متفرقه

با تبعیت از فرهنگ عاشورا ملت ایران هیچگاه در مقابل زیاده خواهی های آمریکا سر تسلیم فرود نیاورد

امام جمعه بخش خضرآباد:

امام جمعه بخش خضرآباد افزود: تهدیدها ، فشارها و تحریم های استکبار جهانی علیه ایران ادامه دارد ولی در مقابل، ملت ایران نیز جانانه گوش به فرمان مقام معظم رهبری وظایف دینی و انقلابی خود را انجام داده و راه نورانی خود را ادامه می دهند.

به گزارش اشکذر خبر، امام جمعه بخش خضرآباد در جمع نمازگزاران جمعه در روستای اتابک به آغاز محرم و سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام اشاره کرد و گفت: عاشورا و نهضت حضرت سیدالشهدا(ع) مکتبی سرشار از عزت، شرف، جهاد، شهادت و آزادی است و ملت ایران نیز با بهره گیری از این الگوی ارزشمند الهی به هیچ عنوان در مقابل زیاده خواهی های آمریکا و متحدانش سر تسلیم فرود نمی آورد.
حجت الاسلام غالبی با گرامیداشت سالروز هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت و پایمردی رزمندگان اسلام و شهدای والا مقامی است که با نثار جان خود از میهن اسلامی و ارزش های انقلاب پاسداری کردند تا امروز کشور در آرامش و امنیت کامل قله های ترقی را یکی پس از دیگری طی کند.
امام جمعه بخش خضرآباد افزود: تهدیدها ، فشارها و تحریم های استکبار جهانی علیه ایران ادامه دارد ولی در مقابل ملت ایران نیز جانانه گوش به فرمان مقام معظم رهبری وظایف دینی و انقلابی خود را انجام داده و راه نورانی خود را ادامه می دهند.

برگزاری همایش مسئولین هیات های مذهبی ومداحان بخش خضرآباد

همایش مسئولین هیات های مذهبی ومداحان بخش خضرآباد برگزار شد

به دعوت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر جلسه هم اندیشی وبرنامه ریزی پیرامون برنامه های ایام دهه ماه محرم باحضور امام جمعه ، فرمانده پاسگاه نیروی انتظامی ومسئول اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان درمحل مسجد روستای هامانه تشکیل گردید.

 حجت الاسلام والمسلمین غالبی امام جمعه بخش خضرآباد باتقدیر از برنامه هیات ها درطول سال به خصوص ایام ماه محرم وصفر برلزوم بهره مندی مناسب از این فرصت ها برای افزایش آگاهی های دینی ومعرفتی مردم وبه خصوص جوانان تاکید کرد. ایشان با برشمردن برخی از آثار و برکات مربوط به برپایی مجالس دینی ومذهبی گفت : مصونیت بخشی به جامعه ، خانواده ومذهب از طریق تقویت اعتقادات وارتقای سطح آگاهی های دینی جامعه است.

وی در ادامه سخنانش برخی ازآسیب ههای موجود درمراسم دینی را نیز برای حاضرین تشریح ورفع آنها را خواستار شد. درادامه این جلسه حجت الاسلام پورقیومی پیرامون سامانه طوبی ، نقاط قوت وضعف جشن های شعبانیه ومراسم ماه محرم ، استفاده مداحان از متن اشعار مناسب همراه با محتوای ارزشمند ، برنامه ریزی برای گرامی داشت ایام هفته دفاع مقدس ، بهره مندی مناسب از حضور روحانیون ومبلغین درایام دهه اول ، پرهیزاز اسراف ، صرفه جویی در مصرف انرژی ، رعایت بهداشت در پذیرایی از عزاداران ، رعایت اصول ایمنی  وفنی درساختمان سازی وسیاه پوش نمودن اماکن و… به تفصیل برای حضار سخن گفت.

سپس جناب سروان اقبالی فرمانده پاسگاه انتظامی بخش نیز توصیه های لازم درخصوص شناسایی افراد غیر بومی ، دقت درپذیرایی ها ورفت وآمدها را خواستارشد وآمادگی نیروی انتظامی منطقه رابرای همکاری دربرنامه ها اعلام کرد.

 درپایان هریک از مسئولین هیات ها به بیان دیدگاهها ونظرات خود پرداختند.

سکوت رسانه های بین المللی در انعکاس اخبار فجایع افغانستان علیه شیعیان محکوم است

امام جمعه اشکذر:
امام جمعه اشکذر سکوت و بی تفاوتی کشورهای غربی در انعکاس اخبار حادثه افغانستان در رسانه های بین المللی را محکوم و خاطر نشان کرد:کسانی که در دنیا خود را مدعی حقوق بشر می دانند از انعکاس اخبار این حادثه در دنیا جلوگیری کردند.

