بایگانی ماهانه: خرداد ۱۳۹۴

تعداد بازدید: 616

سخنرانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی در جلسه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان اشکذر

حجت الاسلام پورقیومی مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در جلسه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر که در محل فرمانداری تشکیل گردید با ارائه گزارشی از عملکرد این اداره در خصوص مراسم مذهبی در مناسبتهای اسلامی به خصوص توسط هیئتهای مذهبی و روحانیون گفت : در صورتیکه بخواهیم برنامه های مربوط به مناسبتها به نحو مطلوب ، هدفمند و دارای محتوای بیشتر برگزار شود نیاز به همکاری و حمایت بیشتر از سوی مسئولین و دست اندرکاران میباشد.
ایشان افزود: اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تاکنون در موارد متعددی جلسات آموزشی و توجیهی ویژه برگزارکنندگان مراسم مذهبی و نیز هیئتهای شهرستان برگزار نموده است. تشکیل جلسات ستاد ساماندهی ، اعتکاف در ماه مبارک رمضان ، دریافت پیشنهادات و نظرات مردمی در خصوص فعالیتهای ستاد و نیز عضویت یکی از خواهران طلبه در این ستاد از دیگر مطالبی بود که در جلسه مطرح و مورد تأئید قرار گرفت.

برگزاری هیجدهمین جلسه داخلی و اتاق فکر کارکنان اداره تبلیغات اسلامی اشکذر

حجت الاسلام پورقیومی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در هیجدهمین جلسه داخلی ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و قدردانی از زحمات و تلاش های کارکنان ، خواستار استفاده بیشتر از ظرفیت های این ماه عظیم شد.
در ادامه با بررسی مصوبات جلسات قبلی هرکدام از کارکنان به ارائه گزارش پرداختند .

در پایان بعد از بحث و تبادل نظر پیرامون برنامه های آتی اداره و بررسی طرح و برنامه های در حال اجرا، مصوباتی اتخاذ شد.

 

ماه مبارک رمضان گلچین شده دیگر ماهها ست تا کتاب سرنوشت ساز قرآن در آن نازل گردد.

حجت الاسلام پورقیومی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در محل مسجد مهدیه اشکذرگفت: ماه مبارک رمضان گلچین شده دیگر ماهها ست تا کتاب سرنوشت ساز قرآن در آن نازل گردد.

 

حجت الاسلام پورقیومی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر پس از جلسه جزء خوانی قرآن کریم در محل مسجد مهدیه اشکذر تشکیل گردیده بود با بیان اینکه ماه مبارک رمضان گلچین شده دیگر ماهها ست تا کتاب سرنوشت ساز قرآن در آن نازل گردد اظهار داشت: برکتهای فراوانی به خاطر این ماه با عظمت الهی در جامعه جریان پیدا میکند از جمله برگزاری جلسات فراوان قرآن کریم ، رونق مساجد و مکانهای مذهبی ، حضور کارشناسان و مبلغان دینی در تمام نقاط شهرستان ، کاهش آمار جرم و جنایت و فساد ، مناجات و تقرب به سوی خدا و …

ایشان افزود: خداوند متعال در این ماه بزرگ زمینه های زیادی را برای آمرزش بندگانش فراهم آورده که انسان باید قدرشناسی کندو این ماه طبق صریح دعاهای وارد شده به شرافت ، کرامت ، عظمت و فضیلت مشهور است.

حجت الاسلام پورقیومی همچنین دو آیه از سوره مبارکه بقره در مورد آماده شدن برای رستاخیز و نیز دینداری تا لحظات پایانی زندگانی دنیا را یادآور شد و در پایان مباحثش بخشی از دستورالعمل های اسلام را در خصوص ماه مبارک رمضان برای حضار بیان کرد.

با همکاری نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اشکذر و اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان جلسه ترجمه و تفسیر قرآن کریم ویژه نیروهای سپاه منطقه برگزار شد.

حجت الاسلام پورقیومی در آغاز این جلسه ماه رمضان را برگزیده خداوند از بین دیگر ماهها دانست که در شب قدراین ماه ، کلام آسمانی خود یعنی قرآن ، نازل فرموده است تا بندگانش با یادگیری ، تلاوت ، به کارگیری مفاهیم و دستورات آن و نیز ترویج فرهنگ قرآنی بتوانند آسمانی شده و خلیفه الله بودن خود را اثبات کنند.
مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر ادامه داد: یکی از سوره هائی که در مدینه نازل شده است وجزء مسبحات قرآن نیز می باشد سوره ی مبارکه ی تغابن است که با هدف تشویق مؤمنین به انفاق در راه خدا و نیز دفع ناراحتی و تأسف هائی که در اثر مصائب در دل مؤمنین مینشیند نازل گردیده است .
ایشان افزود: محتوای سوره تغابن شامل توحید و صفات و افعال خداوند است و اینکه در قیامت عده ای مغبون و عده ای هم ممنون محشور میشوند.
آقای پورقیومی همچنین به ترجمه و توضیح دو آیه اول از این سوره مبارکه پرداخت و حاضرین را به بهره وافر از فرصتهای طلائی ماه مبارک رمضان به ویژه مناسبت هایی چون وفات حضرت خدیجه (س) ، ولادت امام مجتبی (ع) ، شهادت امیرالمؤمنین امام علی (ع) ونیز شبهای قدر فرا خواند.

یکی از مهمترین راه های خدمت به جامعه توجه معکوس به منکرات رایج و معروف های متروک در ادارات و نهادهاست

رئیس اداره تبلیغات اسلامی در جمع اعضای بسیج ادارات شهرستان اشکذرگفت: یکی از مهمترین راه های خدمت به جامعه توجه معکوس به منکرات رایج و معروف های متروک در ادارات و نهادهاست

حجت الاسلام پورقیومی در جمع اعضای بسیج ادارات شهرستان اشکذر با بیان اینکه یکی از مهمترین راه های خدمت به جامعه توجه معکوس به من

کرات رایج و معروف های متروک در ادارات و نهادهاست گفت: بر اثر برخی عوامل که ناشی از ضعف اعتقادات ، قوانین و نظارت می باشد متاسفانه عملکرد برخی نهادها و یا کارکنانشان می تواند موجبات دلسردی مردم نسبت به نظام و مسئولین را فراهم آورد .

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در ادامه مباحث مربوط به دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر پیرامون موضوع رشوه دادن ، رشوه گرفتن ، عوامل مربوط به آن ، پیامدها و راه کارهای پیشگیری و درمان آن مطالبی ارائه کرد و افزود : خوشبختانه تاکنون در زمینه اخذ یا پرداخت رشوه که حرام قطعی است در هیچکدام از ادارات و نهادهای سطح شهرستان هیچگونه گزارشی در یافت نشده است و لازم است که دیگر نقاط کشور هم در این زمینه دقت شرعی لازم را داشته باشند تا خداوند متعال خیر و برکات خود را بر جامعه بیش از گذشته نازل فرماید.

تعداد ۶ طرح قرآنی در سطح شهرستان اشکذر اجرا خواهد شد.

از سوی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر ۶ طرح قرآنی با اعتباری بالغ بریکصد میلیون ریال در طول سالجاری در مناطق مختلف سطح شهرستان اجرا خواهد شد.
بنا به گفته آقای اسماعیلی کارشناس قرآنی این اداره عناوین بخشی از این طرح ها شامل آموزش صحیح خوانی ( روخوانی ، روانخوانی و فصیح خوانی ) قرآن کریم ، ترجمه و مفاهیم ، محافل قرآنی ، دوره تربیت معلم ، طرح بینات (۱۸) و آموزش حفظ ۱ الی ۳ جزء قرآن کریم می باشد.
از عموم علاقمندان به فراگیری علوم ومعارف قرآنی جهت شرکت و استفاده از این طرح ها و دوره ها دعوت می شود.

جلسه توجیهی و هم اندیشی مسئولین مؤسسات و خانه های قرآنی شهرستان اشکذر برگزار گردید

جلسه توجیهی و هم اندیشی و توزیع برنامه ها و طرحهای قرآنی سال ۹۴ با حضور مسئولین مؤسسات و خانه های قرآنی در محل اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر برگزار گردید.

در این جلسه حجت الاسلام پورقیومی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان با عرض خیرمقدم و تبریک حلول ماه مبارک رمضان خدمت حاضران در مورد تغییرات مؤسسه قرآنی امین رفیع رضوانشهر ، صدور مجوز برای خانه های قرآنی شرف آباد و هامانه که جدید التأسیس میباشند ، انجام فعالیت و ارائه گزارش عملکرد مصور و مستند به صورت ماهیانه ، استفاده از ظرفیت روحانیون موجود به ویژه ماه مبارک رمضان، برگزاری اعتکاف در ماه رمضان ، توافقنامه و تقسیم طرحهای قرآنی در تمام نقاط شهرستان و کیفیت خوب برنامه ها و هزینه ها بر اساس توافق ، قانون سازمان دهیاریها ، دعوت از مسئولین برای شرکت در برنامه ها و سرکشی ، مشورت با سازمان در اجرای طرحها ، دعوت از خیرین ، استفاده از مربیان مورد تأئید ، ارتباط قویتر با سازمان ، بازدید سرزده از کلاسها، سایت تبیان اشکذر ، دریافت شهریه با هماهنگی سازمان ، هماهنگی با سازمان در مکاتبه با ادارات ، همکاری با دیگر نهادها و ممنوعیت تداخل کاری با آنها ، مسابقات و محافل انس با قرآن و مواظبت از مهر و امکانات مؤسسات و خانه های قرآنی مطالبی مطرح کردند.

