اخبار اداره

کیفیت محصولات تولیدی برای مصرف کننده توسط متولیان نظارت مورد توجه قرار گیرد

امام جمعه بخش خضرآباد:

نمازخضراباد 1 نمازخضرآباد 2 نمازخضرآباد 3 نمازخضرآباد 4

امام جمعه خضرآباد بر توجه به کیفیت محصولات تولیدی داخل برای مصرف کننده توسط متولیان نظارت تاکید کرد.

به گزارش اشکذر خبر، امام جمعه بخش خضرآباد درجمع نمازگزاران جمعه درمسجدروستای شرب العین با اشاره به ۲۲ مهرماه روز ملی استاندارد گفت: باید کیفیت محصولات تولیدی برای تولید، مصرف کننده و متولیان نظارت مورد توجه قرار گیرد تا محصولات داخلی با مرغوبیت و کیفیت بالا و رغبت بالای مصرف وارد بازار شود.
حجت الاسلام غالبی با گرامیداشت سالروزشهادت پنجمین شهید محراب آیت الله اشرفی اصفهانی به دست منافقان، افزود: منافقان، وقتی خود را در مقابله با انقلاب اسلامی و امام امت، عاجز و ناتوان یافتند، مصمم بر کشتن یاران انقلاب شدند تا با این وسیله، امام و انقلاب را تضعیف کنندکه نه تنها انقلاب تضعیف نشد بلکه چهره واقعی آنان برای مردم نمایان شد.

از مسئول هیات مذهبی روستای کافی آباد تقدیر شد

از مسئول هیات مذهبی روستای کافی آباد تقدیر شد

 

درجلسه ای که باحضور امام جمعه خضرآباد ، مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر ، نماینده بخشدار ، هیات امنای امامزاده سید کافی (ع) ومسئولین هیات های مذهبی دهستان کذاب درمحل امامزاده برگزارشد از آقای محمود توکلی مسئول هیات مذهبی کافی آباد با اهدای لوح سپاس و هدیه فرهنگی تقدیر به عمل آمد. حجت الاسلام پورقیومی دراین جلسه گفت : ثبت نام به هنگام این هیات درسامانه طوبی ، پی گیری مصوبات صورت جلسات هیات امنا و نیز برنامه ریزی وهماهنگی جلسات هیات های دهستان کذاب از جمله معیارهای انتخاب ایشان می باشد.

معرفی مسئول جدید هیات مذهبی خضرآباد با حضور مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر

معرفی مسئول جدید هیات مذهبی خضرآباد با حضور مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر

 

درمراسمی که باحضور جمع زیادی از اهالی خضرآباد درمحل حسینیه این شهر برگزار شد حجت الاسلام پورقیومی آقای عباس آخوندی را به عنوان مسئول جدید هیات مذهبی این منطقه که از سوی هیات امنای این هیات تعیین شده است معرّفی کرد واز خدمات وتلاشهای دلسوزانه آقای سید سعید حسینی مسئول قبلی هیات خضرآباد نیز تقدیر به عمل آورد. مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر درسخنان کوتاهی گفت :امروزه هجمه فراوانی توسط  دشمنان برعلیه مذهب شیعه به خصوص با درج  شبهات فراوان درشبکه های مجازی واجتماعی  صورت می گیرد که باید هوشیار بود ونسل جوان به دنبال تقویت مبانی اعتقادی و  مصونیت بخشی آنها از طریق شرکت درمجالس و مراسم مذهبی ونیز ارتباط مستمر با کارشناسان دینی باشند.

اجتماع عزاداران حسینی در روستای کذاب با حضور امام جمعه بخش خضرآباد

اجتماع عزاداران حسینی در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) روستای کذاب با حضور امام جمعه بخش خضرآباد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اشکذر خبر از خضرآباد، اجتماع عزاداران حسینی درحسینیه حضرت ابوالفضل (ع) روستای کذاب با حضور امام جمعه بخش خضرآباد و جمعی از روحانیون منطقه براساس یک سنت دیرینه عزاداران حسینی در دهستان کذاب در شب سیزده محرم در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) کذاب گرد هم می آیند و هر سال نیز بر تعداد این هیئت ها افزوده می شود.
امسال نیز هیئت های عزادارروستاهای میل سفید، خمسیان، هامانه، اتابک،بامکان، کافی آباد و هیئت عزادار آزادشهر یزد با به راه انداختن هیئت های زنجیرزن و سینه زن در این مراسم شرکت کردند و تا پاسی ازشب گذشته به سرو سینه زدند و در رثای سرور و سالارشهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اشک ماتم ریختند.

تاکید بر لزوم اجرای برنامه های  هفته کودک با خانواده ها و در خانواده ها

 

حجت الاسلام پورقیومی درجلسه برنامه ریزی گرامی داشت هفته کودک بر لزوم اجرای برنامه های  هفته کودک با خانواده ها و در خانواده ها تاکید کرد 

 

حجت الاسلام پورقیومی درجلسه برنامه ریزی گرامی داشت هفته کودک گفت : متون دینی فراوانی در اسلام پیرامون اهمیت دادن به کودکان وجود دارد وسیره معصومین علیهم السلام نیز برهمین اساس بوده است .

 وی  افزود: این که معروف است پدران ومادران مرجع تقلید تربیتی فرزندانشان هستند حرف درستی است ومسئولیت ونقش والدین را درپرورش وآموزش نسل آینده می رساند. مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر درادامه سخنان خود برآمادگی همکاری این اداره دراجرای برنامه های متناسب با این ایام تاکید کرد و لزوم نظارت فنی بر مکان های مذهبی  که بخشی از فضای خود را برای استفاده کودکان طراحی کرده اند خواستار شد.

امام جمعه خضرآباد خواستار تسریع در گازرسانی به چهار روستای این بخش شد

در آستانه فصل سرما؛

امام جمعه خضرآباد خواستار تسریع در گازرسانی به چهار روستای این بخش شد

امام جمعه خضرآباد خواستار تسریع در گازرسانی به چهار روستای روستای خمسیان، میل سفید،پناه کوه و دولاب شد.

به گزارش خبرنگار اشکذر خبر از خضرآباد، امام جمعه بخش خضرآباد در جمع نمازگزاران جمعه در مسجد امام زاده سیدکافی (ع) روستای کافی آباد با بیان اینکه اعتماد به شیطانی همچون آمریکا خطایی بزرگ است گفت: مسئولان کشور بدانند که ذات آمریکا تغییر نکرده و نخواهد کرد، ذات شیطانی و کینه توزی که برای منافع خود هر خیانتی را می کند و لذا هرک س به خاطر مصلحت اندیشی با این کشور رفیق شود و اعتماد کند سیلی خواهد خورد.
حجت الاسلام غالبی با اشاره به در پیش بودن فصل سرما و ییلاقی بودن روستاهای بخش خضرآباد مخصوصا منطقه خمسیان خواستار تسریع در گازکشی به چهار روستای خمسیان، میل سفید،پناه کوه و دولاب شد.

تشکیل ستاد انتخابات پنجمین دوره انتخابات شورای هیئات مذهبی شهرستان اشکذر

                             

اولین جلسه ستاد انتخابات پنجمین دوره انتخابات شورای هیئات مذهبی شهرستان اشکذر در محل اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد

در این جلسه حجت الاسلام اسماعیلی کارشناس امورتشکل های دینی  در مورد دستورالعمل ابلاغی مراحل اجرائی پنجمین دوره انتخابات سراسری شورای هیئات مذهبی ، ضوابط و نحوه تشکیل شورا ، تعداد اعضای شورای هیئات مذهبی شهرستانی ، انتخابات هیئت رئیسه ، اقدامات اجرائی ، شرایط داوطلبین و ثبت نام توضیحاتی بیان کرد.

 سپس اعضای ستاد نیز همکاری خود را با اداره تبلیغات اسلامی در مراحل اجرائی و برگزاری انتخابات در تاریخ پنجم آبان ماه سال جاری اعلام کردند .

برگزاری همایش احلی من العسل درشهرستان اشکذر

همایش احلی من العسل درشهرستان اشکذر با حضور دانش اموزان مدارس در حسینیه شهدا برگزار شد.

دشمن از روحیه شهادت طلبی و فرهنگ ایثار و شهادت ایرانی ترس دارد

به گزارش اشکذر خبر، نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بخش خضرآباد با حضور فرماندار و جمع زیادی ازمسئولان شهرستان اشکذر و قشرهای مختلف مردم همراه با عزاداران سرور وسالارشهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) که از مناطق مختلف بخش خضرآباد و استان یزد آمده بودند به امامت حجت الاسلام غالبی در مسجد و حسینیه نظرکرده روستای قوام آباد اقامه شد.
امام جمعه بخش خضرآباد با تاکید بر اهمیت عبرت آموزی از نهضت عاشورا گفت: مهمترین درسی که می شود از واقعه کربلا آموخت٬ درس صبر و مقاومت و زیر بار ظلم و زور نرفتن است.
حجت الاسلام غالبی به مقام و منزلت شهید و شهادت در راه خدا اشاره کرد و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه ضروری دانست و گفت: دشمن از روحیه شهادت طلبی و فرهنگ ایثار و شهادت ایرانی ترس دارد

پیام خون شهدا اقامه نماز و پیروی از ولایت و رهبری است

سخنران یادمان شهدای خضرآباد:

سخنران یادمان شهدای خضرآباد، پیام خون شهدا اقامه نماز و پیروی از ولایت ورهبری دانست.

به گزارش اشکذر خبر، همزمان با هفته دفاع مقدس وتاسوعای سروروسالارشهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)یادمان شهدای بخش خضرآباد باحضور امام جمعه، فرمانداراشکذر، بخشدارخضرآباد، جمعی ازفرماندهان سپاه و بسیج ناحیه اشکذر  ومسئولین ادارات این شهر، خانواده های معظم شاهد و قشرهای مختلف مردم در مسجد نظرکرده روستای قوام آباد برگزارشد.

سخنران این مراسم حجت الاسلام فرشاد بود که به استناد آیاتی از قرآن کریم به مقام ومنزلت شهید وشهادت از دیدگاه اسلام اشاره کرد وگفت: پیام خون شهدا اقامه نماز و پیروی از ولایت ورهبری است.