به گزارش اشکذر خبر، خطیب نماز جمعه اشکذر با گرامیداشت ۲۶ مرداد سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی،آزادگان سرافراز را الگوهای راستین صبر و استقامت دانست و گفت:آزادگان به عنوان یادگاران دوران دفاع مقدس هستند که با تحمل سختی های دوران اسارت جز سرمایه های ارزشمند این کشور محسوب می شوند.

حجت الاسلام طالبیان با بیان اینکه ارزش آزادگان باید در جامعه امروز فرهنگ سازی و نهادینه شود افزود:امروزه مردم ما باید پاسدار مجاهدت و رشادت های این عزیزان باشند که با تحمل سختی ها و شکنجه ها در زندان های رژیم بعث عراق درس ایثار،از خودگذشتگی و استقامت به ما دادند.

امام جمعه اشکذر به شکست نیروهای تکفیری و سلفی طالبان و داعش در مرزهای عراق و سوریه از حزب الله اشاره و اظهار داشت:بعد از شکست نیروهای تکفیری در آن منطقه ،در روزهای گذشته دست به جنایت فجیع دیگری در کشور افغانستان زدند و با حمله به یکی از استان های شیعه نشین این کشور تعداد زیادی از شیعیان را به شهادت و عده ای را به اسارت بردند.

وی سکوت و بی تفاوتی کشورهای غربی در انعکاس اخبار این حادثه در رسانه های بین المللی را محکوم و خاطر نشان کرد:کسانی که در دنیا خود را مدعی حقوق بشر می دانند از انعکاس اخبار این حادثه در دنیا جلوگیری کردند.

خطیب نماز جمعه اشکذر با بیان اینکه از دشمنان نمی توان توقع رحمت و رفعت نسبت به مظلوم را داشت ادامه داد: دشمن در ذات خود شرارت و خباثت را دارد و این ما مسلمانان هستیم که باید با پیروی از قرآن و اهل بیت در کنار مظلومان باشیم و در مقابل ظالمان ایستادگی کنیم.

حجت الاسلام طالبیان ضمن تقدیر و تشکر از مردم اشکذر که در برداشتن برخی از سنت های غلط رایج در این شهر همکاری کردند اظهار داشت:چه بسا سنت های دیگری هم هنوز وجود دارد که نیاز دارد تا در آن بازنگری صورت گیرد که این کار باید توسط معتمدین شهر و اعضای شورا صورت گیرد و نقطه و نظرات مردم هم در این راستا جویا شد و بهترین تصمیم که به نفع مردم و شهر است اتخاذ گردد.

برگزاری کلاس آموزش قرآن ومعارف اسلامی درروستای شرب العین

کلاس آموزش قرآن ومعارف اسلامی درروستای شرب العین برگزار گردید

با همکاری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر وروحانیون ومبلغات اعزامی به مناطق مختلف سطح شهرستان به تشکیل کلاس های متعدّد آموزش قرآن  ومعارف اسلامی همراه با برنامه های فرهنگی ، تفریحی ، ورزشی و مسابقات برای جوانان ونوجوانان اقدام کردند وبرای تشویق ممتازین این کلاس ها اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر جوایزی را تهیه وتقدیم کرد. روستای شرب العین از توابع بخش خضرآباد نیز به همت مبلغه گرامی سرکار خانم جعفری این برنامه را اجرا کرد.

تجلیل از مربیان قرآن و مداحان و شعرای آئینی شهرستان اشکذر

از مربیان قرآن و مداحان و شعرای آئینی شهرستان اشکذر تجلی شد

به مناسبت گرامیداشت هفته معلم و اعیاد شعبانیه جمعی از مربیان قرآن و مداحان و شعرای آئینی شهرستان اشکذر در محل دفتر امام جمعه محترم اشکذر و با حضور جمعی از مسئولین مورد تجلیل قرار گرفتند و هدایائی به ایشان تقدیم گردید

.دراین برنامه حجت الاسلام طالبیان ، حجت الاسلام پورقیومی ، آقایان فقیه وآبیار نیز سخنرانی کرده وتوصیه ها ونکات مربوطه را بیان کردند.

تشکیل اولین جلسه برنامه ریزی دهه عطرافشانی ، بهداشت وتکریم مساجد

 

اولین جلسه برنامه ریزی دهه عطرافشانی ، بهداشت وتکریم مساجد تشکیل شد

 

باحضور دکتر مختاری رئیس مرکز بهداشت شهرستان اشکذر وتعدادی از کارشناسان این مرکزدرمحل اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان اولین جلسه هم اندیشی وتبادل نظر پیرامون برنامه های ایام دهه سوم ماه شعبان که به دهه غبارروبی ، عطرافشانی ، بهداشت وتکریم مساجد نامیده می شودبرگزارگردید.

