اخبار اداره

راهپیمایی نمازگزاران خضرآبادی برعلیه سخنرانی اخیر ترامپ در خصوص اشغال قدس

 

 

نمازگزاران خضرآبادی بعد از اقامه نماز جمعه، برعلیه سخنرانی اخیر دونالد ترامپ درخصوص اشغال قدس راهپیمایی کردند.

به گزارش خبرنگار اشکذرخبر از خضرآباد، بعد از سخنرانی جنجالی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درخصوص اشغال قدس و ایجاد پایتخت رژیم صهیونیستی در آنجا، نمازگزاران خضرآبادی نیز مانند مسلمانان سراسر جهان بر علیه این اظهارات، مسافت میعادگاه نماز جمعه تا محل گلزارشهدای  این شهر را با سردادن شعار هایی همچون «مرگ بر آمریکا» ، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر فتنه گر» راهپیمایی کردند.

انتخاب بیت المقدس به عنوان پایتخت اسراییل روند نابودی این رژیم را شتاب خواهد بخشید

امام جمعه بخش خضرآباد:

نماز خضراباد 4 نماز خضرآباد 1 نماز خضرآباد 2 نماز خضرآباد 3

امام جمعه بخش خضرآباد اظهار داشت: اعلام و انتخاب بیت المقدس به عنوان پایتخت اسراییل روند نابودی این رژیم را شتاب خواهد بخشید.

به گزارش خبرنگار اشکذر خبر از خضرآباد، امام جمعه بخش خضرآباد در خصوص اقدام رییس جمهوری آمریکا در اعلام و انتخاب بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم غاصب و کودک کش اسراییل گفت: این اقدام جنایتکارانه رئیس جمهور آمریکا روند نابودی و سقوط این دولت نامشروع را شتاب خواهد بخشید.
حجت الاسلام غالبی با اشاره به سالگرد تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرمان امام راحل (ر ه) در
۱۹ آذر ماه سال ۱۳۶۳، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی تاثیرگذار ترین نهاد در عرصه علمی و فرهنگی کشور است که از روز تاسیس تاکنون کارهای ارزشمندی را انجام داده است.
خطیب جمعه بخش خضرآباد شهادت سومین شهید محراب شهید دستغیب در سال
۱۳۶۰ به دست منافقان را گرامیداشت و اظهار کرد: این شهید بزرگوار در ابعاد معنوی و اخلاقی و مبارزه با رژیم ستم شاهی نقشی تاثیرگذار داشت.

بازدید مسئولان از کلاس های آموزشی روستای اتابک

بازدبازدید 1 بازدید2 بازدید3 بازدید4ید مسئولان از کلاس های آموزشی روستای اتابک

امام جمعه بخش خضرآباد و جمعی از مسئولان فنی و حرفه ای شهرستان اشکذر از کلاس های آموزشی روستای اتابک بازدید کردند.

به گزارش اشکذر خبر، حجت الاسلام غالبی در این دیدار ضمن تشکر از خدمات سازمان فنی و حرفه ای مخصوصا در روستاها گفت: نقش آموزش های مهارتی در ایجاد اشتغال پایدار انکار ناپذیر است و باید به این مهم توجه ویژه شود.
در ادامه امام جمعه بخش خضرآباد به اتفاق مسئولان فنی وحرفه ای اشکذر از کلاس آموزشی تشکیل شده در روستای اتابک بازدید کردند.

مردم شهرستان اشکذر موضع‌گیری‌های ترامپ علیه قدس را محکوم کردند

مردم شهرستان اشکذر با مشت‌های گره کرده انتخاب “قدس” به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

به گزارش اشکذر خبر، مردم شهرستان اشکذر با مشت‌های گره کرده انتخاب “قدس” به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را محکوم کردندو حجت الاسلام پورقیومی مسئول اداره تبلیغات اسلامی وشورای هماهنگی تبلیغات اسلامی این شهرستان نیز دراین مراسم باشکوه حضور داشت .

