بایگانی ماهانه: دی ۱۳۹۳

تعداد بازدید: 611

محکومیت اهانت به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم

ما شرّ استهزاء کنندگان را از تو دفع خواهیم کرد (إِنَّا کَفَیْناکَ الْمُسْتَهْزِئِینَ).آیه ۹۵ سوره حجر

«آنها کسانى هستند که با خدا معبود دیگرى قرار میدهند، ولى به زودى (از نتیجه شوم کار خود) آگاه خواهند شد (الَّذِینَ یَجْعَلُونَ مَعَ اللَّهِ إِلهاً آخَرَ فَسَوْفَ یَعْلَمُونَ).آیه ۹۶ سوره حجر

امام صادق علیه السلام :
سنگین ترین چیزی که روز قیامت در ترازوی اعمال قرار داده می شود صلوات بر محمد و اهل بیت اوست.

( اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم )

اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر انتشار و باز نشر کاریکاتورهای موهن نشریه هتاک فرانسوی در مورد رحمت عالمیان حضرت محمد صلی الله علیه و آله وسلم و موج جدید اسلام هراسی غرب را به شدت محکوم می نماید و از خداوند متعال سزای اعمال شیطانیشان را مسئلت مینماید .

سخنرانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی اشکذر در جمع اعضای بسیج ادارات

حجت الاسلام پورقیومی رئیس اداره تبلیغات اسلامی اشکذر در جمع اعضای بسیج ادارات سخنرانی کرد.

حجت الاسلام پورقیومی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در دومین جلسه اعضای بسیج ادارات که در محل تامین اجتماعی شهرستان تشکیل گردید با قرائت آیه شریفه « الم نشرح لک صدرک » گفت: یکی از نعمت های بزرگ و ارزشمند الهی که به بزرگترین شخصیت عالم امکان یعنی حضرت محمد (ص) ارزانی داشت نعمت سعه صدر و گشاده بودن ظرفیت روحی و اخلاقی آن حضرت بود که البته اقتضای نبوت و رسالت تبلیغ دین اسلام توسط ایشان هم ، همین گونه است .
وی افزود : با توجه به روایت معصوم (ع) که فرمود : رئیس القوم خادمهم ، رئیس یک گروه کسی است که به آنها خدمت کند و از سویی باز معصومین فرموده اند « آله الریاسه السعه الصدر » ابزار ریاست نمودن داشتن سعه صدر است لذا باید هر یک از مسئولان ما در امور کاری خود و نیز در برخورد با همکاران و مراجعین به اداراتشان از این روحیه عظیم برخوردار بوده و به سیره عمل پیامبر اعظم (ص) تاسی کنند.
بیان بخشی از اعتقادات و روش های تبلیغی فرقه های ضاله وهابیت و بهائیت از دیگر مباحث ایشان بود .

جلسه ملاقات مردمی «جوکار» با مردم اشکذر برگزار می شود

به گزارش خبرنگار نسیم صادق، به منظور بررسی مسائل و مشکلات شهرستان اشکذر، جلسه ای با حضور “جوکار” نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در اشکذر برگزار می شود.

این جلسه به منظور بررسی مسائل و مشکلات مردم شهرستان اشکذر دوشنبه ۲۹ دی ماه، همراه با برپایی نماز مغرب و عشاء در مسجد الرضا اشکذر برگزار می شود.

مردم شریف شهرستان اشکذر با حضور در این مراسم می توانند مسائل و مشکلات منطقه خود را مطرح و به گوش مسئولان برسانند و توسط نماینده منطقه خود پیگیری نمایند.

هنر شعر گفتن و مدیحه سرایی توفیق و نعمت الهی است

حجت الاسلام پورقیومی در همایش شعرای آئینی و مداحان رضوانشهر گفت: هنر شعر گفتن و مدیحه سرایی توفیق و نعمت الهی است .

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در گردهمایی با شکوه شعرای آئینی و مداحان رضوانشهر که در محل مسجد ریک برگزار شد با تقدیر از حسن سلیقه برگزار کنندگان این همایش معنوی و ارزشمند گفت : هنر شعر گفتن و مدیحه سرایی توفیق و نعمت الهی است و همواره شعر مناسب و مدح اهل بیت (ع) مورد توجه اهل بیت (ع) و بزرگان دینی بوده است و ازهمین طریق امثال دعبل ها و فرزاق ها نیز مطرح گردیده و مورد توجه و تشویق معصومین (ع) نیز قرار می گرفتند .
حجت الاسلام پورقیومی افزود: اگراشعار در راستای تعمیق باورهای اعتقادی ، افزایش معرفت نسبت به مکتب ، قرآن وعترت و نیز سبک زندگی اسلامی و گره گشایی از مشکلات جامعه باشد مطمئناً مفید و ارزشمند بوده و اجر و قرب آن هم نزد خداوند محفوظ می ماند.
ایشان همچنین پیرامون سیره عملی مقام معظم رهبری(مدظله) در اهمیت دادن به مقام شعر آئینی که همه ساله در ماه مبارک رمضان در دیدار با شعراء اتفاق می افتد مطالبی را بیان کرد .
اجرای شعر ، دکلمه ، دلنوشته ، مداحی ، اهداء جوایز از دیگر برنامه های این مراسم بود.

نتایج مسابقه نورالهدی ۷

آزمون مسابقه نورالهدی (۷) در رشته تفسیر یک جزء قرآن کریم (تفسیر جزء ۲۱) با حضور ثبت نام کنندگان در محل سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر برگزار گردید. در این آزمون شرکت کنندگان به ۴۰ سؤال تستی پاسخ دادند.
لازم به ذکر است که در این مسابقه تعداد ۲۴ نفر از خواهران و برادران در دو رشته: تفسیر یک جزء (جزء ۲۱ ) و تفسیر سه جزء (اجزاء ۲۱ و ۲۲ و ۲۳) ثبت نام کرده بودند.
گفتنی است این آزمون همزمان با سراسر کشورصبح روز جمعه ۱۴آذر ماه سال ۹۳ برگزار گردید.

ضمن آرزوی توفیقات روز افزون برای کلیه شرکت کنندگان در هفتمین دوره مسابقات بزرگ تفسیر قرآن کریم – نورالهدی
مشخصات کامل برندگان سه جزء هفتمین دوره مسابقات بزرگ تفسیر قرآن کریم – نورالهدی (۷)
مبلغ هدیه (ریال) نمرات کد ملی نام پدر نام خانوادگی نام
۱٫۰۰۰٫۰۰۰         ۸۸ *****۶۶۹۷۰ محمد علی حیدری بتول
۵۰۰٫۰۰۰            ۸۵ *****۱۷۴۳۳ علی اکبر زعیمی اعظم

مشخصات کامل برندگان یک جزء هفتمین دوره مسابقات بزرگ تفسیر قرآن کریم – نورالهدی (۷)
مبلغ هدیه (ریال)     نمرات    کد ملی       نام پدر        نام خانوادگی           نام
۱٫۵۰۰٫۰۰۰             ۳۹ *****۴۹۹۰۱    عباس      زارع نژاد اشکذری      فاطمه   

( تبریک از طرف اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر)
۱٫۵۰۰٫۰۰۰             ۳۸ *****۵۴۲۵۵    محمد      جنتی                    مریم
۱٫۵۰۰٫۰۰۰             ۳۸ *****۵۸۸۸۲    کاظم     دهقانی اشکذری        عالیه    

( تبریک از طرف اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر)
۵۰۰٫۰۰۰                ۳۶ *****۳۸۰۰۲    حسن     صداقت                 معصومه
۵۰۰٫۰۰۰                ۳۶ *****۳۹۲۴۹   عباسعلی   فلاح یخدانی           اعظم
۵۰۰٫۰۰۰                ۳۶ *****۳۱۸۰۵     علی           یزدانی             فاطمه
۵۰۰٫۰۰۰               ۳۶ *****۱۳۱۵۹     مصطفی       اقبالی زارچ        فاطمه
۵۰۰٫۰۰۰                ۳۵ *****۵۴۵۱۴   مصطفی       افخمی اردکانی    سمیه
۵۰۰٫۰۰۰               ۳۵  *****۴۵۸۲۰   سید رضا       بهجتی اردکانی   فاطمه السادات
۵۰۰٫۰۰۰               ۳۵ *****۸۱۲۰۵    عباسقلی        پوراسدیه هراتی    زهرا
۵۰۰٫۰۰۰                ۳۵ *****۵۹۳۰۳    محمد             جنتی                لیلا

قابل ذکر است :

۱) جوایز برندگان در نیمه اول بهمن ماه سالجاری به حساب عزیزان واریز خواهد شد. از این رو لازم است تمامی برندگان حداکثر تا تاریخ (۹۳/۱۰/۳۰) ضمن تماس با اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور (شماره تلفن ۲۲۷۸۲۵۱۵-۰۲۱ داخلی ۱۱۵)، شماره حساب خود را اعلام نمایند تا ان شاء الله در وقت مقرر به حساب عزیزان واریز شود.

سرکشی از کلاسهای قرآنی مؤسسه امین در منطقه رستاق

حجت الاسلام پور قیومی رئیس اداره تبلیغات اسلامی اشکذر به اتفاق مسئول مؤسسه قرآنی امین رضوانشهر از کلاسهای قرآنی و حفظ در روستاهای منطقه رستاق بازدید به عمل آورد.

حجت الاسلام پور قیومی ضمن سرکشی از کلاسهای صدرآباد (بزرگسالان و نوجوانان) و نیز ابراهیم آباد ضمن تشکر از مربیان و متربیان قرآنی این کلاس ها گفت: امروزه قرآن است که با عمل به مفاهیم و فرامینش زندگی دنیوی و اخروی انسان را به سعادت و سرافرازی میرساند .
ایشان با بیان اینکه رعایت ضوابط و اصول مربوط به حفظ و نیز یادگیری قرآن بر لزوم تکرار آیات حفظ شده زیر نظر استاد و با همراهی خانواده ها و همکلاسی ها تأکید کرد.
ارائه توصیه های اخلاقی ، هدفمند بودن آموزش قرآن ، الگو بودن قرآن آموزان در جامعه و خانواده ، تشویق دیگران به شرکت در کلاسهای قرآنی و … از دیگر مطالبی بود که رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان به آن سفارش کرد.

امنیت ، اطمینان به زندگی ، رزق های مادی ومعنوی و رهبران دینی از جمله نعمت های بی بدیل الهی به جامعه است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در جمع کارکنان نیروی انتظامی شهرستان گفت: امنیت ، اطمینان به زندگی ، رزق های مادی ومعنوی و رهبران دینی از جمله نعمت های بی بدیل الهی به جامعه است.

حجت الاسلام پورقیومی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر با بیان این مطلب در جمع کارکنان نیروی انتظامی شهرستان همراه با خانواده هایشان گفت : سنت خداوند بر این قرار گرفته است که اگر عده ای در هرجا و در هر زمان نسبت به نعمت های او شکر گذار باشند و استفاده درست بنمایند آنها را بهتر و بیشتر بهره مند سازد و اگر کفران نمودند نه تنها نعمت ها را از آنها پس بگیرد بلکه حتی درهمین دنیا هم به سزای اعمالشان برساند .
حجت الاسلام پورقیومی در ادامه به استناد به آیه شریفه ۱۱۲ سوره نحل گفت: امروزه جامعه و خانواده های ما نیاز داریم با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم دشمن ، با توکل به خدا و تغییر شیوه های زندگی به سمت صرفه جویی و اقتصاد مقاومتی سلامت و امنیت خود ، فرزندان و جامعه را فراهم آوریم.
پایان بخش سخنان ایشان تقدیر از تلاش های نیروی انتظامی و همراهی و صبوری خانواده هایشان همراه با بیان برخی نکات اخلاقی و تربیتی بود.

افتتاح دفتر بنیاد بین المللی نهج البلاغه اشکذر در آینده نزدیک

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در مصاحبه با خبرنگار نسیم صادق، ازافتتاح دفتر بنیاد بین المللی نهج البلاغه در شهرستان اشکذر به عنوان اولین شهرستان در بین شهرستان های استان خبر داد.

