کانون قرآن

برگزاری جلسه مسئولین مؤسسات و خانه های قرآنی شهرستان اشکذر

 

 

به گزارش حجت الاسلام علی محمد اسماعیلی کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر ، جلسه مسئولین مؤسسات و خانه های قرآنی در محل اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر برگزار شد.

 در این جلسه پیرامون مباحث قرآنی بحث و تبادل نظر گردید و طرح ها و برنامه های قرآنی ابلاغی با هماهنگی جهت اجرا  در سال جاری بین مؤسسات و خانه های قرآنی توزیع شد.

گفتنی است که جلسه مذکور در تاریخ ۲۷ تیر ماه برگزار گردید.

سخنرانی کارشناس امور قرآنی در جمع فعالان قرآنی مؤسسه قرآنی امین رفیع رضوانشهر

 

حجت الاسلام علی محمد اسماعیلی کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در شب میلاد حضرت امام حسن مجتبی (ع) و کریم اهلبیت علیهم السلام با حضور در مؤسسه قرآنی امین رفیع رضوانشهر در جمع فعالان قرآنی این مؤسسه سخنرانی کرد.

وی ضمن عرض تبریک میلاد با سعادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) با اشاره به حدیث ثقلین در رابطه با فرازهائی از فرمایشات پیامبر اکرم (ص) در مورد فضایل آنحضرت و همچنین اهمیت قرآن کریم و تلاوت این کتاب آسمانی خاصه در ماه مبارک رمضان و نزول آن مطالبی بیان کرد.  

مسابقه بزرگ قرآنی با عنوان «  بازتاب اعمال در زندگی انسان از منظر قرآن کریم » در شهرستان اشکذر برگزار می­شود

 

 

حجت الاسلام علی محمد اسماعیلی کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر گفت : این مسابقه بزرگ قرآنی با عنوان « بازتاب اعمال در زندگی انسان از منظر قرآن کریم »  با توزیع برگه های مسابقه در این شهرستان همزمان با سطح استان و در ماه مبارک رمضان برگزار می شود.
وی ادامه داد: علاقه مندان شرکت در این مسابقه استانی تا پایان خرداد ماه سال جاری فرصت دارند برای ارائه پاسخنامه­ها به اداره تبلیغات اسلامی شهرستاناقدام نمایند.
کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر گفت:  سؤالات مسابقه از قرآن کریم ترجمه حجت الاسلام والمسلمین انصاریان طراحی شده است و منبع مسابقه به همراه سؤالات در پورتال تبیان یزد به نشانی www.tebyanyazd.ir قابل دسترسی است.
حجت الاسلام اسماعیلی افزود: به ۱۱۴ نفر از برندگان مسابقه در سطح استان، به قید قرعه جوایز نفیسی از جمله ربع سکه بهار آزادی، کمک هزینه سفر به مشهد مقدس، کارت هدیه و اقلام فرهنگی اهداء میشود.
وی ادامه داد: قرعه کشی مسابقه بزرگ قرآنی بازتاب اعمال در زندگی انسان از منظر قرآن کریم درنیمه اول تیرماه در مرکز استان برگزار و از نفرات برتر طی مراسمی تجلیل به عمل می­آید.

گفتنی است که این مسابقه قرآنی با حمایت خیر ارجمند آقای محمد محسن امتیازی در سطح استان برگزار میشود.

ثبت نام دور جدید آزمون‌های اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن آغاز شد  

ثبت نام در سیزدهمین دوره این آزمون‌ها در سایت تلاوت از ۷ بهمن‌ماه آغاز شده و تا ۲۷ اسفند ۹۶ ادامه دارد

این آزمون‌ها در چهار مرحله پیش‌بینی شده است که مرحله اول آزمون‌های ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم به صورت کتبی برگزار و افرادی که حدنصاب نمره را کسب کنند به مرحله دوم راه می‌یابند.

 مرحله دوم آزمون‌های ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن به صورت شفاهی برگزار می‌شود و برگزیدگان این مرحله در مرحله سوم به رقابت می‌پردازند

افرادی که در مرحله سوم این آزمون‌ها موفق به قبولی و کسب حدنصاب نمره شوند، به‌عنوان حافظ ممتاز مدرک درجه دو حفظ معادل کارشناسی ارشد دریافت می‌کنند و در صورت داشتن شرایط لازم به مرحله نهایی راه خواهند یافت و در صورت کسب حدنصاب نمره در این مرحله استاد حفظ قرآن شده و مدرک درجه یک حفظ معادل دکتری دریافت خواهند کرد.

گفتنی است، تاکنون دوازده دوره از این آزمون‌ها برگزار شده است.

تقدیر رئیس سازمان دارالقرآن الکریم از کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی اشکذر

در قسمتی از تقدیرنامه آورده شده است:

با عنایت به نتیجه ارزشیابی به عمل آمده از عملکرد سالیانه قرآنی استان ها و کسب رتبه برتر اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد در سال ۱۳۹۵، بدین وسیله از تلاش های ارزشمند جنابعالی در توسعه و نشر فرهنگ قرآنی در آن استان تقدیر و تشکر می نمایم.

مسابقه تلگرامی تدبر در قرآن

آموزش تجوید