بایگانی ماهانه: بهمن ۱۳۹۳

تعداد بازدید: 588

پذيرش حوزه هاي علمیه سراسركشورسال تحصيلی 95- 94 ویژه برادران

اطـــلاعــيــه
پذيرش حوزه هاي علمیه سراسركشورسال تحصيلی 95- 94 ویژه برادران

باياري خداوند متعال ودرظلِّ توجهات حضرت وليعصر(عج) مركزمديريت حوزه های علميه از برادران واجد شرايط براي تحصيل در دوره هاي بلند مدت و سفيران هدايت ثبت نام مي نمايد.

شرايط ثبت نام:

1. برخورداري از صلاحيتهاي اعتقادي، اخلاقي و اجتماعي

2. اعتقاد و التزام عملی به ولايت فقيه و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران

3. تابعيت جمهوري اسلامي ايران (كساني كه داراي شناسنامه يا كارت ملي جمهوري اسلامي ايران باشند)

4.برخورداري از سلامت جسمي و روحي

5. دارابودن حداقل تحصيلات جهت دوره‌هاي آموزشي به شرح زير:

الف)دوره بلندمدت: پايان دوره راهنمایي قدیم و يا اشتغال به تحصيل در پایه هشتم دوره اول متوسطه به شرط قبولي در امتحانات آخر سال.

ب) دوره سفيران هدايت: داشتن ديپلم متوسطه يا اشتغال به تحصيل در سال سوم دبيرستان، به شرط قبولي در امتحانات آخر سال.

*داوطلبان شاغل به تحصيل، درصورت قبولي در آزمون، لازم است تصوير و اصل مدرك يا گواهي قبولي معدل‌دار(کارنامه) آخرين سال تحصيلي خود را هنگام تشكيل پرونده ارائه دهند.

6. نداشتن منع قانونی نظام وظیفه :

متقاضیان ورود به حوزه های علمیه از نظر نظام وظیفه نباید منع قانونی داشته باشند و شرایط سِنی ذیل حتماً باید جهت ثبت نام در نظر گرفته شود.
7. دارا بودن شرايط سني:

8. امتيازات:

حافظان ‌حداقل‌يك‌ششم‌قرآن‌كريم یا نهج‌البلاغه و ‌فرزندان‌شهدا ،جانبازان ،آزادگان وداوطلبان ‌مناطق ‌محروم ، از امتیاز در پذیرش برخوردارخواهند بود.

——————————————————————————–

ثبت‌نام:

ثبت‌نام فقط به صورت اينترنتي از تاریخ 04/بهمن/1393 الی 15/فروردین/1394 خواهد بود.

آزمون:

آزمون، رأس ساعت 9، روز جمعه ، مورخ 28/فروردین/1394 در حوزه‌هاي تعيين شده برگزار مي‌شود.

 

جهت اطلاعات بیشتر به نشانی www.howzeh-qom.com مراجعه شود

برگزاری دوره آموزشی خانواده درشهرستان اشکذر

دوره آموزش خانواده با موضوع «اقدامات مناسب برای رسیدن به آرامش کامل» در شهرستان اشکذر برگزارگردید .

حجت الاسلام پورقیومی در جلسه آموزشی خانواده که با حضور اولیاء دانش آموزان دبیرستان نمونه الزهراء (س) صدرآباد، از توابع بخش مرکزی شهرستان اشکذر تشکیل شد گفت:رسیدن به سعادت دنیا و خوشبختی آخرت، مسیری دشواری نیست و انسانها چون آسمانی آفریده شده اند، می توانند با بکار گیری فرامین حیات بخش اسلام زندگی دنیوی و اخروی خود را سرشار از عطر معنویت و سربلندی کنند، و همین موضوع آرامش مناسبی را به انسان می دهد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی اشکذر، در ادامه مباحث خود، افزایش صفات مثبت، احترام به دستورات اخلاقی، تاخیر انداختن قضاوت خود نسبت به افراد و وقایع، رضایت به داشته های مادی ، مثبت اندیشی و ارتباط قوی و مستمر با خداوند را از جمله عوامل موثر در کسب آرامش دانست.
ایشان مصداق بارز آرامش انسان ها را در نماز، به خصوص نماز اول وقت دانست و آیات و روایاتی پیرامون موضوع را جهت حاضرین تبیین کرد.
بیان اهمیت توجه به تربیت دینی فرزندان، بکار گیری تشویقات مناسب و به موقع برای آنها و نیز پاسخگویی به سوالات مختلف اولیاء از دیگر برنامه های حجت الاسلام پورقیومی در این جلسه بود.

نظام انقلاب اسلامی ایران، بی نظیرترین نظام در سطح جهان است

حجت الاسلام پورقیومی در مراسم جشن انقلاب که در محل دبیرستان دخترانه رضوانی اشکذر برگزار گردید گفت: نظام انقلاب اسلامی ایران، بی نظیرترین نظام در سطح جهان است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی، اهداف انقلاب را مبارزه با ظلم و فساد و نیز حاکمیت ارزشهای دینی در جامعه دانست و افزود: نظام انقلاب اسلامی ایران، بی نظیرترین نظام در سطح جهان است

ایشان با تاکید بر اینکه امروزه با برپایی نماز، رعایت حجاب و عفاف، تلاش های علمی و تحصیلی است که می توان در مقابل زیاده خواهی های شیاطین درونی و برونی ایستاد. در زمان رژیم گذشته، حاکمان بر این مملکت، بسیار خود فروخته بودند و چشمانشان به سمت غرب و بیگانگان بود و آنها معتقد بودند که اگر ملت عقب نگه داشته شود، و در جهل و نادانی به سر ببرد، مملکت به سوی دروازه های تمدن پیش خواهد رفت.

حجت الاسلام پورقیومی در ادامه سخنانشان، با تاکید بر حضور حماسی و پرشور مردم در راهپیمایی باشکوه یوم الله 22 بهمن گفت: هر فردی که در این مراسم شرکت می کند، تیری به چشم و قلب دشمن است.

 

حفظ انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن تکلیف عمومی است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اشکذر، به مناسبت دهه فجر در جمع دانش آموزان دبیرستان زینبیه رضوانشهر گفت: حفظ انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن تکلیف عمومی است .

حجت الاسلام پورقیومی در این مراسم گفت: در زمان رژیم پهلوی ظلم و فساد دستگاه حکومتی درباریان و خاندان پهلوی، مردم را به ستوه آورد و با اتحاد و یکدلی به فرمان الهی امام خمینی(ره) گوش فرمان دادند و علیه حکومت ظالم شاه، قیام نمودند و همه ی شکنجه ها و رنج ها را تا به پای جان تحمل کردند تا اینکه وعده ی الهی تحقق پیدا کرد و رژیم شاهنشاهی سرنگون و حکومت اسلامی پایه ریزی گردید.

حجت الاسلام پورقیومی با بیان اینکه حفظ انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن تکلیف عمومی است افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنانی که منافعشان در خطر بود، انواع دسیسه ها و توطئه ها را به این مملکت وارد کردند.تحریم های طاقت فرسای همه جانبه را نیز تحمیل کردند ولی ملت انقلابی ایران همواره با اتکاء به خداوند و تربیت روحیه خودباوری نه تنها تحریم ها را پشت سر گذاشتند، بلکه میدان های مختلف علمی، فرهنگی و دینی، نظامی و سیاسی را تحت سیطره خود درآوردند.

ایشان وظیفه عمومی جامعه را در شرایط کنونی تقویت اعتقاد به خدا، حفظ وحدت، اطاعت از رهبری و آمادگی برای جان فشانی در راه اسلام و نظام دانست.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اشکذر، همچنین وظیفه ی دانش آموزان را نیز استفاده بهینه از وقت و امکانات موجود دانست، تا در آینده قله های علمی و معنوی جامعه و جهان را فتح کنند و دشمنان را همچون گذشته از خود مایوس نمایند.

در ادامه این برنامه به سوالات دانش آموزان پاسخ گفته شد. همچنین پس از برگزاری مسابقه حضوری، به تعدادی از برندگان، هدایایی تقدیم گردید.

برگزاری مراسم انس با قرآن در اشکذر

مراسم انس با قرآن کریم در دبیرستان شهید باهنر اشکذر برگزار شد

همزمان با ایام ا… دهه فجر انقلاب اسلامی مراسم انس با قران کریم توسط مؤسسه قرآنی آل یاسین در محل دبیرستان پسرانه شهید باهنر اشکذر برگزار گردیدکه در این مراسم آیاتی از کلام آسمانی قرآن کریم توسط دو نفر از قاریان قرآن کریم تلاوت شد .

سپس یکی از دانش آموزان حافظ قرآن کریم به اجرای برنامه حفظ قرآن پرداخت.

در پایان قاسم غدیری از آزادگان دفاع مقدس خاطراتی را مربوط به دوران اسارت به ویژه در زمینه قرائت و حفظ قرآن کریم برای حضار بیان کرد.

