امور فرهنگی و تبلیغ

مسابقه مرگ ممنوع به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر

اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر با همکاری فرمانداری شهرستان اشکذر و اداره بهزیستی شهرستان اشکذر، اقدام به برگزاری مسابقه به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر نموده است.
مهلت پاسخ دهی ۱۴ تیر ماه می باشد.
پاسخ سوالات مسابقه در کتاب مهارت های زندگی می باشد که به صورت pdf قابل مشاهده است.
روی لینک زیر کلیک کنید.
http://s13.picofile.com/file/8400883126/null.pdf.html

معارفه روحانی مستقر جدید روستای شرف آباد

معارفه روحانی مستقر جدید روستای شرف آباد رستاق حجت الاسلام علیرضا دهقان مورخ ۱۹ خردادماه
همراه با سخنرانی حجت الاسلام پورقیومی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در جمع نماز گزاران مسجد ترکن آباد
همچنین به پاس زحمات خادمین مساجد ترکن آباد و صاحب الزمان (عج) شرف آباد آقایان نائب زاده و مزیدی با اهدای هدایایی از ایشان تقدیر و تشکر به عمل آمد.

جلسه تفسیر نهج البلاغه همراه با نشست با دادستان شهرستان اشکذر

در جلسه ای در دفتر امام جمعه محترم اشکذر مورخ ۱۹ خردادماه حجت الاسلام طالبیان با بیان موضوع توصیه های امیر المؤمنین (ع) به امرا و حاکمانشان در مورد رعایت حال مردم ، مشورت در امور مردم ، رازداری و … به تفسیر نهج البلاغه پرداختند.
این جلسه با حضور جمعی از روحانیون همراه بود.

بعد از نشست تفسیر نهج البلاغه، در حضور دادستان محترم شهرستان آقای اقبالی، حجت الاسلام پورقیومی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در مورد انتظارات و مطالبات مردم و روحانیت از دستگاه قضایی در برخورد با مفاسد اجتماعی و اخلاقی ، حضور در مساجد و پاسخگویی به سؤالات مردم همراه با تبیین مسائل ضروری جامعه ، استفاده از ظرفیت روحانیت در امور فرهنگی و اجتماعی و آموزشی صحبت کرد.
همچنین آقای اقبالی، انتظار جامعه از روحانیت کنونی را طی مواردی بیان نمود : ۱- استفاده از ظرفیت روحانیت در ایجاد صلح در دعاوی ۲- تحول و تغییر در روند تبلیغ معارف دینی و اعتقادی به مخاطبین توسط روحانیت ۳- بهره مندی از نظرات کارشناسان اجتماعی و و تربیتی در تهیه محتوای منابر تا نیازهای جامعه در سخنرانی ها برطرف شود.
در پایان این جلسه نیز ایشان به سوالات روحانیون در جلسه پاسخ داد.

اطلاعیه به مناسبت نیمه ماه رمضان ۱۴۴۱

با دعا برای قبولی طاعات و عبادات؛ در ادامه برنامه های مشترک سازمان تبلیغات اسلامی با نهادهای انقلابی، در شب نیمه ماه مبارک رمضان مراسم جشن میلاد به شرح زیر برگزار می شود
ساعت ۱۸ روز جمعه ۱۴ رمضان
۱- آیین تعویض پرچم اعتاب مقدسه و اهتزاز پرچم مزین به نام امام حسن مجتبی علیه السلام که نماد سازی حرم برای امام بی حرم است . این مراسم به صورت زنده از شبکه های سیما پخش می شود
قرائت خانوادگی زیارت امام بی حرم – ۲
دقایقی قبل از ساعت ۲۱، زیارت امام حسن مجتبی علیه السلام در حرم کریمه اهل بیت و حرم امام رضا علیه السلام قرائت شده و در شبکه های سیما بصورت زنده در سراسر کشور پخش خواهد شد
۳ – در ساعت ۱۲ روز شنبه بلندگوهای مساجد، ویژه برنامه ی نیم ساعته ی روز ولادت، که از شبکه معارف صدا پخش و به گوش ساکنین منازل و محلات می رسانند
از شما بزرگواران درخواست می شود اطلاع رسانی این برنامه ها توسط همه ابزارهای در دسترس صورت پذیرد
امید اینکه جشن میلاد امام غریب مان مرضی والده‌ی کریمه‌اش حضرت زهرا سلام الله علیها قرار گیرد
با تشکر. اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر

مسابقه منجی عالم

اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در نظر دارد به مناسبت میلاد حضرت ولی عصر (عج) مسابقه ای برگزار کرده و به برندگان به قید قرعه جوایز ارزنده ای اهدا کند.

سوالات به شرح ذیل می باشد.

۱- آیه ای از قرآن در مورد امام زمان (عج) همراه با ترجمه بنویسید.

۲- سه مورد از وظایف منتظر واقعی امام زمان (عج) را ذکر کنید.

۳- سه مورد از انتظارات امام زمان (عج) نسبت به شیعیانش را بنویسید.

۴- چهار دعا یا زیارت در رابطه با امام زمان (عج) را فقط نام ببرید.

۵- چهار مورد از اعمال شب نیمه شعبان را ذکر کنید.

عموم شهروندان شهرستان اشکذر می توانند با پاسخ به همین مطلب و درج نام و نام خانوادگی، کد ملی و شماره همراه خود در این مسابقه شرکت نمایند. یا پاسخ و اطلاعات خود را به شماره ۴۶۱۲-۳۷۴-۹۱۳ در فضای مجازی ارسال نمایند.

مهلت مسابقه نیز تا ۳۱ فروردین ماه می باشد.

روابط عمومی تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر

شعری از غفار عارف پور از شعرای اشکذر در وصف شهید سردار سپهبد سلیمانی

آرزو کردی شهادت من شنیدم بارها …………………… تازه شد با دوستانت عاقبت دیدارها

روبروی شیر عمری شب پرستان ناتوان …………………… در شب تاریک دیدم حمله کفتارها

سالها با داعش بی ریشه بودی در نبرد …………………… مانده در جسمت فراوان جای نیش خارها

این جنایت باعث نابودی آنان شود …………………… گور خود با دست خود کندند بی مقدارها

هر جوانی بعد از این او هم سلیمانی شود …………………… می کنیم از منطقه ما ریشه تاتارها

آرزویت بود دائم ملحق احمد شوی …………………… آرمیدی عاقبت در قطعه گلزارها

دین خود کردی ادا در راه اسلام و وطن …………………… کرده ای عمری تو با داعش بسی پیکارها

از برای انتقام خون قاسم شرزه ها …………………… کرده اند امضا کنون با خون خود طومارها

شمع جانش کرده روشن راه خلقی در جهان …………………… خاک ایران پر شود روزی از این سردارها

عارفا سردار دل ها ریشه دشمن که زد …………………… بی بها شد سکه داعش سر بازارها

احیای غذاهای سنتی در پیشگیری از بیماری ها موثر است

امنیت تغذیه ای، دسترسی فیزیکی و اقتصادی تمام افراد در همه اوقات به غذای سالم و کافی است که به شیوه های قابل قبول اجتماعی و فرهنگی بدست آمده و تمامی سلول های بدن از مواد مغذی کافی بهره مند شوند.

کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه مرکز بهداشت استان خوزستان در گفتگو با خبرنگار وب دا گفت: در اجلاس جهانی غذا در سال ۱۹۹۶ میلادی اکثر کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران متعهد به کاهش میزان گرسنگی به میزان ۵۰% تا سال ۲۰۱۵ شدند. در کشور ما نیز از سال ۱۳۸۶ فعالیت هایی در جهت تعیین وضعیت امنیت غذایی در استان های مختلف صورت گرفته است که راه اندازی و به کارگیری سامانه ملی پایش امنیت غذا و تغذیه، همچنین تدوین اولین نقشه ناامنی غذایی از مهمترین گام های اجرایی در این زمینه است.

