اخبار اداره

هفته مبارزه با مواد مخدر گرامی باد

نحوه رفتار والدین با نوجوانان بی هدف و سردرگم

وقتی والدین مشکلات دوران نوجوانی را درک کنند، این کار باعث می‌شود، نوجوان شما در کنارتان احساس راحتی و آرامش کند. چراکه می‌بیند کسانی به فکر او هستند دوران نوجوانی برای خیلی از افراد بسیار سخت و پرتنش است چراکه گویی نوجوان سرگشته و حیران است و نمی‌داند که باید چه‌کار بکند؟ اصلاً از کجا شروع کند؟ هدفش از این زندگی چیست؟ چرا برخی از کارها را باید بکند؟ چرا باید فرمان‌بردار خانواده باشد؟ اصلاً این فرمان‌برداری برای چیست؟ و همه این سؤالات و سرگشتگی‌ها باعث بروز رفتارهایی می‌شود که موردپسند خانواده نیست و چالش‌های جدی در خانواده ایجاد می‌کند ضمن اینکه همین چالش‌ها دور باطلی در خانواده ایجاد کرده و نوجوان بیش‌ازپیش از خانواده فاصله می‌گیرد

توجه کنید نگرانی اطرافیان خیلی ارزشمند است اما خود پدر و مادر مؤثرترین افراد در این راستا هستند و تلاش‌های فردی را خودشان باید انجام دهند برای مثال والدین باید کتاب‌هایی که در مورد نوجوانان نوشته‌شده را مطالعه کنند.

آن‌ها باید بدانند که در سن بلوغ چه اتفاقاتی می‌افتد. هرگز با کلمات تحریک‌آمیز آن‌ها را مورد خطاب قرار ندهند. چراکه نوجوانان بسیار حساس هستند و ممکن است چنین برخوردهایی باعث شود از والدین بیشتر فاصله بگیرند.

مادرها می‌توانند با دختران خود در مورد مشکلاتی که معمولاً در سن بلوغ با آن روبه‌رو می‌شوند، صحبت کنند و همچنین پدرها با پسران خود درباره مشکلات دوران بلوغ که معمولاً هر پسری با آن روبرو می‌شود، صحبت کنند.

همدلی کردن با نوجوانان

وقتی والدین مشکلات دوران نوجوانی را درک کنند، این کار باعث می‌شود، نوجوان شما در کنارتان احساس راحتی و آرامش کند.

چراکه می‌بیند کسانی به فکر او هستند. حتماً لازم نیست خودتان را با آن‌ها و مشکلاتشان درگیر کنید. درک کردن رفتارشان می‌تواند کمک بزرگی باشد تا رابطه والدین با نوجوانان مستحکم‌تر شود

در برخورد با نوجوانان بیشتر دقت کنید سعی نکنید با هر کاری که از او سر می‌زند، برخورد کنید سعی کنید در مورد انجام کارهای پرخطری چون سیگار کشیدن و تغییرات دائمی ظاهری‌شان طوری با آن‌ها برخورد داشته باشید تا تغییر ظاهری و زودگذر که مختص همین سنین است، به‌مرورزمان برطرف شود.

جدی بودن در رابطه با برخی رفتارها به نوجوانان می‌فهماند که نمی‌توانند دست به هر کاری بزنند و تجربه برخی کارها ممکن است، مجازات بسیار سختی برایشان در برداشته باشد

نجات دادن نوجوانان از دام اعتیاد بسیار حیاتی است. والدین باید در برخورد با چنین مواردی کاملاً کارشناسانه و حرفه‌ای عمل کنند و لذا در این دست موقعیت‌ها مراجعه حضوری والدین نزد یک روان‌شناس متبحر الزامی است.

انتظارات خود را تنظیم کنید نوجوانان ممکن است، از انتظاراتی که والدینشان از آن‌ها انتظار دارند، ناراحت شوند.

نوجوانان معمولاً می‌دانند که والدین از آن‌ها انتظار دارند تا نمرات خوب بگیرند و رفتار قابل‌قبول داشته باشند و همچنین مقررات خانه را به‌خوبی اجرا کنند. معمولاً نوجوانان از این انتظارهای والدین باخبرند.

لزومی ندارد که پدر و مادرها بیش‌ازحد روی یک موضوع خاص تمرکز کنند، چراکه ممکن است، نتیجه عکس داشته باشد.

