شورای هیئات مذهبی

مسابقه منجی عالم

اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در نظر دارد به مناسبت میلاد حضرت ولی عصر (عج) مسابقه ای برگزار کرده و به برندگان به قید قرعه جوایز ارزنده ای اهدا کند.

سوالات به شرح ذیل می باشد.

۱- آیه ای از قرآن در مورد امام زمان (عج) همراه با ترجمه بنویسید.

۲- سه مورد از وظایف منتظر واقعی امام زمان (عج) را ذکر کنید.

۳- سه مورد از انتظارات امام زمان (عج) نسبت به شیعیانش را بنویسید.

۴- چهار دعا یا زیارت در رابطه با امام زمان (عج) را فقط نام ببرید.

۵- چهار مورد از اعمال شب نیمه شعبان را ذکر کنید.

عموم شهروندان شهرستان اشکذر می توانند با پاسخ به همین مطلب و درج نام و نام خانوادگی، کد ملی و شماره همراه خود در این مسابقه شرکت نمایند. یا پاسخ و اطلاعات خود را به شماره ۴۶۱۲-۳۷۴-۹۱۳ در فضای مجازی ارسال نمایند.

مهلت مسابقه نیز تا ۳۱ فروردین ماه می باشد.

روابط عمومی تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر

بازدید مسئولین هیئت های یزد از آثار تاریخی و فرهنگی شهرستان اشکذر

در روز جمعه یکم آذرماه تعدادی از مسئولین هیئت های یزد از آثار تاریخی و فرهنگی شهرستان اشکذراعم از حسینیه سفید توده، باغ وزیر، مسجدریگ، مجموعه سلطان محمود بندرآباد، آسیاب آبی اشکذر و دیگر مجموعه های بافت قدیم این شهرستان بازدید نمودند.

در این بازدید، کارشناس امور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر، حجت الاسلام ذاکری نیا نیز حضور داشتند.

تقدیر از پیرغلامان و رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان اشکذر

روز گذشته مورخ ۵ مهرماه، طی مراسمی پیش از برگزاری نماز جمعه در مصلی شهر اشکذر، با حضور امام جمعه اشکذر، فرمانده نیروی انتظامی و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و رئیس و کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر، از آقایان غلامرضا جعفری به عنوان پیرغلام و مسئول هیئت عزاداری عاشورای اسلام آباد رستاق، محمدرضا بابارحیم به عنوان پیرغلام و عضو هیئت حضرت جوادالائمه (ع) اشکذر و محمدحسن باقری به عنوان رئیس محترم شورای هیئات مذهبی شهرستان اشکذر، تقدیر و تشکر به عمل آمد و هدایایی به یادگار به این عزیزان خادم امام حسین (ع) تقدیم گردید.

انتخاب هیئت رزمندگان اسلام شهرستان اشکذر به عنوان هیئت نمونه کشوری

اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر انتخاب آقای خلیلیان به عنوان مدیر هیئت رزمندگان اسلام شهرستان اشکذر به عنوان هیئت نمونه کشوری در سال ۱۳۹۷ را تبریک می گوید.

امید است هیئت های دیگر نیز در این راه قدم برداشته و برای شهرستان اشکذر افتخارات دیگری نیز کسب نمایند.

جلسه دیدار با فرمانداری شهرستان اشکذر

جلسه دیدار فرماندار شهرستان اشکذر با رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان و کارشناسان قرآنی، فرهنگی و اداری به همراه اعضا شورای هیئات مذهبی شهرستان و کانون مداحان و شعرای آئینی در محل فرمانداری در ساعت ۱۲ آغاز گردید.

در این جلسه ضمن معرفی افراد و ارائه آمارها و گزارش عملکرد در طی سال گذشته به فرمانداری، پیشنهادات موثری نیز به ایشان داده شد.

