بایگانی ماهانه: تیر ۱۳۹۴

تعداد بازدید: 593

برگزاری آزمون دوره روخوانی و روانخوانی قرآن کریم در اشکذر

کارکنان فرمانداری شهرستان اشکذر درآزمون دوره روخوانی و روانخوانی قرآن کریم شرکت کردند.
توسط حجت الاسلام علی محمد اسماعیلی کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر اولین دوره آزمون ضمن خدمت روخوانی و روانخوانی قرآن کریم درسال جاری جهت کارکنان فرمانداری شهرستان برگزار گردید.
کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر افزود : این دوره به صورت حضوری و غیرحضوری برای کارکنان دولت برگزار می گردد و برای افرادی که امتیاز لازم را در آزمون دوره مذکور کسب نمایند گواهینامه معتبر صادر می گردد.
گفتنی است مقرراست آزمون مذکورجهت کارکنان دیگر ادارات نیز برگزارشود.

بازدید مسئول و کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر از کلاس طرح آموزش صحیح خوانی قرآن کریم

حجت الاسلام پورقیومی مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر به اتفاق حجت الاسلام اسماعیلی کارشناس امور قرآنی این اداره از کلاس طرح آموزش صحیح خوانی قرآن کریم که در روستای حسن آباد رستاق در حال برگزاری است بازدیدکرد.
حجت الاسلام محمد پورقیومی در جمع قرآن آموزان کلاس یاد شده در مورد نزول قرآن در ماه مبارک رمضان و شب های با عظمت قدر ونیز اهمیت قرآن آموزی ، تلاوت ، فهم وعمل به مفاهیم والای این کلام آسمانی سخن گفت.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی اشکذرهم چنین از تلاش های ارزشمند فرهنگی وتبلیغی روحانی منطقه ونیز مربی این کلاس تشکر به عمل آورد.
گفتنی است که طرح مذکور توسط اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان در چندین نقطه از شهرستان درحال برگزاری است .

جلسه هم اندیشی با امام جماعت مسجد فاطمیه فیرز آباد شهرستان اشکذر

جلسه هم اندیشی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر با امام جماعت مسجد فاطمیه فیرز آباد برگزار شد.

در جلسه ای که با حضور حجت الاسلام سالاری امام جماعت مسجد فاطمیه فیروزآباد و حجت الاسلام محمد پورقیومی رئیس اداره تبلیغا ت اسلامی شهرستان اشکذر تشکیل گردید پیرامون مسائل فرهنگی و تبلیغی منطقه بحث و تبادل نظر گردید.
در این جلسه مقرر گردید د ررابطه با کم وکیف مراسم احیا ء، برنامه ها ی تبلیغی داخل مسجد ، هم اندیشی بین ائمه جماعات منطقه و نیز تشکیل کارگروه فرهنگی تبلیغی شهرستان اقدام لازم و تعامل مناسب صورت گیرد.

سرکشی از روحانیون بخش خضرآبادشهرستان اشکذر

دور دوم سرکشی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذراز مابقی روحانیون اعزامی ماه مبارک رمضان به روستاهای بخش خضرآباد صورت پذیرفت .

در ادامه دومین دوره سرکشی از روحانیون و مبلغین روستاهای تابعه خضرآباد حجت الاسلام محمد پورقیومی به اتفاق کارشناس امور فرهنگی و تبلیغی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر با حضور در محل روستاهای قوام آباد ، شرب العین ، مرزانک ، دربرز با حجج اسلام سید رضا حسینی ، رحمانی ،نوروزی و محمد حسینی دیدار و گفتگو کردند .
در این برنامه رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر با تجلیل از تلاش های مبلغین در امر اقامه نماز جماعت ، منبر ، تشکیل کلاس ، برگزاری مسابقه و اجرای برنام ههای فرهنگی و تبلیغی ، استمرار این فعالیت ها را در طول سال خواستار شد .
وی همچنین جوایزی را که با مساعدت بخشداری خضرآباد تهیه شده بود جهت اهداء به ممتازین برنامه ها و کلاس ها به روحانیون تحویل داد .

