اخبار اداره

اعطای مدرک تخصصی به ۳ نفر از حفاظ قرآن کریم

حجت الاسلام اسماعیلی کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر گفت: تعداد ۳ نفر از خواهران حافظ قرآن کریم این شهرستان که در سیزدهمین دوره آزمونهای کتبی و شفاهی مربوط به طرح اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم در سال جاری شرکت کرده مدرک خود را دریافت نمودند.

حضور دو نخبه علمی فرهنگی کشور در شهرستان اشکذر

دو چهره شاخص علمی کشور،حجت الاسلام دهنوی روانشناس و مشاور خانواده و همچنین پروفسور محمود فتوحی ریاست دانشگاه صنعتی شریف در رضوانشهر و همچنین در فیروزآباد حاضر شدند.

دراین دوجلسه حجج اسلام دهقانی اشکذری و ذاکری نیا رئیس و کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر حضور داشته و در پایان به بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل فرهنگی پرداختند.

۲۰۱۹۰۲۱۰_۲۰۰۷۳۷ ۴۵۵۹۳۳۵۹۹_۱۸۸۳۶۲۰۱۹۰۲۲۶_۱۲۰۷۵۷۲۰۱۹۰۲۱۰_۲۱۳۷۳۰۲۰۱۹۰۲۱۰_۲۱۳۷۵۳

سخنرانی فرمانده نیروی انتظامی درجمع نمازگزاران مسجد حاجی غلام اشکذر

به دعوت از حجت الاسلام ذاکری نیا امام جماعت مسجدحاجی غلام، سرهنگ خدایی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اشکذر در جمع نمازگزاران به سخنرانی پرداخت و به آسیبهای اجتماعی و روشهای پیشگیری از آنها اشاره کرد.

وی ایجاد ارتباط بین فرزندان با مساجد و نماز جماعت را عاملی مهم برای جلوگیری از بسیاری آسیبها برشمرد. ۲۰۱۹۰۳۱۲_۱۸۵۲۵۵ ۴۲۵۶۰۹۸۳۲_۱۰۲۶۳۷

دیدار با روحانیون شهرستان و عیادت ازعضوکانون مداحان شهرستان اشکذر

حجت الاسلام ذاکری نیا کارشناس امور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر گفت: درادامه برنامه دیداررئیس وکارشناس اداره تبلیغات اسلامی با روحانیون ومداحان شهرستان در هفته جاری با چندروحانی از مناطق مختلف شهرستان از جمله رضوانشهر و همچنین حاج محمود فتوحی عضو کانون مداحان که دربستر بیماریست دیدار و  گفتگو صورت گرفت.

در ادامه تصاویری ازاین دیدارها که همراه با حضور حجج اسلام محمدحسین مطهری نژاد و شیخ حسین دهقان از وعاظ یزد و آقای رمضان حاتمی فعال فرهنگی وحاج محمود فتوحی عضو کانون مداحان بود را مشاهده می کنید.

۲۰۱۹۰۳۱۲_۲۰۴۴۴۱~۲۲۰۱۹۰۳۱۲_۱۱۴۴۰۵

۲۰۱۹۰۳۰۲_۱۱۴۳۲۸~۲۲۰۱۹۰۳۱۲_۲۳۱۳۵۰

اطلاعیه ثبت نام اعتکاف

با فرارسیدن ایام نوروز و مقارن بودن آن با ایام اعتکاف، به اطلاع می رساند ثبت نام این مراسم آغاز گردیده است.
شرکت کنندگان عزیز تا تاریخ ۲۷اسفند ماه می توانند با به همراه داشتن کارت ملی خود با مراجعه به بسیج حوزه خواهران یا اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر، نسبت به ثبت نام خود و پرداخت هزینه آن اقدام نمایند.

لازم به ذکر است از شرایط حضور در این مراسم، به همراه نداشتن گوشی همراه و اجازه همسر یا پدر برای خواهران و فرزندان می باشد.

هزینه ثبت نام هر شرکت کننده نیز ۸۰۰هزار ریال(۸۰هزار تومان) می باشد.

این مراسم از سحرگاه ۲۹ اسفندماه آغاز و غروب ۲ فروردین ماه اتمام می یابد.

