بایگانی ماهانه: آبان ۱۳۹۳

تعداد بازدید: 944

برگزاری گفتمان دینی «ولایت» در اشکذر

به مناسبت دهه امامت و ولایت، و به همت اداره تبلیغات اسلامی، مراسم گفتمان دینی با موضوع «ولایت» در محل دبیرستان حلیمه شهر اشکذر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر ، به مناسبت دهه امامت و ولایت، مراسم گفتمان دینی همراه با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در محل دبیرستان حلیمه توسط رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر اجرا شد.

حجت الاسلام پورقیومی در این برنامه، ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این مراسم گفت: عقل یکی از نعمت هایی است که اگر بدون هوای نفس به کار گرفته شود، خیلی قیمتی است و بکار گیری عقل، آثار ارزشمندی را در افکار و اعمال انسان ها به دنبال دارد .

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر افزود: در یک مجموعه ی کوچک آموزشی، برای رسیدگی به امور مختلف مربوط به آن ، نیاز به مدیر و ناظم می باشد و به مقتضای عقل برای رفتن به مسافرت باید از وسیله ی مطمئن و راننده مورد اعتماد استفاده کرد تا مسافران در وسط راه، از مقصد باز نمانند.

پورقیومی ادامه داد: از نظر عقلی محال است پیامبر اکرم (ص) مسیر آینده مسلمانان را تا روز قیامت بدون راهنمای مطمئن رها کرده باشد .

قابل ذکر است، بیان داستان و حدیث در مورد ولایت و نیز اجرای مسابقه و اهداء هدایا به دانش آموزان  از دیگر برنامه های این مراسم بود.

برگزاری گردهمایی روحانیون، مبلغین و مبلغات شهرستان اشکذر

به مناسبت عید سعید غدیر و در آستانه ماه محرم، گردهمایی روحانیون، مبلغین و مبلغات شهرستان اشکذر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر ، حجت الاسلام پورقیومی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در این مراسم ضمن خیر مقدم به حاضرین، ایام دهه امامت و ولایت را تبریک گفت و  از فعالیت های تبلیغی آنها تشکر و قدر دانی کرد.

رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی بر لزوم همکاری مبلغین و مبلغات با این اداره تاکید کرد و گفت: روحانیون، مبلغین و مبلغات مسائل و مشکلات را به مجموعه تبلیغات اسلامی منتقل کنند و نظرات و پیشنهادات خود را برای ارتقاء سطح فرهنگ دینی ارائه دهند.

حجت الاسلام پورقیومی با اشاره به طرح رابطین فرهنگی مساجد بیان داشت: عزیزان روحانی، از هر مسجد، یک نفر از جوانان فعال و دلسوز به عنوان رابط فرهنگی معرفی کنند. وی خبر داد در آینده نزدیک قصد داریم سایت اینترنتی تبلیغات اسلامی شهرستان را فعالتر سازیم.

پورقیومی که در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی اشکذر سخن می گفت،  از حاضرین خواست در منابر و مجالس خود، بیش از پیش مسائل شرعی و احکام را بیان کنند.

در ادامه این جلسه، حجت الاسلام حسین غالبی، امام جمعه خضر آباد در سخنانی دهه امامت و ولایت را تبریک گفت و با بیان به آیات و روایات در موضوع تبلیغ، اهمیت آن را گوشزد کرد.

 حجت الاسلام غالبی مسئولیت مبلغین و مبلغات در شرایطی که دشمنان اسلام تبلیغات مسموم زیادی دارند، زیاد و فوق العاده دانست و خواستار تبلیغ خالصانه و اثر گذار این عزیزان در ماه محرم و صفر شد.

در این همایش، هر کدام از روحانیون شهرستان، نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند. همچنین آقای خلیلیان، مسئول ستاد اقامه نمازجمعه شهرستان اشکذر در سخنانی، گزارشی از فرایند برگزاری مراسم دعای ندبه رزمندگان اسلام در شهرستان داد و از روحانیون خواست به شکل فعال در این مراسم شرکت کنند.

گفتنی است، مراسم دعای ندبه، صبح جمعه 25 مهر 93 در مصلای اشکذر برگزار می شود این مراسم به صورت مستقیم از شبکه اول سیمای  سراسری پخش می شود.

در پایان گردهمایی روحانیون شهرستان اشکذر، از روحانیون سادات تجلیل شد. همچنین به هر کدام از حاضرین بسته فرهنگی اهداء شد.

رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی اشکذر معرفی شد

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر، مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر با حضور حجت الاسلام حسینی کوهستانی، و جمعی از مسئولین شهرستانی در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی اشکذر برگزار شد.

در این مراسم مدیر کل تبلیغات اسلامی استان در سخنانی، تغییر و تحول را از سنت های الهی دانست و در عرصه کار و خدمت اجتماعی هم تغییر و تحول را منشا اثرات خوب عنوان کرد.

حجت الاسلام حسینی کوهستانی با اشاره به شعار سال جهاد فرهنگی در کشور را لازم دانست و گفت: نقش سازمان تبلیغات اسلامی در این جهاد پر رنگ است. وی تهاجمات دشمنان دین و اخلاق بر سر مردم کشور را سهمگین خواند و گفت در این عرصه باید به تقویت و شکوفایی عقول مردم پرداخت که در این رابطه یکی از کار های پر ثمر سازمان تبلیغات اسلامی برگزاری گفتمان های دینی برای پاسخ گویی دینی و فرهنگی اقشار مختلف مردم است.

ایشان با اشاره به  عملکرد مدیر قبلی و مدیر جدید اداره تبلیغات اسلامی اشکذر کار هر دو را خوب و رضایتبخش دانست و ضمن تشکر از تلاش های حجت الاسلام حمید رضا عسکری، برای حجت الاسلام محمد پور قیومی آرزوی موفقیت کرد.

در ادامه این مراسم، حجت الاسلام طالبیان، امام جمعه اشکذر ضمن تشکر و قدردانی از زحمات حجت الاسلام عسکری، حضور آقای “پور قیومی” به عنوان ریاست جدید این نهاد را مبارک دانست و اظهار داشت: شهرستان اشکذر دارای استعداد های بی شماری در زمینه های فرهنگی و دینی است که باید از آن ها به درستی بهره گرفت.

وی با اشاره به وجود هیات های پر تعداد مذهبی و عزاداری، مراکز فرهنگی و قرآنی در این شهرستان، آن ها را جزو ظرفیت های فرهنگی این شهرستان دانست و گفت: متاسفانه ما در بحث های فرهنگی با کمبود اعتبارات مالی مواجهیم که باید هرچه بیشتر نسبت به قبل تقویت شود.

سخنران دیگر این مراسم فرماندار اشکذر بود. شاه حسینی ضمن تقدیر از زحمات آقای عسکری، وی را فردی فعال دانست که در طول دوران خدمتش پیشنهاد ها و نقد های سازنده ای را برای انجام امور فرهنگی ارائه داده است.

فرماندار اشکذر برنامه ریزی همراه با خلاقیت و متناسب با نیاز جامعه را لازمه کار فرهنگی دانست و گفت: مسئولین فرهنگی به ویژه در راس آن اداره تبلیغات باید در کارهای خود متناسب با نیاز جامعه فعالیت کنند و در رفع مشکلات فرهنگی موجود شهرستان کوشا باشند.

در پایان مراسم از زحمات “حجت الاسلام عسکری” تقدیر و “حجت الاسلام پور قیومی” به عنوان ریاست جدید این نهاد معرفی شد.