اهداء جوائز به قاریان از دیگر برنامه های این مراسم بود.

برگزاری دومین کارگاه آموزش تخصصی ویژه ائمه جماعت شهرستان اشکذر

به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر، دومین جلسه کارگاه آموزش تخصصی ویژه ائمه جماعت، با موضوع «اولویت های فقهی در بیان احکام شرعی» با حضور حجت الاسلام دهقان چناری در اشکذر برگزار شد.
در ابتدا حجت الاسلام محمد پور قیومی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در سخنانی، ضمن خوشامدگویی به حاضرین، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشت. وی ارتقاء دانش ائمه جماعت عزیز را دارای اهمیت دانست و گفت: اداره تبلیغات اسلامی با برگزاری چنین جلساتی این هدف را دنبال می کند.

حجت الاسلام ابوالقاسم دهقان چناری استاد این کارگاه ، دوره معاصر را دارای فرصت های ویژه برای تبلیغ دین دانست و گفت: روحانیت شیعه باید با به روز کردن اطلاعات و روش های خود در عرصه های اجتماعی، فعالیت دینی داشته باشد.
وی با تاکید بر اهمیت نقش رسانه در عصر حاضر گفت: مبلغین و مبلغات ما باید در مورد رسانه، بیش از پیش آگاهی داشته باشند. وی افزود: دنیای غرب از رسانه برای انتقال مفاهیم و اهداف خود و حتی تخریب فکر شرقی و اندیشه دینی به خوبی استفاده می کند.
این استاد به نمونه ای از اقدامات غرب برای تخریب چهره اسلام اشاره کرد و گفت: غربی ها از طریق ساخت فیلم های غرض ورز و طراحی بازی های مختلف و همچنین به نمایش گذاشتن خشونت های گروه های تروریستی مثل داعش، در رسانه های خود، تخریب دین اسلام و شخصیت های اسلامی را دنبال می کنند.
ایشان با بیان برخی از اولویت های فقهی در میان مخاطبان مختلف، اذعان داشت: روحانیون عزیز لازم است بر روی احکام مورد نیاز بخش های مختلف جامعه، کار کنند و با تسلط بر احکام جدید در میان مردم حاضر شوند. آنها باید با گسترش مطالعات خود در موضوعات متعدد، بتوانند پاسخگوی مسائل مخاطبان باشند.
دهقان چناری ورود مبلغین در عرصه شبکه های اجتماعی و وب سایت را لازم دانست و افزود: بسیاری از مخاطبان ما، در همین عرصه ها حضور دارند.
در پایان این کارگاه، برخی از حاضرین، سوالات خود را مطرح کردند و مهمان جلسه، به سوالات پاسخ داد.

مراسم انس با قرآن در شهرستان اشکذر

مراسم انس با قرآن کریم در روستای کافی آباد شهرستان اشکذر برگزار شد .

به مناسبت ایام ا… سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مراسم انس با قرآن کریم با حضوررئیس اداره تبلیغات اسلامی اشکذر در محل مسجد امامزاده سیدکافی کافی آباد از توابع بخش خضرآباد برگزار شد.
در این مراسم پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء حاتمی از قاریان نوجوان که دارای مقام اول استانی در رشته تلاوت می باشد آیاتی از این کلام آسمانی را قرائت کرد.
در ادامه به تعدادی از شرکت کنندگان هدایائی اهداء شد.

اسامی برندگان مسابقه ویژه دهه فجر93

1- لیلا زارع دربرزی

2- لیلا خالقی

3- مهدی حکیمیان

با تشکر از کلیه عزیزانی که در این مسابقه شرکت نموده اند و

ضمن تبریک به برندگان ، برندگان مسابقه می توانند تا تاریخ 5 اسفندماه 93 جهت دریافت جوایز خود با ارائه کارت شناسایی به فروشگاه اداره تبلیغات اسلامی اشکذر مراجعه کنند.

* جایزه برندگان از طرف فروشگاه اداره تهیه گردیده است .

یادواره شهدای رستاق در حسینیه المهدی از نگاه دوربین

پانزدهمین یادواره شهدای رستاق در حسینیه المهدی (عج) ابراهیم آباد با سخنرانی حجت الاسلام وافی و مداحی مجتبی رمضانی برگزار شد.

به گزارش اشکذر نیوز، پانزدهمین یادواره شهدای رستاق در حسینیه المهدی (عج) ابراهیم آباد با سخنرانی حجت الاسلام وافی و مداحی مجتبی رمضانی برگزار شد.

آلبوم تصاویرراهپیمایی و حواشی 22 بهمن اشکذر