تصمیم اخیر آمریکا به اتّحاد مسلمانان جهان وتصمیم قاطع آنها مبنی برریشه کنی اسرائیل کمک خواهد کرد

تصمیم اخیر آمریکا به اتّحاد مسلمانان جهان وتصمیم قاطع آنها مبنی برریشه کنی اسرائیل کمک خواهد کرد

حجت اسلام پورقیومی در پی تصمیم رئیس جمهور آمریکا مبنی بر انتقال سفارت این کشور به قدس و نیز به رسمیت شناختن این شهر مقدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالی گفت : بدون تردید همه ی آزادیخواهان جهان می دانند که رژیم جعلی اسرائیل  سالهاست که از طریق  زور وظلم و با حمایت های دولتمردان آمریکا به اشغال فلسطین پرداخته و هرروز موجب مشکلات جدید و جنایات شدید علیه مردم مطلوم فلسطین شده است . مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر افزود : اسرائیل جیره خوار آمریکاست و سردمداران آمریکا نیز تفکر صهیونیستی خود را همواره به اثبات رسانده اند و پست های کلیدی این کشور نیز دردست اسرائیلی هاست  لذا طبیعی است که دولت آمریکا به حمایت همه جانبه از این رژیم غاصب بپردازد.  پورقیومی تاکید کرد : باتوجه فرمایشات مکرر حضرت امام (ره ) و مقام معظم رهبری باید تمام مسلمین از خواب غفلت بیدار شده  و همگی با اتحاد کامل به مبارزه با این ظالمین بچزدازند وبدون شک در صورت وحدت همه مسلمین نه تنها قبله اول مسلمین از دست اشغالگران آزاد می شود  بلکه جرثومه ظلم وفساد نیز از ریشه قطع می شود. مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرسان اشکذر تاکید کرد مسلمانان باید در مقابل نقشه های دشمنان اسلام هوشیار باشند و براساس مبانی دینی از اصول و ارزشهای خود کوتاه نیایند.

جلسه کانون مداحان و شعرای آئینی شهرستان اشکذر برگزار شد

به مناسبت هفته وحدت و در آستانه ولادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) جلسه کانون مداحان و شعرای آئینی شهرستان اشکذر در محل اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد

حجت الاسلام پورقیومی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر درجمع اعضای کانون مداحان وشعرای آئینی شهرستان ضمن تبریک میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: تشکیل جلسات کانون به طور چرخشی و ماهیانه، افتتاح حساب بانکی برای کانون مداحان، فعال سازی سامانه طوبی و پیگیری ثبت اطلاعات تشکلهای دینی در آن ، اجرای آئین نامه پیشنهادی سطح بندی مداحان ، تغذیه فکری و منابع آموزشی مداحی  و تجلیل از نخبه ها نکاتی  از جمله برنامه های اولویت در این اداره است .

بعد از آن این جلسه نسخه ای از اساسنامه کانون مداحان بین اعضاء توزیع گردید و در ادامه هریک از حضار به ارائه نظرات خود برداختند و تصمیماتی در زمینه چرخشی بودن جلسات ، سطح بندی مداحان و تشکیل کمیته مربوطه و آموزش مداحان و ارسال صورتجلسات به کانون مداحان استان یزد اتخاذ گردید.

وحدت امّت اسلامی بستری است برای پیروزی و پشتوانه ی اجرای حق وعدالت

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان :

همزمان با ایام ولادت رسول مکرم اسلام حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع) نشست مبلغین ومبلغات شهرستان اشکذر باحضور حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهستانی در محل دفتر امام جمعه اشکذر برگزارشد .

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد دراین مراسم  با استناد به آیاتی از قرآن کریم گفت : یکی از اهداف مهم ّ همه پیامبران الاهی ونیز پیامبر اعظم (ص) این بود که مردم را حول محور توحید  جمه کنند. حفظ وحدت فقط به این دلیل که  چون جهان اسلام دشمن مشترک دارد  لازم است فکر و برداشت غلطی است درحالی کهدیدگاه قرآن منحصر دراین زمینه نیست ایشان افزود : قرآن  درآیه ی « إِنَّ هذِهِ أُمَّتُکَم أُمَّهٌ واحِدَه »  قبل از بیان مسئله عبودیت و عبادت  به موضوع اتّحاد تصریح دارد .

حسینی کوهستانی با تذکر این نکته که برخی گمان می کنند موضوع وحدت واجب کفایی است واگر فرد یا گروهی به آن اهتمام ورزیدند این مهم از بقیه ساقط می شود در حالی که وحدت و حفظ  آن وظیفه ی همگانی است .

 مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یزد ادامه  داد: وحدت مسلمین از ارکان دین است و در صورت فقدان آن تحقّق دین درجامعه ممکن نیست .

توصیه  بزرگان دینی ونیز تاکید مکرّر حضرت امام خمینی (ره) به وحدت کلمه بین مسلمین ونیز فرمایشات مکررمقام معظم رهبری دریان زمینه از دیگر مباحثی بود که آقای حسینی به آن اشاره کرد.

دراین جلسه  حجت الاسلام و المسلمین طالبیان امام جمعه اشکذر نیز با تبریک ایام هفته وحدت و خیر مقدم به مدیر کل تبلیغات اسلامی استان توصیه های اسلام دررابطه موضوع وحدت بین مسلمانان مورد تاکید قرارداد.

تشکیل جلسه هفتگی تفسیر نهج البلاغه در اشکذر

باهمکاری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر و دفتر امام جمعه اشکذرجلسه تفسیر نهج البلاغه توسّط حجت الاسلام والمسلمین طالبیان و با حضور جمعی از روحانیون ومبلّغات سطح شهرستان تشکیل گردید.

 دراین برنامه امام جمعه اشکذر به تفسیر فرازهایی از نامه ۳۱ نهج البلاغه در مورد راهنمایی های اخلاقی در حوزه زندگی فردی اواجتماعی  پرداخت و گفت : عمل به این فرمایشات نورانی موجب زندگی راحت  ومناسب  برای خود انسان و دیگران خواهد شد.

برگزاری مراسم انس با قرآن در رضوانشهر

به مناسبت سالگرد شهادت حضرت امام حسن عسکری (ع) و آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج) مراسم انس با قرآن با همکاری کانون فرهنگی مسجد جامع و مؤسسه قرآنی امین رفیع و با حضور استاد تقی زاده در مسجد جامع رضوانشهر برگزار گردید در این مراسم تعدادی از قاریان قرآن به تلاوت آیاتی از کلام ا… مجید پرداختند و سؤالاتی توسط استاد تقی زاده مطرح گردید که تعدای از حضار به آنها پاسخ دادند.

در این مراسم حجت الاسلام پورقیومی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر و آقای اسماعیلی کارشناس قرآنی این اداره نیز حضور یافتند.

هشدار مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر نسبت به برخی مجالس مذهبی خانگی

هشدار مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر نسبت به برخی مجالس مذهبی خانگی

 

حجت الاسلام پورقیومی با تقدیر از  روحیه مذهبی  مردم شریف شهرستان اشکذر به برگزار کنندگان مراسم مذهبی درمجالس خانگی هشدار داد تا مراقب باشند از سخنرانان ومداحان مورد اعتماد و ترجیحا حوزوی استفاده کنند .

 مسئول اداره تبلیغات اسلامی اشکذر افزود: با توجه به بررسی های به عمل آمده برخی جلساتی که به نام دین و خصوصا موالید و گرامی داشت اهلبیت (ع)  برگزارمی شود به ترویج خرافات ، بیان خواب های غیر معتبر  همراه با تحریک احساسات شرکت کنندگان ، ونیز بیان مسائل شرعی و اعتقادی توسط افرادی غیر کارشناس پرداخته می شود که این موضوع خظرناک بوده ومعرفت دینی و دین داری مردم را دچار آسیب می کند .

 ایشان آمادگی اداره تبلیغات اسلامی اشکذر را برای شناسایی مجالس مذهبی خانگی و نیز اعزام مداحان و سخنرانانی که دارای پرونده و کد شناسایی هستند اعلام کرد.