مسئولین مؤسسات و خانه های قرآنی شرکت کننده در جلسه به ارائه نظرات و پیشنهادات خود در مورد طرحها و برنامه های قرآنی پرداختند.

سپس حجت الاسلام اسماعیلی کارشناس قرآنی این اداره عناوین طرحهای ابلاغی شامل آموزش صحیح خوانی ( روخوانی ، روانخوانی و فصیح خوانی ) قرآن کریم ، ترجمه و مفاهیم ، محافل قرآنی ، دوره تربیت معلم ، طرح بینات (۱۸) و آموزش حفظ ۱ الی ۳ جزء قرآن کریم و طرح بزرگ قرآنی ۱۴۴۹ و ثبت نام مسابقات قرآنی تلاوت ، تسنیم و نورالهدی (۸) از تاریخ ۲۵/۳/۹۴ لغایت ۳۱/۴/۹۴ و ثبت نام در سایت تلاوت به نشانیwww.telavat.ir برای حضار بیان نموده و در پایان جلسه ، بحث تابلوی مؤسسات و خانه های قرآنی مطرح و طرحهای قرآنی سالجاری بین مؤسسات و خانه های قرآنی شهرستان توزیع و خواستار اجرای آنها طبق دستورالعمل مربوطه به هر طرح و ارائه گزارش در موعد مقرر گردید.

 

ثبت نام مسابقات قرآنی در شهرستان اشکذر آغاز شد.

ثبت نام مسابقات قرآنی تلاوت ، تسنیم و نورالهدی (۸) از تاریخ ۲۵/۳/۹۴ لغایت ۳۱/۴/۹۴ در شهرستان اشکذر آغاز شد.

علاقمندان جهت اطلاعات بیشتر و ثبت نام میتوانند به سایت www.telavat.ir مراجعه فرمایند.

هشتمین جلسه تفسیر قرآن کریم در روستای بندرآباد برگزار شد

هشتمین جلسه تفسیر قرآن کریم توسط حجت الاسلام علی محمد اسماعیلی کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذردر روستای بندرآباد رستاق برگزار گردید.

ایشان در این جلسه که با هدف ترویج فرهنگ قرآنی و در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اجرا شد توضیحاتی در رابطه با آیه ی ۱۸۳لغایت ۱۸۵ سوره مبارکه بقره ارائه کرد ودر مورد اهمیت روزه و سابقه آن ، کسب تقوی الهی ، عدم وجوب روزه برای افراد بیمار و مسافر و روزه گرفتن در ایام دیگر ، بیان مسائل و احکامی در رابطه با روزه ، ماه رمضان ماه نزول قرآن سخن گفت .

حجت الاسلام اسماعیلی هم چنین به سؤالات تعدادی از مخاطبین پیرامون موضوع بحث ، پاسخ گفت و نکاتی رانیز در رابطه با مسابقه تفسیر قرآن کریم ( نورالهدی ۸ )مطالبی بیان کرد.

گفتنی است که جلسات تفسیر قرآن کریم و پرسش و پاسخ به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر و با همکاری خانه قرآنی گل نرجس این روستا در روزهای چهارشنبه هر هفته برگزار میگردد.

از نظر اسلام و مبانی دینی ، سلامت جسم و روح انسان ها بسیار حائز اهمیت است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در جلسه شورای سلامت این شهرستان گفت: از نظر اسلام و مبانی دینی ، سلامت جسم و روح انسان ها بسیار حائز اهمیت است .

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در جلسه شورای سلامت این شهرستان گفت: از نظر اسلام و مبانی دینی ، سلامت جسم و روح انسان ها بسیار حائز اهمیت است به حدی که رعایت اصول ایمنی و سلامتی تن و روح لازم بوده و دستور العمل های فراوانی نیز برای آن صادر شده است .

حجت الاسلام پورقیومی افزود : ماه مبارک رمضان و حضور با شکوه مبلغین دین ، جلسات متعدد قرائتقرآن کریم در سطح شهرستان ، فرصت مغتنمی است که توصیه های لازم در خصوص مباحث بهداشتی و نیز مشکلاتی که سلامت جامعه را تهدید می کند بیان نمود .

ایشان در ادامه سخنانش آمادگی سایت تبیان اشکذر ، هیئات مذهبی ، روحانیون و مساجد را در این زمینه اعلام کرد.