مهنوش صاحبدل در ادامه گفت: این نقشه با توجه به زیرساخت های کشاورزی، اقلیمی، اقتصادی، اجتماعی، بهداشتی و تغذیه ای از آمارها و شاخص های گوناگون ارائه شده توسط مرکز آمار ایران، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت ، انستیتو تحقیقات تغذیه و دیگر سازمان ها طی سال های ۷۸ تا ۸۷ تهیه شده است.

مهنوش صاحبدل در ادامه گفت: این نقشه با توجه به زیرساخت های کشاورزی، اقلیمی، اقتصادی، اجتماعی، بهداشتی و تغذیه ای از آمارها و شاخص های گوناگون ارائه شده توسط مرکز آمار ایران، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت ، انستیتو تحقیقات تغذیه و دیگر سازمان ها طی سال های ۷۸ تا ۸۷ تهیه شده است.

وی ادامه داد: بر این اساس هر یک از استان های کشور در یکی از شش طبقه وضعیت امنیت غذایی و تغذیه ای شامل بسیار امن غذایی، امن غذایی، نسبتاً امن غذایی، نسبتاً نا امن غذایی، نا امن غذایی و بسیار نا امن غذایی قرار گرفتند.

کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه مرکز بهداشت استان خوزستان افزود: فرد با مصرف این نوع از مواد غذایی ناسالم به ظاهر سیر می شود ولی در واقع از نظر سلولی هیچ یک از مواد مغذی مورد نیاز را بدست نیاورده است و فقط هر روز چاق و چاق تر می شود و شرایط ابتلا به انواع بیماریها مثل سرطان، دیابت، چربی خون بالا و فشار خون بالا افزایش می یابد.

صاحبدل با بیان اینکه تخم مرغ از بهترین منابع پروتئین است، ادامه داد : تخم مرغ یکی از مناسب ترین مواد غذایی منبع پروتئین از نظر کیفیت و قیمت است و مصرف روزانه یک عدد از آن برای افراد سالم مجاز است. باید سعی شود کودکان به جای مصرف برخی مواد غذایی مضر مانند سمبوسه و پیتزا، غذاهای خانگی با ارزش غذایی بالاتر و قیمت مناسبتر مانند انواع کوکو ها را استفاده کنند.

وی ضمن بیان اهمیت احیاء غذاهای سنتی خاطر نشان کرد: حبوبات از بهترین منابع فیبر غذایی بوده و در پیشگیری و کنترل بیماری هایی مثل دیابت، فشارخون بالا، چربی خون بالا و بیماری های گوارشی مؤثر هستند. همچنین حبوبات از منابع خوب مواد معدنی مثل روی و مس هستند. مصرف حبوبات به همراه غلات از نظر پروتئینی بسیار با ارزش بوده و جانشین خوبی برای غذاهای گوشتی می باشد و به همین علت احیاء غذاهای سنتی مثل عدسی، خوراک لوبیا و انواع پلوها مثل ماش پلو، لوبیا پلو بسیار حائز اهمیت است.

صاحبدل در پایان گفت: شیر و لبنیات نیز جزء منابع مهم پروتئین بوده و در رشد استخوان های بدن و سلامت آنها در سنین مختلف نقش بسیار مهمی دارند.

بازدید مسئولین هیئت های یزد از آثار تاریخی و فرهنگی شهرستان اشکذر

در روز جمعه یکم آذرماه تعدادی از مسئولین هیئت های یزد از آثار تاریخی و فرهنگی شهرستان اشکذراعم از حسینیه سفید توده، باغ وزیر، مسجدریگ، مجموعه سلطان محمود بندرآباد، آسیاب آبی اشکذر و دیگر مجموعه های بافت قدیم این شهرستان بازدید نمودند.

در این بازدید، کارشناس امور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر، حجت الاسلام ذاکری نیا نیز حضور داشتند.