در ضمن اگر شما از نوجوان خود انتظارات خاصی نداشته باشید، آن‌ها پیش خودشان فکر می‌کنند که برای شما اهمیتی ندارند و این برداشت ممکن است رابطه بین والدین و نوجوانان را تیره‌ وتار کند

در مورد دوستان نوجوان حساس باشید ازآنجایی‌که اکثر نوجوانان بیشترین الگوبرداری‌های خود را از روی دوستان خود می‌کنند.

والدین باید در مورد دوستان نوجوان خود حساس باشند، چراکه اگر دوست فرزند شما مشکل اخلاقی داشته باشد، به‌راحتی می‌تواند فرزندتان را گمراه کند، چراکه نوجوانان تبعیت بی‌چون و چرایی از دوستان خوددارند.

سعی کنید، قبل از آنکه رابطه دوستی فرزند شما با یک هم سن سال خلاف‌کار و مشکوک محکم شود، این رابطه را قطع کنید

فقط دوستان سیگاری و یا الکلی خطرناک نیستند، در برخی از موارد کسانی که سرکش و قلدر نیز هستند، می‌توانند الگوی بسیار نامناسبی برای فرزند شما باشند.

شناختن دوست نوجوان باعث می‌شود، تسلط بیشتر و غیر محسوس‌تری روی آن‌ها داشته باشید.

رعایت حریم خصوصی:

برای نوجوانان خود حریم خصوصی قائل شوید. این بدان معنی نیست که آن‌ها را به حال خودشان رها کنید. یک پدر و مادر نمونه در هر شرایطی به‌طور محسوس و نامحسوس آمار کارهای فرزندشان را دارند.

البته قائل شدن حریم خصوصی بدان معنی نیست که در ۲۴ ساعت شبانه‌روز آن‌ها را در حال خودشان رها کنید. با وضع قانون به‌طور مثال حاضر شدن سر میز نهار و یا شام و هم‌چنین حضور در جلسات درون خانوادگی باعث شوید تا آن‌ها بیش‌ازحد در اتاقشان به سر نبرند.

مسابقه مرگ ممنوع به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر

اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر با همکاری فرمانداری شهرستان اشکذر و اداره بهزیستی شهرستان اشکذر، اقدام به برگزاری مسابقه به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر نموده است.
مهلت پاسخ دهی ۱۴ تیر ماه می باشد.
پاسخ سوالات مسابقه در کتاب مهارت های زندگی می باشد که به صورت pdf قابل مشاهده است.
روی لینک زیر کلیک کنید.
http://s13.picofile.com/file/8400883126/null.pdf.html

معارفه روحانی مستقر جدید روستای شرف آباد

معارفه روحانی مستقر جدید روستای شرف آباد رستاق حجت الاسلام علیرضا دهقان مورخ ۱۹ خردادماه
همراه با سخنرانی حجت الاسلام پورقیومی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در جمع نماز گزاران مسجد ترکن آباد
همچنین به پاس زحمات خادمین مساجد ترکن آباد و صاحب الزمان (عج) شرف آباد آقایان نائب زاده و مزیدی با اهدای هدایایی از ایشان تقدیر و تشکر به عمل آمد.

جلسه تفسیر نهج البلاغه همراه با نشست با دادستان شهرستان اشکذر

در جلسه ای در دفتر امام جمعه محترم اشکذر مورخ ۱۹ خردادماه حجت الاسلام طالبیان با بیان موضوع توصیه های امیر المؤمنین (ع) به امرا و حاکمانشان در مورد رعایت حال مردم ، مشورت در امور مردم ، رازداری و … به تفسیر نهج البلاغه پرداختند.
این جلسه با حضور جمعی از روحانیون همراه بود.

بعد از نشست تفسیر نهج البلاغه، در حضور دادستان محترم شهرستان آقای اقبالی، حجت الاسلام پورقیومی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در مورد انتظارات و مطالبات مردم و روحانیت از دستگاه قضایی در برخورد با مفاسد اجتماعی و اخلاقی ، حضور در مساجد و پاسخگویی به سؤالات مردم همراه با تبیین مسائل ضروری جامعه ، استفاده از ظرفیت روحانیت در امور فرهنگی و اجتماعی و آموزشی صحبت کرد.
همچنین آقای اقبالی، انتظار جامعه از روحانیت کنونی را طی مواردی بیان نمود : ۱- استفاده از ظرفیت روحانیت در ایجاد صلح در دعاوی ۲- تحول و تغییر در روند تبلیغ معارف دینی و اعتقادی به مخاطبین توسط روحانیت ۳- بهره مندی از نظرات کارشناسان اجتماعی و و تربیتی در تهیه محتوای منابر تا نیازهای جامعه در سخنرانی ها برطرف شود.
در پایان این جلسه نیز ایشان به سوالات روحانیون در جلسه پاسخ داد.

