متفرقه

طرح با قرآن در زلال اعتکاف در مساجد منتخب شهرستان اشکذر برگزار شد

طرح با قرآن در زلال اعتکاف در مساجد منتخب شهرستان اشکذر برگزار شد

طرح با قرآن در زلال اعتکاف در ایام البیض ماه رجب ( از ۱۳ الی ۱۵ ماه رجب ) با عناوین و برنامه های متنوع قرآنی در سال جاری در 10 مسجد منتخب شهرستان اشکذر برگزار شد.

این برنامه­ ها شامل: ۱- اصلاح قرائت نماز ۲- اجرای زنده تلاوت قرآن و اذان ۳- برگزاری مسابقه فرهنگ قرآنی با عنوان « با قرآن در زلال اعتکاف » ( از سورۀ مبارکۀ لقمان ، منتخبی از نامۀ ۳۱ حضرت علی علیه السلام به حضرت امام حسن علیه السلام و دعای مکارم اخلاق صحیفۀ سجادیه و مفاتیح الجنان ) که به قید قرعه به تعدادی از کسانی که به حداقل ۳۵ سوال از ۴۰ سؤال مسابقه فرهنگ قرآنی پاسخ صحیح داده باشند. « مطابق سهمیه در نظر گرفته برای استان های کشور جوایزی به صورت متمرکز اهداء خواهدشد » ۴- اجرای‌ تلاوت ترتیل عمومی ( یک صفحه از سورۀ مبارکۀ لقمان هر روز و پس از نماز صبح و ما بین نماز ظهر و عصر) ۵- برنامه تلاوت قرآن که شامل دو بخش می‌باشد: ۱-ختم کل قرآن کریم ۲- تلاوت قرآن روز آخر مراسم با اعمال ام‌ داوود است که مربوط به روز آخر مراسم بوده و پس از نماز عصر آغاز گردید.

طرح با قرآن در زلال اعتکاف در مساجد منتخب برگزار می گردد

طرح با قرآن در زلال اعتکاف در مساجد منتخب برگزار می گردد

 

طرح با قرآن در زلال اعتکاف در ایام البیض ماه رجب ( از ۱۳ الی ۱۵ ماه رجب ) با عناوین و برنامه های متنوع قرآنی در سال جاری در مساجد منتخب شهرستان اشکذر برگزار میگردد.

این برنامه­ ها شامل: ۱- اصلاح قرائت نماز ۲- اجرای زنده تلاوت قرآن و اذان ۳- برگزاری مسابقه فرهنگ قرآنی با عنوان « با قرآن در زلال اعتکاف » ( از سورۀ مبارکۀ لقمان ، منتخبی از نامۀ ۳۱ حضرت علی علیه السلام به حضرت امام حسن علیه السلام و دعای مکارم اخلاق صحیفۀ سجادیه ومفاتیح الجنان ) که به قید قرعه به تعدادی از کسانی که به حداقل ۳۵ سوال از ۴۰ سؤال مسابقه فرهنگ قرآنی پاسخ صحیح داده باشند. « مطابق سهمیه در نظر گرفته برای استان های کشور جوایزی به صورت متمرکز اهداء خواهدشد » ۴- اجرای‌ تلاوت ترتیل عمومی ( یک صفحه از سورۀ مبارکۀ لقمان هر روز و پس از نماز صبح و ما بین نماز ظهر و عصر) ۵- برنامه تلاوت قرآن که شامل دو بخش می‌باشد: ۱-ختم کل قرآن کریم ۲- تلاوت قرآن روز آخر مراسم با اعمال ام‌داوود است که مربوط به روز آخر مراسم بوده و پس از نماز عصر آغاز می‌شود.

شاعر آئینی اهل بیت (ع) درگذشت

عکس مرحوم چایچیان

 

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛  حبیب‌الله چایچیان متخلص به «حسان» از شاعران پیشکسوت آئینی ساعاتی پیش دار فانی وداع گفت.

مراسم تشییع پیکر حبیب‌الله چایچیان مرثیه سرای اهل بیت(ع)، فردا ساعت ۸ صبح از روبروی بیمارستان شهدای تجریش برگزار خواهد شد.

دو شعر «امشب شهادت‌نامه عشاق امضا می‌شود»و «آمدم ای شاه پناهم بده»از سروده‌های مشهور مرحوم چایچیان بود.

حسان بیش از نیم قرن از عمر خود را صرف سرودن اشعاری در وصف اهل‌ بیت‌(ع) کرد که تاکنون از وی 3 دیوان شعر با نام‌های «ای اشک‌ها بریزید» ، «خلوتگاه راز» و «زمزمه‌های قلب من» روانه بازار کتاب شده است.