ابتدا حجت الاسلام دهقان در آغاز جلسه بعد از ارائه گزارشاتی مبنی بر اعتبارات سال گذشته اداره شهرستان اشکذر در حوزه قرآنی، فرهنگی و عمرانی، خارج از تاثیر قرآن و اهل بیت در ترویج اسلام، نقش هیئات مذهبی و کانون مداحان در ترویج دین را پراهمیت دانست.

ایشان در ادامه گفت: بالاترین نعمت حضور مردم در صحنه و مهمترین مسئله شهرستان کار زیربنایی در آن برای ایجاد صحنه ای باشکوه تر است.

فقیه از کانون مداحان ضمن اشاره به عملکرد خوب شهرستان در ثبت مداحان در سامانه طوبا، مشکلات آموزشی برای مداحان سطح شهرستان را بحرانی دانست و خواستار کمک مالی در این زمینه شد.

فقیه از رهبر معظم انقلاب نقل قول کرد و گفت : گاهی ۲۰ دقیقه مداحی، بیشتر از چند ساعت سخنرانی در مردم تاثیر دارد.

کارشناسان قرآنی و فرهنگی اداره نیز گزارشاتی بر اساس عملکرد اداره تبلیغات اسلامی، در حوزه های اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم، موسسات قرآنی، محافل و کرسی های انس با قرآن، برگزاری گفتمان های دینی در مدارس، حوزه و دانشگاه و فعالیت هایی از این دست ارائه کردند.

اعضای شورای هیئات مذهبی نیز ضمن اینکه بر مردمی بودن کار تاکید داشتند، خواستار حمایت و همکاری فرمانداری با این شورا بودند.

در آخر هادی نسب فرماندار شهرستان، در مورد حمایت های لازم از کانون های مداحان و شورای هیئات مذهبی مطالبی را عرض کرد و گفت : قلب ها را باید به هم نزدیک کرد. در هیئات برای پیش بردن کار، همدلی لازم است.

ایشان بر صحبت اعضا صحه گذاشتند و ورود هیئات به دولتی شدن را امری اشتباه دانستند، زیرا که کار باید مردمی باشد. در پایان قرار بر جلسات دیگر گذاشته شد و حمایت های فرمانداری نیز به طور مختصر مشخص گردید.

این جلسه در ساعت ۱۳:۱۵خاتمه یافت.

جلسه هیئت امنای هیئت حضرت ابوالفضل (ع) در اداره

رئیس اداره و کارشناس فرهنگی در جلسه هیئت عزاداری خیمه گاه حضرت ابوالفضل (ع) اشکذر که با حضور هیئت امنا و جمعی از اهالی محل در اداره تبلیغات اسلامی شهرستان برگزار گردیده بود شرکت کردند.

در این جلسه در رابطه با هرچه بهتر برگزارشدن برنامه های فرهنگی و مذهبی و جذب جوانان نقطه نظراتی ارائه گردید.

جلسه ستاد برگزاری مراسم اعیاد شعبانیه شهرستان اشکذر برگزار شد

جلسه ستاد برگزاری مراسم اعیاد شعبانیه با حضور مسئولین هیئات مذهبی شهرستان اشکذر در محل مسجد جامع فیروزآباد برگزار گردید.

در این جلسه حجت الاسلام محمد پورقیومی مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ضمن تشکر از حضار و هیئت امنای مسجد ،در مورد شادی شیعه در شادی و حزن شیعه در حزن اهلبیت (ع)، گرامیداشت مناسبت های پیش رومثل اعیاد شعبانیه و برگزاری برنامه های مربوط به سالگرد رحلت امام (ره) و قیام 15 خرداد، توضیحاتی بیان کرد .

ایشان خواستار بهره گیری شایسته تر از پتانسیل جوانان پرشور در اختیار هیئات مذهبی شد و پیشنهاد کرد با همکاری چند هیئت مذهبی مراسم اعیاد شعبانیه پربارتر و با شکوه بیشتر برگزار گردد.

سپس شرکت کنندگان در جلسه نیز به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و مقرر گردید جلسه آینده مسئولین هیئات مذهبی شهرستان در منطقه خضرآباد برگزار گردد.