“حجت الاسلام پورقیومی” رئیس اداره تبلیغات اسلامی اشکذر در این باره توضیح داد: طبق نشستی که هفته گذشته همراه با امام جمعه اشکذر ، فرماندار شهرستان و “حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابویی” رئیس بنیاد نهج البلاغه استان یزد انجام شد، مقرر شد تا در آینده ای نزدیک این دفتر در اشکذر افتتاح شود.

وی در خصوص محل اسقرار این دفتر خاطر نشان کرد: مکان مناسبی در اداره تبلیغات اسلامی اشکذربه منظور استقرار این دفتر در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اشکذر با اشاره به اینکه، نهج‌ البلاغه به عنوان یکی از متون دینی مهم در مذهب تشیع مطرح است، خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود با استفاده از آموزه‌های این کتاب ارزشمند، برنامه‌ های راهبردی برای بهبود زندگی شهروندی در این بنیاد تدوین، طراحی و اجرا شود.

وی افزود: بنیاد بین المللی نهج البلاغه در رابطه با تدوین کتب مرتبط با نهج البلاغه، آموزش نهج البلاغه، ایجاد کتابخانه تخصصی نهج البلاغه و آموزش متون آن به زبان‏‏های زنده دنیا و غیره فعالیت دارد.

تشکیل کمیته انجمنهای اسلامی ، هیئات مذهبی و کانون های اسلامی ستاد دهه فجرشهرستان اشکذر

جلسه کمیته انجمنهای اسلامی ، هیئات مذهبی و کانونهای اسلامی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی درمحل اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر برگزار گردید.

حجت الاسلام محمد پورقیومی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر ضمن تقدیر و تشکر از حضار در مورد ابلاغیه سازمان تبلیغات و تشکیل کمیته مذکور و ارائه برنامه ها ، زحمات امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی ، حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی و ارزشهای دینی ، عوامل پیروزی انقلاب و بقاء آن با وجود رهبری امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و تشکلهای مختلف مردمی و نجات کشتی انقلاب از تلاطم و جدا نبودن از انقلاب و انتظار ویژه تر از هیئات مذهبی و شروع شدن از اعضای شورا که خود مسئول هیئت هم میباشند و کمک کردن هیئتها به یکدیگر مطالبی بیان کرد.

سپس شرکت کنندگان در جلسه در مورد همکاری با دهیاران و شوراهای اسلامی در بزرگداشت ایام ا… دهه مبارکه فجر و اجرای برنامه های فرهنگی و … در مناطق مختلف شهرستان نظرات خودراارائه کردند .

در این جلسه مقرر گردید علاوه بر برنامه هیئتهای مذهبی و همکاری با دهیاران و شوراهای اسلامی مناطق مختلف ، همایش مسئولین هیئات مذهبی شهرستان اشکذر به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر در شرف آباد رستاق برگزار گردد.

برگزاری جلسه شورای هیئات مذهبی شهرستان اشکذر

جلسه شورای هیئات مذهبی با حضور اعضاء درمحل اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر برگزار گردید.

حجت الاسلام محمد پورقیومی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر ضمن تقدیر و تشکر از حضار در مورد برنامه های خوب و منسجم هیئتها ی مذهبی در ماههای محرم و صفر و برگزاری جلسات مختلف افزود: در ارزیابی اولیه از مراسم هیئات بعضی از آنان مباحث و مشکلاتی هم داشتند .

ایشان همچنین پیرامون هیئتهای جدید التأسیس و مجوز آنها ، چگونگی ارزیابی از هیئتها و انتخاب هیئتهای مذهبی نمونه ، برگزاری انتخابات کانون مداحان و شعرای آئینی ، جدا کردن حساب بانکی شورای هیئات مذهبی و کانون مداحان ، اتاق کار شورا و دعوت از اعضای شورا برای شرکت در جلسات توسط رئیس شورا ، جدا نبودن از انقلاب و انتظار ویژه از هیئات مذهبی در برنامه های ایام ا… دهه فجر ، بحث راه اندازی سایت تبیان اشکذر و درج اخبار مربوطه در آن و استفاده از نظرات مطالبی مطرح کرد.

سپس هر یک از اعضاء نظرات وپیشنهادت خود را مطرح کردند.