با تبعیت از فرهنگ عاشورا ملت ایران هیچگاه در مقابل زیاده خواهی های آمریکا سر تسلیم فرود نیاورد

امام جمعه بخش خضرآباد:

امام جمعه بخش خضرآباد افزود: تهدیدها ، فشارها و تحریم های استکبار جهانی علیه ایران ادامه دارد ولی در مقابل، ملت ایران نیز جانانه گوش به فرمان مقام معظم رهبری وظایف دینی و انقلابی خود را انجام داده و راه نورانی خود را ادامه می دهند.

به گزارش اشکذر خبر، امام جمعه بخش خضرآباد در جمع نمازگزاران جمعه در روستای اتابک به آغاز محرم و سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام اشاره کرد و گفت: عاشورا و نهضت حضرت سیدالشهدا(ع) مکتبی سرشار از عزت، شرف، جهاد، شهادت و آزادی است و ملت ایران نیز با بهره گیری از این الگوی ارزشمند الهی به هیچ عنوان در مقابل زیاده خواهی های آمریکا و متحدانش سر تسلیم فرود نمی آورد.
حجت الاسلام غالبی با گرامیداشت سالروز هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت و پایمردی رزمندگان اسلام و شهدای والا مقامی است که با نثار جان خود از میهن اسلامی و ارزش های انقلاب پاسداری کردند تا امروز کشور در آرامش و امنیت کامل قله های ترقی را یکی پس از دیگری طی کند.
امام جمعه بخش خضرآباد افزود: تهدیدها ، فشارها و تحریم های استکبار جهانی علیه ایران ادامه دارد ولی در مقابل ملت ایران نیز جانانه گوش به فرمان مقام معظم رهبری وظایف دینی و انقلابی خود را انجام داده و راه نورانی خود را ادامه می دهند.

برگزاری همایش مسئولین هیات های مذهبی ومداحان بخش خضرآباد

همایش مسئولین هیات های مذهبی ومداحان بخش خضرآباد برگزار شد

به دعوت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر جلسه هم اندیشی وبرنامه ریزی پیرامون برنامه های ایام دهه ماه محرم باحضور امام جمعه ، فرمانده پاسگاه نیروی انتظامی ومسئول اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان درمحل مسجد روستای هامانه تشکیل گردید.

 حجت الاسلام والمسلمین غالبی امام جمعه بخش خضرآباد باتقدیر از برنامه هیات ها درطول سال به خصوص ایام ماه محرم وصفر برلزوم بهره مندی مناسب از این فرصت ها برای افزایش آگاهی های دینی ومعرفتی مردم وبه خصوص جوانان تاکید کرد. ایشان با برشمردن برخی از آثار و برکات مربوط به برپایی مجالس دینی ومذهبی گفت : مصونیت بخشی به جامعه ، خانواده ومذهب از طریق تقویت اعتقادات وارتقای سطح آگاهی های دینی جامعه است.

وی در ادامه سخنانش برخی ازآسیب ههای موجود درمراسم دینی را نیز برای حاضرین تشریح ورفع آنها را خواستار شد. درادامه این جلسه حجت الاسلام پورقیومی پیرامون سامانه طوبی ، نقاط قوت وضعف جشن های شعبانیه ومراسم ماه محرم ، استفاده مداحان از متن اشعار مناسب همراه با محتوای ارزشمند ، برنامه ریزی برای گرامی داشت ایام هفته دفاع مقدس ، بهره مندی مناسب از حضور روحانیون ومبلغین درایام دهه اول ، پرهیزاز اسراف ، صرفه جویی در مصرف انرژی ، رعایت بهداشت در پذیرایی از عزاداران ، رعایت اصول ایمنی  وفنی درساختمان سازی وسیاه پوش نمودن اماکن و… به تفصیل برای حضار سخن گفت.

سپس جناب سروان اقبالی فرمانده پاسگاه انتظامی بخش نیز توصیه های لازم درخصوص شناسایی افراد غیر بومی ، دقت درپذیرایی ها ورفت وآمدها را خواستارشد وآمادگی نیروی انتظامی منطقه رابرای همکاری دربرنامه ها اعلام کرد.

 درپایان هریک از مسئولین هیات ها به بیان دیدگاهها ونظرات خود پرداختند.