 دراین جلسه دکتر مختاری ضمن برشمردن برخی از مشکلات وآسیب های موجود دراین زمینه همکاری اداره تبلیغات اسلامی ، مساجد و هیات های مذهبی راخواستار شد.

درادامه حجت الاسلام پورقیومی نیز ضمن تقدیر از ایشان وفعالیت های این مجموعه بهداشتی ، بابیان این که بسیاری از مشکلات بهداشتی موجود در برنامه ها و مراسم مذهبی با تشکیل جلسات آموزشی برای مخاطبین وجامعه هدف ونیز مصوبات قانونی شورای سلامت قابل حل می باشد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر درادامه سخنانش بخشی از برنامه ها وعملکرد این اداره دررابطه با دهه عطرافشانی ،بهداشت وتکریم مساجد را تشریح کرد ودرپایان وقررشد به دعوت این اداره دومین جلسه نیز با حضوردیگر نهاد های مرتبط تشکیل وبرنامه های مربوطه به تصویب برسد.

 درحال حاضر بیش از ۲۰۰ مسجد درسطح شهرستان اشکذربرای استقبال از میهمانان ماه مبارک رمضان آماده می شوند.

نامزدهای انتخابات در تبلیغات خود باید اصول اخلاقی را مدنظر داشته باشند

امام جمعه اشکذر:

نامزدهای انتخابات در تبلیغات خود باید اصول اخلاقی را مدنظر داشته باشند

خطیب نماز جمعه اشکذر با بیان اینکه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در تبلیغات خود باید اصول اخلاقی را مدنظر قرار داشته و از تخریب طرف مقابل خودداری کنند.

به گزارش اشکذر خبر، خطیب نماز جمعه اشکذر با بیان اینکه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در تبلیغات خود باید اصول اخلاقی را مدنظر قرار داشته و از تخریب طرف مقابل خودداری کنند، گفت: سخن گفتن در مورد فردی با قصد اینکه بخواهیم او را از چشم مردم بیندازیم و او را بی‌شخصیت کنیم  باعث می‌شود تا خداوند او را از تحت ولایت خود بیرون و تحت ولایت شیطان قرار خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام طالبیان با بیان اینکه انتخاب اصلح  یک اصل عقلایی به شمار می‌رود افزود: کسی که صلاحیتش مورد تایید قرارگرفته و خود را نسبت به دیگری برای خدمت به نظام اسلامی و مردم اصلح می‌داند ولی بداند که بهتر از او برای این امر وجود داشته ولی  برخلاف آن باز هم خود را شایسته‌تر بداند قطعا از اهل ایمان نخواهد بود.

امام‌جمعه اشکذر به معیارهای که می‌تواند ما را در شناخت اصلح کمک نماید اشاره و خاطرنشان کرد: اینکه طرفداران و حامیان فرد موردنظر چه کسانی هستند، سوابق اجرایی که فرد درگذشته داشته و میزان موفقیت او، میزان اعتمادبه‌نفس و خودباوری  که دارد و هم‌چنین اتکا و توکل بر خدا داشتن در تصمیمات ازجمله معیارهایی هستند که می‌تواند ما را در انتخاب اصلح یاری نماید.

وی اظهار داشت: کسی که موردحمایت دشمنان نظام انقلاب اسلامی باشد و موضع  انفعالی در مقابل  دشمن بگیرد و یا با دشمن کنار بیاید در مقابل کسی که موضع باصلابت، با قدرت و باروحیه در مقابل کفر و نفاق  دشمنان دارد نمی‌تواند به‌عنوان یک نامزد مورد اعتماد باشد.

خطیب نماز جمعه اشکذر عنوان کرد: برخی از نامزدها باید توجه داشته باشند که اگر خودشان از دشمنان می‌ترسند نباید ملت ایران را در نظام جهانی و در مقابل دشمنان ترسو جلوه دهند.

حجت الاسلام والمسلمین دلاوری امام جمعه محترم رستاق با حضور درگلزارشهدای تعدادی از روستاهای این منطقه با قرائت فاتحه نسبت به مقام شامخ شهدای والامقام ادای احترام کرد

گفتمان دینی باموضوع اقتصاد مقاومتی در جمع طلاب برگزارگردید.