نکات بهداشتی که مساجد میبایست در شبهای قدر رعایت نمایند

تصویر نامه ارسالی از استانداری مبنی بر رعایت پروتکل های پیشگیرانه و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا را می توانید در این پست بخوانید.

مساجد و اماکنی که تصمیم به برگزاری مراسم در شبهای قدر دارند حتما می بایست این موارد را رعایت نمایند.

مسابقه ضیافت نور به مناسبت ماه مبارک رمضان

اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر به مناسبت ماه مبارک رمضان، مسابقه ضیافت نور را برگزار میکند. مهلت پاسخ به سوالات پایان ماه رمضان و نحوه ارسال پاسخ ها، ارسال متنی آنها به شماره درج شده در پوستر در پیام رسان واتساپ می باشد.

اطلاعیه به مناسبت نیمه ماه رمضان ۱۴۴۱

با دعا برای قبولی طاعات و عبادات؛ در ادامه برنامه های مشترک سازمان تبلیغات اسلامی با نهادهای انقلابی، در شب نیمه ماه مبارک رمضان مراسم جشن میلاد به شرح زیر برگزار می شود
ساعت ۱۸ روز جمعه ۱۴ رمضان
۱- آیین تعویض پرچم اعتاب مقدسه و اهتزاز پرچم مزین به نام امام حسن مجتبی علیه السلام که نماد سازی حرم برای امام بی حرم است . این مراسم به صورت زنده از شبکه های سیما پخش می شود
قرائت خانوادگی زیارت امام بی حرم – ۲
دقایقی قبل از ساعت ۲۱، زیارت امام حسن مجتبی علیه السلام در حرم کریمه اهل بیت و حرم امام رضا علیه السلام قرائت شده و در شبکه های سیما بصورت زنده در سراسر کشور پخش خواهد شد
۳ – در ساعت ۱۲ روز شنبه بلندگوهای مساجد، ویژه برنامه ی نیم ساعته ی روز ولادت، که از شبکه معارف صدا پخش و به گوش ساکنین منازل و محلات می رسانند
از شما بزرگواران درخواست می شود اطلاع رسانی این برنامه ها توسط همه ابزارهای در دسترس صورت پذیرد
امید اینکه جشن میلاد امام غریب مان مرضی والده‌ی کریمه‌اش حضرت زهرا سلام الله علیها قرار گیرد
با تشکر. اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر

توصیه های تغذیه ای روزه داری در شرایط خاص و گروه های ویژه

توصیه های تغذیه ای روزه داری در شرایط خاص و گروه های ویژه

نوجوانان

نوجوانانی که به سن تکلیف رسیده و توان جسمی کامل دارند و به عبارت دیگر وزن و قد متناسب با سن خود را دارند، بر اساس تکلیف دینی باید با رعایت نکات زیر  روزه کامل بگیرند:

–     ازمصرف زیاد مواد قندی و شیرین در وعده سحری اجتناب نمایند چون مصرف این مواد سبب افت قند خون گردیده و توانایی یادگیری آنها را در طول روز کاهش می دهد.

–     نوجوانانی که سال نخست روزه داری را آغاز می کنند به علت گذراندن دوران رشد به توجهات بیشتری نیاز دارند. رعایت تنوع و تعادل در استفاده از تمامی گرو ه های غذایی بسیار مهم و ضروری است. منابع خوب پروتئینی (انواع گوشت، ماهی، تخم مرغ و حبوبات) باید در برنامه غذایی آنها گنجانده شود.

–         از دریافت کافی گروه شیر و لبنیات در این افراد مطمئن شوید (حداقل در دو وعده سحر و افطار).

–     نوجوانان علاقه خاصی به خوردن انواع هله هوله ها و مواد غذایی کم ارزش دارند که فقط پر کننده معده هستند و بخصوص در ایام روزه داری نباید مصرف شوند.