 

etekaf-f-2-c

جلسه ستاد اعتکاف شهرستان اشکذر در ایام نوروز ۱۳۹۸

جلسه ستاد اعتکاف شهرستان اشکذر در محل دفتر امام جمعه شهرستان اشکذر مورخ۱۹ اسفندماه در ساعت ۸:۱۰ با تلاوت آیاتی از قرآن آغاز شد.

حجت الاسلام دهقانی اشکذری به مناسبت شهادت حضرت امام هادی(ع) با ذکر حدیثی مطلب را آغاز نمود و سپس توضیحاتی در باب اعتکاف سال پیش ارائه کرد و آمار تعداد و مکان های برگزاری اعتکاف در سال ۱۳۹۶ را به اطلاع همگان رساند.

شاه حسینی فرماندارشهرستان اشکذر  نیز بعد از عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت امام هادی (ع) دوجنبه از برگزاری اعتکاف را مطرح کرد. ایشان برگزاری اعتکاف در ایام نوروز را فرصتی برای جذب بیشتر شرکت کنندگان دانست و همچنین تاکید بسیار بر سرویس دهی و پذیرایی مناسب در طول ایام اعتکاف و استفاده موثر از اوقات فراغت شرکت کنندگان داشت.

با صحبت های فرماندار شهرستان بعد از برآوردکردن هزینه، بحث خیرین نیز مورد توجه قرار بگیرد.

همچنین مسجد مهدیه به عنوان محل برگزاری مراسم اعتکاف برادران مشخص گردید.

با موافقت افراد حاضر در جلسه، مصوب شد تا ثبت نام اینترنتی به طور آزمایشی راه اندازی و برای سال های آینده با آمادگی بیشتر، ثبت نامی آسان و سریع از طریق وب سایت یا شکلهای دیگر برای شرکت کنندگان عزیز فراهم شود. ضمنا ثبت نام حضوری مانند هر سال در مساجد برقرار است.

در نهایت سرهنگ خدایی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اشکذر اعلام داشت ضمن فعالیت زیاد نیروی انتظامی در ایام نوروز، تمام تلاششان را برای برقراری امنیت در حوزه مساجد مورد نظر برای برگزاری اعتکاف به کار خواهدگرفت.

این جلسه که با حضور جمعی از مدیران شهرستان اشکذر و دست اندرکاران برگزاری مراسم اعتکاف برگزار گردیده بود در ساعت ۱۰ پایان یافت.

IMG_0316IMG_0315

حضور رئیس اداره در جلسه خدمات سفر ایام نوروز

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در تاریخ ۱۸ اسفندماه در جلسه فرهنگی با موضوع خدمات سفر در ایام نوروز که در محل جلسات شهرداری اشکذر برگزار گردیده بود شرکت کرد.

در این جلسه مدیران نقطه نظرات خودشان در زمینه هرچه بهتر برگزارشدن تبلیغات در سطح شهرستان و مراسمات مذهبی ارائه کردند.

حضور رئیس اداره در جلسه حلقه صالحین

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در تاریخ ۱۸ اسفندماه در جلسه حلقه صالحین مدیران ادارات شهرستان اشکذر در محل بنیاد شهید شرکت کرد.

در این جلسه حجت الاسلام دکتر فهیم نیا مطالبی در زمینه وظایف مدیران از دیدگاه قرآن و روایات بیان نمودند.

حضور رئیس اداره در جلسه ساماندهی متکدیان و کودکان کار

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در تاریخ ۱۶ اسفندماه در جلسه ساماندهی متکدیان و کودکان کار و کودکان خیابانی با حضور مدیران ادارات در محل برگزاری جلسات فرمانداری شرکت کرد.

در این جلسه مدیران مربوطه گزارش هایی از وضعیت موجود در شهرستان و رفع نیاز استان های مستضعف و مساعدت های لازم با آنها بیان کردند.

حضور رئیس اداره در جلسه هیئت امنا حوزه علمیه خواهران

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در تاریخ ۱۵ اسفندماه در جلسه هیئت امنا حوزه علمیه خواهران فاطمیه (س) شرکت کردند.

در این جلسه مدیران حوزه استان و شهرستان گزارش ار برنامه های اجراشده و در دست اجرا ارائه و سپس اعضا هیئت امن نقطه نظرات خودشان در زمینه هرچه بهتر برگزاری برنامه ها و رفع معضلات بیان کردند.