برگزاری گردهمایی ائمه جماعت و مبلغین شهرستان اشکذر

گردهمایی ائمه جماعت و مبلغین ماه مبارک رمضان در محل دفتر امام جمعه اشکذر برگزار شد.
حجت الاسلام محمد رضا طالبیان، در سخنانی ضمن تشکر و خیر مقدم به حاضرین گفت: امروزه رسالت عظیمی بر دوش روحانیت است و این قشر مذهبی باید با به کارگیری ابزار تبلیغی کارآمد نسبت به جذب جوانان و نوجوانان به مساجد و مجالس دینی و مذهبی و نیز تقویت اعتقادات اقشار مختلف اقدام کنند.
در ادامه جلسه، رئیس دادگستری شهرستان نیز موضوع اهمیت پیش گیری از جرم و انحرافات اجتماعی را مطرح کرد و گفت: پرداختن به مباحث خانوادگی و مهارت های اجتماعی توسط روحانیون در منابر و جلسات آموزشی می تواند عواقب ناشی از آن را کاهش دهد و آمار اختلافات خانوادگی را کم کند.
فلاح از مبلغین خواست نسبت به تاثیرپذیری از فرهنگ غرب و ابتذال که از طریق ماهواره و اینترنت و برخی شبکه های اجتماعی و مجازی ترویج می شود به مردم آگاهی های لازم را ارائه گنند.
لزوم پرداختن به فریضه امر به معروف و نهی از منکر، آمار بالای مصدومین و فوتی های ناشی از حوادث رانندگی، آگاه سازی خانواده ها نسبت به آثار سوء مصرف مواد مخدر سنتی و صنعتی، لزوم تبیین استحکام در قراردادهای معاملاتی و فعال شدن شبکه فعالین ازدواج از دیگر مباحث رئیس دادگستری شهرستان بود.
سپس آقای ملکی دادستان شهرستان در سخنانی مسائل دینی و اعتقادی در جامعه را موجب کاهش آمار جرم و جنایت و فساد دانست. وی افزود: یکی از نیازهای امروزی جامعه ما، عفو و صلح و گذشت نسبت به یکدیگر است که باید به یک فرهنگ تبدیل شود.
حجت الاسلام پورقیومی، مسئول اداره تبلیغات اسلامی نیز تشکیل مستمر این جلسات و حضور مسئولین و روحانیون را خواستار شد.
در پایان این همایش تعدادی از روحانیون به ارائه دیدگاه های خود در زمینه مسائل مطرح شده پرداختند.

بیستمین اتاق فکر کارکنان تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر

بیستمین جلسه داخلی و اتاق فکر کارکنان اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر تشکیل گردید.
به منظور تبادل نظر پیرامون فعالیت ها و عملکرد اداره و نیز هماهنگی بیشتر بین واحدها ، بیستمین جلسه داخلی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر با عنوان اتاق فکر با حضور کارشناسان این اداره تشکیل گردید.
در آغاز پس از تلاوت قرآن کریم ، حجت الاسلام محمد پورقیومی از تلاش های همکاران در موارد مختلف حوزه مسئولیتشان تقدیر کرد و ارتقاء جایگاه سازمان را در امر خدمت رسانی برابر شرح وظایف سازمانی خواستار شد .
وی همچنین بر لزوم راه اندازی کارگروه فرهنگی ، اعتقادی و دینی تاکید کرد.
در ادامه هر یک از اعضاء نسبت به موارد ابلاغی در جلسه های قبلی توضیحات لازم را ارائه کردند و در پایان مواردی جهت پیگیری و اقدام ، مصوب و به حاضرین ابلاغ شد .
گفتنی است جلسات اتاق فکر اداره تبلیغات اسلامی اشکذر به صورت منظم و هر دوهفته یکبار برگزار می گردد.

چهارمین جلسه تفسیر قرآن کریم ویژه کارکنان ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اشکذر

به همت حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه اشکذر و با همکاری اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان یک دوره ترجمه و تفسیر سوره مبارکه تغابن جهت کارکنان و نیروهای این ناحیه برگزار شد.
حجت الاسلام محمد پورقیومی در آخرین جلسه از این دوره پس از قرائت و ترجمه آیات پایانی سوره شریفه تغابن گفت: از دیدگاه قرآن کریم تقوای الهی را رعایت کردن ، انفاق نمودن و اطاعت از دستورات دین عامل رستگاری است.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر افزود: یکی از موارد انفاق مالی و نیز نیازهای کنونی جامعه ما موضوع احیاء و ترویج فرهنگ قرض الحسنه است و در فرهنگ دینی ، هر عمل نیکی به عنوان قرض نیکو محسوب میشود.
پورقیومی گفت:خداوند منان در قبال قرض الحسنه ی بندگانش نه تنها اجر مضاعفی را در دنیا و آخرت عنایت میکند بلکه آنها را مورد مغفرت خود قرار داده و نسبت به این عملشان تشکرنیزبه عمل می آورد.
پایان بخش سخنان پورقیومی سفارش مخاطبین به رعایت حریم الهی و تقوا در همه ابعاد زندگی از جمله تقوای سیاسی ، فکری ، اعتقادی ، گفتاری ، رفتاری ، اخلاقی و اجتماعی بود.

تهیه و اهداء جوایز به ممتازین کلاس های قرآنی شهرستان اشکذر

به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر و مساعدت بخشدار خضرآباد، تعدادی جوایز جهت ممتازین کلاس های قرآنی تهیه و اهداءگردید.
به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر وهمکاری بخشدارخضرآباد، تعدادی جوایز به ارزش بیش از 4میلیون ریال به منظور تشویق ممتازین کلاس های قرآنی ، احکام وعقائد که توسط مبلغین و روحانیون اعزامی ماه مبارک رمضان در مناطق مختلف و روستاهای بخش خضرآباد تشکیل گردیده است ، تهیه و در اختیار مربیان جلسات و کلاس ها قرار گرفت .
حجت الاسلام محمد پورقیومی ضمن اعلام این خبر گفت : در حال حاضر تعداد بیش از 30 جلسه آموزش و کلاس قرآن با شرکت نزدیک 700نفر از علاقه مندان در روستاهای تابعه خضرآباد در حال برگزاری است .

بازدید از کلاس آموزش قرآن روستای خمسیان شهرستان اشکذر

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر با حضور در محل مسجد روستای خمسیان از توابع بخش خضرآباد نسبت به کلاس آموزش روخوانی قرآن کریم ویژه کودکان و نوجوانان بازدید کرد.
حجت الاسلام محمد پورقیومی با طرح سؤالات قرآنی از تمامی شرکت کنندگان ، میزان آموزش و یادگیری آنها را سنجید و به تعدادی از ممتازین نیز جوائزی تقدیم کرد.
وی سپس با مربی این کلاس گفتگو کرد و بخشی از مشکلات مربوطه را مورد بررسی و رسیدگی قرار داد و در پایان توصیه هایی را برای افزایش سطح کمی و کیفی آموزش قرآن آموزان متذکرشد.
گفتنی است در حال حاضر تعداد 23کلاس آموزش قرآن با تعداد بیش از400نفر علاقمند در سطح شهرستان توسط این اداره در حال برگزاری است.

هدف واقعی آل سعود در حمله به یمن مبارزه به تشیع و مکتبی است که حاکمیت شیعه در آن قراردارد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر با اشاره به حملات آل سعود به مردم مظلوم یمن گفت:هدف واقعی آل سعود در حمله به یمن مبارزه به تشیع و مکتبی است که حاکمیت شیعه در آن قراردارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، حجت‌الاسلام پورقیومی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر با اشاره به نامگذاری هفته آخر ماه مبارک رمضان با عنوان همبستگی با مردم یمن در خصوص نقش کشورهای مختلف جهان و به خصوص کشورهای اسلامی در قبال مسئله یمن گفت:اگرازبعد انسانی به قضیه ی یمن نگاه کنیم هرفردی از انسانهای کره ی زمین که از اندک وجدان وعاطفه ای برخوردار باشه نمی تواند نسبت به این همه ظلم وتجاوز نسبت به مردم مظلوم وبی پناه یمن خصوصا طنان وکودکان بی تفاوت باشه وکافی اس ت که فقط برای لحظاتی خودش را درموقعیت آنها قراربدهد وبعد تکلیفش را بفهمد که چه انتظاری از دیگران دارد.