–     از منابع غذایی آهن و روی ، ویتامین A و ویتامین B12 از جمله انواع گوشت، حبوبات ، تحم مرغ ،  شیر و لبنیات ، انواع خشکبار و مغزها که در رشد و خونسازی نقش دارند، در ایام روزه داری به مقدار کافی مصرف نمایند.

مادران باردار و شیرده :

در سه ماهه اول بارداری به ویژه ۸ هفته نخست بارداری که سلول های مغزی جنین در حال شکل گیری است ، روزه داری به خصوص در ایامی که ساعات آن طولانی است و به حدود ۱۶ ساعت می رسد، ممکن است صدمات جبران ناپذیری به رشد جنین بزند. در سه ماه سوم بارداری نیز بخش عمده انرژی جنین از قند خون (گلوکز خون مادر) تامین می شود و روزه داری با ایجاد ترکیبات کتونی حاصل از سوخت چربی های بدن برای تامین انرژی می تواند به سیستم عصبی جنین لطمه بزند. بنابر این در سه ماه اول و سوم بارداری روزه گرفتن توصیه نمی شود. در سه ماه دوم بارداری با نظر پزشک و متخصص تغذیه اگر مادر کم وزن نباشد، جنین او با توجه به سن جنینی رشد خوبی داشته باشد، فشار خون طبیعی داشته باشد، کالری و مواد غذایی کافی دریافت نماید و بیماری خاصی نداشته باشد قادر به روزه گرفتن می باشد. در مادران شیرده نیز از آنجا که در ۶ ماهه اول شیردهی تنها منبع غذایی نوزاد، شیر مادر است و دیده شده که روزه داری سبب اختلال در شیردهی و به دنبال آن اختلال در وزن گیری کودک می گردد، بهتر است در این ایام از روزه داری خودداری نمایند.  

در ۶ ماهه دوم شیردهی و با شروع تغذیه کمکی و به شرط اینکه مادر شیرده از برنامه غذایی صحیح پیروی نماید و منحنی رشد کودک طبیعی باشد، گرفتن روزه منعی ندارد. در این دوره رژیم غذایی مادر باید غنی از پروتئین و ریزمغذی ها از جمله آهن ، کلسیم و انواع ویتامین ها باشد . بنابر این در صورتی که مادر شیرده مایل به گرفتن روزه در ماه مبارک است باید نکات زیر را رعایت کند:

–    در وعده سحر و افطار و شام منابع پروتئین مانند گوشت یا مرغ یا ماهی یا تخم مرغ و یا حبوبات  و هم چنین انواع سبزی و سالاد و میوه را در رژیم غذایی خود بگنجاند.

–    برای تامین کلسیم ، بخشی از پروتئین و ویتامین های گروه B به میزان ۲تا ۳ لیوان شیر و یا معادل آن از ماست و پنیر روزانه استفاده کند.

–    پس از افطار و تا قبل از خواب و تا سحر حداقل ۸ لیوان آب و مایعات مصرف کند که به دلیل کم آبی بدن حجم شیر مادر کم نشود.

–       از انجام کارهای سنگین و خسته کننده در طول روز خودداری کرده و استراحت کافی برای حفظ انرژی داشته باشد.


سالمندان :

قدرت سیستم ایمنی و مقاومت در برابر بیماری ها با افزایش سن و سالمندی کاهش می‌یابد بنابراین سالمندان اگر روزه می گیرند باید بیش از پیش مراقبت سلامت خود باشند. به منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ لازم است سالمندان سالم برای روزه گرفتن ضمن رعایت موارد زیر با پزشک مشورت نمایند:

-کم آبی و کاهش قند خون ممکن است موجب سرگیجه ، از حال رفتن و سقوط شود که برای سالمندان خطر آفرین است. علاوه بر آن کم آبی بدن، خشکی دهان و گلو زمینه را برای ابتلا به بیماری کووید ۱۹ فراهم می کند. بنابر این باید به توصیه های مربوط به پیشگیری از افت قند خون و کاهش مایعات بدن بیشتر توجه شود.

– سالمندان عموما از مشکلات دهان و دندان رنج می برند لذا مصرف میوه رنده شده، لبنیات خصوصا ” شیر کم چرب، استفاده از انواع سوپ ها و آش ها در افطار و سحر و نوشیدن آب و چای کمرنگ در فاصله افطار تا سحر برای آنان مفید و مورد تاکید است و می تواند تعادل آب و مواد معدنی را نیز برقرار کند.