 


اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر باهمکاری حوزه علمیه خواهران این شهرستان درراستای عمل به منویات مقام عظمای ولایت ورهبری یک جلسه 

 کارشناس  امور فرهنگی ومسئول برگزاری گفتمانهای دینی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر،خبر داد در این گفتمان دینی که باسخنرانی دکتر غفوری استاد دانشگاه یزدبرگزار گردید ایشان گفت : در کشور ما اقتصاد مقاومتی به وجود آمد به خاطر تحریم هایی که کشورهای غربی بر ایران تحمیل کردند؛ این تحریم ها نه تنها برای بد نبود بلکه باعث پیشرفت ما در زمینه های مختلفی مانند علمی، پزشکی و نظامی و….شد، زیرا جوانان ما تلاش کردند آن چه را که ندارند با تلاش و پشت کار خود بسازند و این موجب تعالی کشور شد.

استادغفوری اظهارداشت :در این اقتصاد باید ایده پردازی کرد و بهترین ایده ها را انتخاب و به کار بگیریم، چرا که جوانان ما بسیار توانمند هستند که اگر از آنها استفاده شود، حتماً در این راه موفق خواهیم شد.

مسئول  اجرائی گفتمان های دینی تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر، با اشاره به حضورپرشورطلاب خواهران در این گفتمان، تصریح کرد: در ادامه، خواهران طلبه سوالات خود را درزمینه مباحث مطرح شده و موضوع گفتمان پرسیدند و دکتر غفوری نیزبه آنها پاسخ گفت . هم چنین درادامه این برنامه جوایز فرهنگی ارزنده ای به تعدادی  انها اهدا نمود

گفتنی است، این گفتمان دینی فروردین ماه جاری درحوزه علمیه فاطمیه سلام الله علیها اشکذر برگزار شد.

غفلت در انتخاب اصلح باعث صدمات جبران ناپذیری به شهر و کشور می شود

»

امام جمعه اشکذر:

غفلت در انتخاب اصلح باعث صدمات جبران ناپذیری به شهر و کشور می شود

امام جمعه اشکذر غفلت مردم در انتخاب اصلح و بی توجهی به آن را عامل بسیار مهمی دانست که باعث می شود تا ملت از مسائل شهری و همچنین کشوری ضربات جبران ناپذیری بخورد و خواستار توجه مردم به این امر در فرصت باقی مانده به انتخابات شد.

به گزارش اشکذر خبر، خطیب نماز جمعه اشکذر با گرامیداشت ۲۹فروردین ،روز ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت:امنیتی که امروزه جمهوری اسلامی ایران در منطقه خاورمیانه دارد مرهون تلاش و همت نیروهای مسلح اعم از پاسداران ،نیروهای انتظامی و ارتشیان قهرمان است که در نقاط مرزی برای تامین امنیت و آسایش مردم تلاش می کنند و جا دارد از زحمات آنها قدردانی و تشکر شود.
حجت الاسلام طالبیان به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا در
۲۹ اردیبهشت اشاره و افرود:یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ،حاکمیت مردم بر سرنوشت خودشان است و ملت ایران بار دیگر با حضور خود در پای صندوق های رای از امام راحل و شهدا والامقامی که این موقعیت را برای آنها ایجاد کردند قدردانی و دشمنان را مایوس می کنند.
امام جمعه اشکذر با بیان اینکه در قانون اساسی برای کسی که می خواهد ریاست قوه مجریه را بر عهده بگیرد شرایطی ذکر شده است اظهار داشت:قانون فقط حداقل شرایط را ذکر کرده و این که چه کسی اصلح تر برای تصاحب پست ریاست جمهوری است بر عهده خود مردم است.
وی ادامه داد:در قانون برای داوطلبان شوراها فقط به سو پیشینه و عدم داشتن پرونده داوطلب در دادگاه اشاره شده و به وضعیت اخلاقی ،تدین و پای بندی به دین و مذهب افراد توجهی نشده که این یکی از ضعف های قانون شوراها به شمار می رود که باید نسبت به بازبینی در آن اقدام شود.
حجت الاسلام طالبیان خاطرنشان کرد: در انتخاب اصلح نباید به حرف هایی که زده می شود و یا هر کس که شعارهای قشنگ تر را می دهد توجه و انتخاب کرد بلکه باید به کار نامه افراد را بررسی که چقدر سابقه اجرایی داشته و آیا فرد در آن جایگاه شغلی موفقیتی داشت است یا نه.

امام جمعه اشکذر غفلت مردم در انتخاب اصلح و بی توجهی به آن را عامل بسیار مهمی دانست که باعث می شود تا ملت از مسائل شهری و همچنین کشوری ضربات جبران ناپذیری بخورد و خواستار توجه مردم به این امر در فرصت باقی مانده به انتخابات شد.