سکوت رسانه های بین المللی در انعکاس اخبار فجایع افغانستان علیه شیعیان محکوم است

امام جمعه اشکذر:
امام جمعه اشکذر سکوت و بی تفاوتی کشورهای غربی در انعکاس اخبار حادثه افغانستان در رسانه های بین المللی را محکوم و خاطر نشان کرد:کسانی که در دنیا خود را مدعی حقوق بشر می دانند از انعکاس اخبار این حادثه در دنیا جلوگیری کردند.

به گزارش اشکذر خبر، خطیب نماز جمعه اشکذر با گرامیداشت ۲۶ مرداد سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی،آزادگان سرافراز را الگوهای راستین صبر و استقامت دانست و گفت:آزادگان به عنوان یادگاران دوران دفاع مقدس هستند که با تحمل سختی های دوران اسارت جز سرمایه های ارزشمند این کشور محسوب می شوند.

حجت الاسلام طالبیان با بیان اینکه ارزش آزادگان باید در جامعه امروز فرهنگ سازی و نهادینه شود افزود:امروزه مردم ما باید پاسدار مجاهدت و رشادت های این عزیزان باشند که با تحمل سختی ها و شکنجه ها در زندان های رژیم بعث عراق درس ایثار،از خودگذشتگی و استقامت به ما دادند.

امام جمعه اشکذر به شکست نیروهای تکفیری و سلفی طالبان و داعش در مرزهای عراق و سوریه از حزب الله اشاره و اظهار داشت:بعد از شکست نیروهای تکفیری در آن منطقه ،در روزهای گذشته دست به جنایت فجیع دیگری در کشور افغانستان زدند و با حمله به یکی از استان های شیعه نشین این کشور تعداد زیادی از شیعیان را به شهادت و عده ای را به اسارت بردند.

وی سکوت و بی تفاوتی کشورهای غربی در انعکاس اخبار این حادثه در رسانه های بین المللی را محکوم و خاطر نشان کرد:کسانی که در دنیا خود را مدعی حقوق بشر می دانند از انعکاس اخبار این حادثه در دنیا جلوگیری کردند.

خطیب نماز جمعه اشکذر با بیان اینکه از دشمنان نمی توان توقع رحمت و رفعت نسبت به مظلوم را داشت ادامه داد: دشمن در ذات خود شرارت و خباثت را دارد و این ما مسلمانان هستیم که باید با پیروی از قرآن و اهل بیت در کنار مظلومان باشیم و در مقابل ظالمان ایستادگی کنیم.

حجت الاسلام طالبیان ضمن تقدیر و تشکر از مردم اشکذر که در برداشتن برخی از سنت های غلط رایج در این شهر همکاری کردند اظهار داشت:چه بسا سنت های دیگری هم هنوز وجود دارد که نیاز دارد تا در آن بازنگری صورت گیرد که این کار باید توسط معتمدین شهر و اعضای شورا صورت گیرد و نقطه و نظرات مردم هم در این راستا جویا شد و بهترین تصمیم که به نفع مردم و شهر است اتخاذ گردد.

برگزاری کلاس آموزش قرآن ومعارف اسلامی درروستای شرب العین

کلاس آموزش قرآن ومعارف اسلامی درروستای شرب العین برگزار گردید

با همکاری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر وروحانیون ومبلغات اعزامی به مناطق مختلف سطح شهرستان به تشکیل کلاس های متعدّد آموزش قرآن  ومعارف اسلامی همراه با برنامه های فرهنگی ، تفریحی ، ورزشی و مسابقات برای جوانان ونوجوانان اقدام کردند وبرای تشویق ممتازین این کلاس ها اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر جوایزی را تهیه وتقدیم کرد. روستای شرب العین از توابع بخش خضرآباد نیز به همت مبلغه گرامی سرکار خانم جعفری این برنامه را اجرا کرد.

تجلیل از مربیان قرآن و مداحان و شعرای آئینی شهرستان اشکذر

از مربیان قرآن و مداحان و شعرای آئینی شهرستان اشکذر تجلی شد

به مناسبت گرامیداشت هفته معلم و اعیاد شعبانیه جمعی از مربیان قرآن و مداحان و شعرای آئینی شهرستان اشکذر در محل دفتر امام جمعه محترم اشکذر و با حضور جمعی از مسئولین مورد تجلیل قرار گرفتند و هدایائی به ایشان تقدیم گردید

.دراین برنامه حجت الاسلام طالبیان ، حجت الاسلام پورقیومی ، آقایان فقیه وآبیار نیز سخنرانی کرده وتوصیه ها ونکات مربوطه را بیان کردند.