– سالمندان دارای بیماری های زمینه ای مانند فشارخون بالا، بیماری قلبی – عروقی، سرطان ها و دیابت بیش از دیگران در معرض ابتلای به بیماری کووید- ۱۹ هستند . بنابراین توصیه می شود حتما به پزشک مراجعه کرده و به توصیه های پزشک عمل نمایند.

افراد مبتلا به دیابت :

-براساس نظر اجماعی پزشکان متخصص و موسـسه موضوع شناسـی فقهی بیماران دیابتی که سن کمتر از ۶۵ سال داشته و تحت درمان و مراقبت پزشکی هستند و همراه با رعایت رژیم غذایی خود مجبور به استفاده از داروهای  متفورمین، آکاربوز، گلوتازون و گروه گلیپتین ها  هستند، در صورتی که قند خون ناشتای آنان کمتر از ۱۴۰ میلی گرم در دسی لیتر و  همچنین هموگلوبولینA1c کمتر از ۷ دارند، در صورتی که  آموزش پذیر و متعهد به پایش منظم قند خون  باشند و اصول حفاظتی و پیشگیری توصیه شده ستاد بحران کرونای کشوری را به دقت رعایت نمایند می توانند روزه بگیرند . 

-روزه داری برای بیماران دیابتی نوع ۲ که دیابت آنان با رژیم غذایی کنترل شده مفید است و نه تنها بیماری آنان را تشدید نمی کند بلکه کاهش وزن را نیز به همراه دارد که برای مبتلایان به دیابت دارای اضافه وزن یا چاقی موثر است. افرادی که برای کنترل دیابت خود از قرص استفاده می کنند اگر علائم افت قند خون را در طول روز داشتند باید فورا روزه خود را باطل کنند.

-بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ با نظر پزشک معالج و کارشناس تغذیه به شرط اینکه به سایر بیماری ها مبتلا نباشند، به راحتی می توانند در این ماه روزه بگیرند و از اثرات مفید آن بهره کافی ببرند .بیماران دیابتی که روزه می گیرند باید با تنظیم داروهای مصرفی خود زیر نظر پزشک در وعده های سحر و افطار، رژیم غذایی مخصوص خود را در افطار و سحر رعایت نمایند و در مصرف غذاهای شیرین که در ماه مبارک رمضان در وعده افطار استفاده می شود دقت نموده و مقدار و میزان توصیه شده توسط مشاورین تغذیه را رعایت نمایند. برای کنترل بهتر قند خون توصیه می شود که این افراد در صورت امکان  قند خون قبل از سحر و بعد از افطار خود را کنترل نمایند. مواردی که در بیماران دیابتی روزه داری توصیه نمی شود و یا بهتر است روزه نگیرند:

– اگر قند خون قبل از سحری بالاتر از ۳۵۰ میلی گرم بر دسی لیتر باشد.

– بیمار دیابتی که سحری نخورده باشد.

-اگر برای کنترل دیابت قرص مصرف می شود و لازم است در طول روز نیز برای کنترل قند خون مصرف شود.

– اگر انسولین تزریق می شود و در طول روز نیز باید تزریق داشته باشند.

– اگر عوارض دیابت نمایان شده باشد، یعنی عوارض کلیوی، چشم ها و … بهتر است در جهت ممانعت از توسعه عوارض روزه نگیرند و یا با پزشک خود مشورت کنند.

افراد مبتلا به پر فشاری خون :

براساس نظر اجماعی پزشکان متخصص و موسـسه موضوع شناسـی فقهی بیماران دچار فشار خون در صورتی می توانند روزه بگیرند که فشار خون آنها تحت کنترل باشد، یعنی فشار (سیستولیک) کمتر از ۱۴۰ میلیمتر جیوه و فشار  (دیاستولیک) کمتر از ۸۰ میلیمتر جیوه باشد.

 افراد دارای فشار خون خفیف و متوسط همراه با اضافه وزن می توانند روزه بگیرند و روزه داری به کاهش فشار خون آنان کمک می کند اما باید با پزشک معالج خود مشورت کنند. به طور مثال در طول دوره روزه داری زمان و دوز مصرفی داروهای بلند اثر مانند ایندرال و….و یا  داروهای مدر (ادرار آور) برای جلوگیری از کم آبی باید طبق نظر پزشک تنظیم شود.