وی افزود: اگر از بعد دینی به این جنایات آل سعود وحامیانش علیه یمنی ها نگریسته شود وظیفه ی سنگینی بردوش آحاد مسلمانان از هرکشور وقومیت وملتی که باشندبار می‌شود.

پورقیومی اظهار داشت: امروزه نظاره گرظلم وتجاوز بودن گرهی را باز نمی کند وملت های مسلمان وکشورهای اسلامی باید ضمن محکوم نمودن این حملات وحشیانه وفشار به دولتمردانشان ونیز مجامع بین المللی بر توقف هر چه سریع تر این ظلم ها تاکید کنند وتاحصول نتیجه مطلوب از پای ننشینند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر گفت:البته آزمون سختی برای همگان دراین زمینه هست نقش مهم دیگر این کشورها مساعدت های مالی وکمک های بشردوستانه به مردم یمن می باشد.

وی در خصوص نقش غرب و به خصوص رژیم منحوس صهیونیستی در حمله به مردم مظلوم یمن گفت:از آنجا که غرب ودشمنان به خصوص مستکبرین ونیز رژیم منحوس اسرائیل به این واقعیت پی برده اند که تنها مکتب نجات بخش بشریت دراین دنیای وانفسای و ظلمتکده پر ازآلودگی وفساد، مکتب تشیع می باشد که حاضراست دردفاع از آرمانهای اصیل وارزشمند اسلامی خود تا پای جانش ایستادگی کند و روز به روز برتعداد مریدانش وکسانی که به این آئین گرایش پیدامی کنند افزوده می‌شود طبیعی است که منافع استعماری واستثماری آنها به خطرافتد ونیز روحیه استکباری ونژاد پرستانه شان با بیداری ملت ها تضعیف شود لذا با فکر کوتاه ومادی گرای خود به دنبال از بین بردن این مکتب آسمانی باشد ودراین راه ازهیچ تلاشی فروگذار نکنند غافل از این که ” ومکروا ومکرالله والله خیر الماکرین ”

پور قیومی در خصوص نتیجه مقاومت و پایداری مردم یمن در برابر حملات آل سعود اظهار داشت:چون حق همواره پیروز است وظلم وظالم ماندنی نیست والبته خداوند به یاری کنندگان دینش وعده نصرت داده است لذا به طور قطع پیروزی نهایی از آن یمنی ها بوده ورسوایی وانزوا والبته فراهم آمدن مقدمات فروپاشی نظام ستم وتجاوزآل سعود از تبعات این جریان خواهد بود ان شا الله.

وی گفت: هدف واقعی از حمله یمن توسط آل سعود این است که چون یمنی ها چندین سال است که حرکت مبارزاتی خود را با تاسی از انقلاب اسلامی ایران وحضرت امام خمینی (ره ) شروع کرده اند لذا زنگ خطر حضور ایران مقتدر را درمرزهای خود احساس می‌کنند لذا طبیعی است که دشمنی آنها با تشیع ومکتب ونظامی باشد که حاکمیت شیعه درآن قراردارد.

پور قیومی اظهار داشت: پس هدف نهایی ال سعود از نظر مرزهای جغرافیایی کشورهای شیعه نشین به خصوص ایران است واز نظر مرزهای عقیدتی مکتب تشیع.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر گفت:وظیفه ما به‌عنوان یک مسلمان در قبال ملت یمن حمایت از مظلوم وکمک های انسان دوستانه وهمه جانبه ونیزگوش به فرمان ولی امر مسلمین دراین زمینه می باشد.