تشکیل اولین جلسه برنامه ریزی دهه عطرافشانی ، بهداشت وتکریم مساجد

 

اولین جلسه برنامه ریزی دهه عطرافشانی ، بهداشت وتکریم مساجد تشکیل شد

 

باحضور دکتر مختاری رئیس مرکز بهداشت شهرستان اشکذر وتعدادی از کارشناسان این مرکزدرمحل اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان اولین جلسه هم اندیشی وتبادل نظر پیرامون برنامه های ایام دهه سوم ماه شعبان که به دهه غبارروبی ، عطرافشانی ، بهداشت وتکریم مساجد نامیده می شودبرگزارگردید.

 دراین جلسه دکتر مختاری ضمن برشمردن برخی از مشکلات وآسیب های موجود دراین زمینه همکاری اداره تبلیغات اسلامی ، مساجد و هیات های مذهبی راخواستار شد.

درادامه حجت الاسلام پورقیومی نیز ضمن تقدیر از ایشان وفعالیت های این مجموعه بهداشتی ، بابیان این که بسیاری از مشکلات بهداشتی موجود در برنامه ها و مراسم مذهبی با تشکیل جلسات آموزشی برای مخاطبین وجامعه هدف ونیز مصوبات قانونی شورای سلامت قابل حل می باشد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر درادامه سخنانش بخشی از برنامه ها وعملکرد این اداره دررابطه با دهه عطرافشانی ،بهداشت وتکریم مساجد را تشریح کرد ودرپایان وقررشد به دعوت این اداره دومین جلسه نیز با حضوردیگر نهاد های مرتبط تشکیل وبرنامه های مربوطه به تصویب برسد.

 درحال حاضر بیش از 200 مسجد درسطح شهرستان اشکذربرای استقبال از میهمانان ماه مبارک رمضان آماده می شوند.

نامزدهای انتخابات در تبلیغات خود باید اصول اخلاقی را مدنظر داشته باشند

امام جمعه اشکذر:

نامزدهای انتخابات در تبلیغات خود باید اصول اخلاقی را مدنظر داشته باشند

خطیب نماز جمعه اشکذر با بیان اینکه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در تبلیغات خود باید اصول اخلاقی را مدنظر قرار داشته و از تخریب طرف مقابل خودداری کنند.

به گزارش اشکذر خبر، خطیب نماز جمعه اشکذر با بیان اینکه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در تبلیغات خود باید اصول اخلاقی را مدنظر قرار داشته و از تخریب طرف مقابل خودداری کنند، گفت: سخن گفتن در مورد فردی با قصد اینکه بخواهیم او را از چشم مردم بیندازیم و او را بی‌شخصیت کنیم  باعث می‌شود تا خداوند او را از تحت ولایت خود بیرون و تحت ولایت شیطان قرار خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام طالبیان با بیان اینکه انتخاب اصلح  یک اصل عقلایی به شمار می‌رود افزود: کسی که صلاحیتش مورد تایید قرارگرفته و خود را نسبت به دیگری برای خدمت به نظام اسلامی و مردم اصلح می‌داند ولی بداند که بهتر از او برای این امر وجود داشته ولی  برخلاف آن باز هم خود را شایسته‌تر بداند قطعا از اهل ایمان نخواهد بود.

امام‌جمعه اشکذر به معیارهای که می‌تواند ما را در شناخت اصلح کمک نماید اشاره و خاطرنشان کرد: اینکه طرفداران و حامیان فرد موردنظر چه کسانی هستند، سوابق اجرایی که فرد درگذشته داشته و میزان موفقیت او، میزان اعتمادبه‌نفس و خودباوری  که دارد و هم‌چنین اتکا و توکل بر خدا داشتن در تصمیمات ازجمله معیارهایی هستند که می‌تواند ما را در انتخاب اصلح یاری نماید.

وی اظهار داشت: کسی که موردحمایت دشمنان نظام انقلاب اسلامی باشد و موضع  انفعالی در مقابل  دشمن بگیرد و یا با دشمن کنار بیاید در مقابل کسی که موضع باصلابت، با قدرت و باروحیه در مقابل کفر و نفاق  دشمنان دارد نمی‌تواند به‌عنوان یک نامزد مورد اعتماد باشد.

خطیب نماز جمعه اشکذر عنوان کرد: برخی از نامزدها باید توجه داشته باشند که اگر خودشان از دشمنان می‌ترسند نباید ملت ایران را در نظام جهانی و در مقابل دشمنان ترسو جلوه دهند.