-برای کنترل بهتر فشار خون لازم است رژیم غذایی مناسب نیز رعایت شود. افراد مبتلا به فشار خون بالا باید دریافت نمک و چربی از طریق غذا را کنترل نموده و از کشیدن سیگار اجتناب نمایند. خوشبختانه تمامی این اعمال در ماه مبارک رمضان امکان پذیر و راحت تر است. روزه برای افرادی که فشار خون بالای کنترل نشده و بی ثبات دارند توصیه نمی شود.


مبتلایان به بیماریهای قلبی عروقی :

-روزه داری و رعایت برنامه غذایی صحیح با کاهش عوامل خطری مانند کاهش وزن، کاهش سطح چربی های خون و نکشیدن سیگار سبب پیشگیری از بروز بیماری های قلبی – عروقی می شود .اما در مورد کسانی که به بیماری های قلبی- عروقی مبتلا هستند موضوع متفاوت بوده و حتما باید با پزشک معالج خود مشورت نمایند.

– بیمارانی که دچار گرفتگی رگهای قلب هستند و دارو مصرف می کنند، از آنجا که عدم مصرف دارو در زمان مقرر زندگی آنها را به مخاطره می اندازد نباید روزه بگیرند. روزه گرفتن این افراد منوط به تشخیص پزشک با توجه به شرایط اختصاصی بیمار است.

– بیمارانی که باید برای کنترل بیماری خود به طور منظم و درساعات معینی در وسط روز دارو مصرف نمایند، نباید روزه بگیرند.

– بیماران قلبی باید به تداخلات دارو و غذا توجه نموده و به توصیه های پزشک معالج خود دقیقا عمل نمایند.

– بیماران قلبی که سابقه جراحی یا استنت گذاری دارند با اجازه پزشک معالج منعی برای روزه داری ندارند.

بیماران کلیوی:

نقش اساسی و مهم کلیه ها در بدن تصفیه خون و دفع مواد زاید است.کلیه ها این نقش مهم را به کمک جریان خون و آب به انجام می رسانند. لذا در صورت عدم مصرف کافی آب و مایعات  کافی، کلیه ها نمی توانند وظایف خود را به خوبی به انجام برسانند. در ایام ماه مبارک، فرصت کافی برای تامین مایعات بدن به میزان لازم وجود ندارد و لذا به منظور پیشگیری از عواقب کم آبی در ماه مبارک رمضان که گاهی می تواند وخیم و کشنده باشد باید به نکات زیر دقت نمایند:

-برای کمک به کلیه ها برای تصفیه خون از مواد زائد، مصرف کافی آب و مایعات در فاصله افطار تا سحر توصیه می شود.

-بر دریافت نمک مصرفی کنترل دقیق صورت گیرد و محدودیت در مصرف رعایت شود.

-افرادی که کلیه های سنگ ساز دارند (بیش از دو سنگ ادراری طی ۶ ماه گذشته) ، برای روزه داری باید با پزشک معالج خود مشورت کنند.

-برای بیماران دیالیزی روزه ممنوع است.

منبع : دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت

مسابقه منجی عالم

اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در نظر دارد به مناسبت میلاد حضرت ولی عصر (عج) مسابقه ای برگزار کرده و به برندگان به قید قرعه جوایز ارزنده ای اهدا کند.

سوالات به شرح ذیل می باشد.

۱- آیه ای از قرآن در مورد امام زمان (عج) همراه با ترجمه بنویسید.

۲- سه مورد از وظایف منتظر واقعی امام زمان (عج) را ذکر کنید.

۳- سه مورد از انتظارات امام زمان (عج) نسبت به شیعیانش را بنویسید.

۴- چهار دعا یا زیارت در رابطه با امام زمان (عج) را فقط نام ببرید.

۵- چهار مورد از اعمال شب نیمه شعبان را ذکر کنید.

عموم شهروندان شهرستان اشکذر می توانند با پاسخ به همین مطلب و درج نام و نام خانوادگی، کد ملی و شماره همراه خود در این مسابقه شرکت نمایند. یا پاسخ و اطلاعات خود را به شماره ۴۶۱۲-۳۷۴-۹۱۳ در فضای مجازی ارسال نمایند.

مهلت مسابقه نیز تا ۳۱ فروردین ماه می باشد.

روابط عمومی تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر