بایگانی ماهانه: آبان ۱۳۹۴

تعداد بازدید: 663

دیدار جمعی از روحانیون و بسیجیان شهرستان اشکذر با امام جمعه یزد

جمعی از روحانیون و بسیجیان شهرستان اشکذر با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد دیدار کردند
در آستانه فرا رسیدن هفته بسیج تعدادی از مسئولان ، کارکنان ادارات شهرستان اشکذر به اتفاق روحانیون و اقشار مختلف مردم با آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد دیدار کردند .
آیت الله ناصری در این جلسه با یادآوری فرمایشات و تاکیدات حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری پیرامون علائم و وظایف یک بسیجی گفت : تلاش کنید در هر زمینه ای که فعالیت می کنید محکم و کامل آن را به سرانجام برسانید .
وی خاطر نشان ساخت نباید فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله) پیرامون تهاجم فرهنگی ، فتح قله های علمی ، اقتصاد مقاومتی و دیگر نیازهای جامعه بر روی زمین بماند و هرکس باید به اندازه وسعش، از نظر عملی در این زمینه ها اقدام کند .
گفتنی است در این دیدار مسئول ، کارشناسان فرهنگی و قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر نیز حضور داشتند.
عکس از سایت نسیم صادق

جلسه هم اندیشی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اشکذر با مسئول اداره تبلیغات اسلامی

جلسه هم اندیشی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اشکذر با مسئول اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد.

در جلسه ای که با حضور سرهنگ ثقفی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اشکذر در محل دفتر کار حجت الاسلام پورقیومی تشکیل گردید مسئول اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان ضمن تقدیر از تلاش های ارزشمند و دلسوزانه کارکنان و نیروهای نیروی انتظامی بخصوص در ایام ماه محرم و مراسم متعدد سطح شهرستان تقدیر کرد و بر لزوم استمرار تعامل بین هیئت های مذهبی ، اداره تبلیغات اسلامی و نیروی انتظامی تاکید کرد .
در ادامه ثقفی نیز برگزاری نظم و امنیت مجالس و مراسم دینی را از جمله وظایف این نیرو دانست .
در پایان پس از بحث و تبادل نظر مقرر گردید که نیروی انتظامی در کمترین زمان ممکن نسبت به استعلام های اداره تبلیغات اسلامی در خصوص هیئت امنای هیئت های مذهبی ، مداحان و شعرای آئینی شهرستان اقدام بعمل آورد .

طرح های اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در مدارس

طرح های اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در مدارس اعلام شد.
درجلسه ای که با حضور معاونین پرورشی اداره آموزش وپرورش ، کارشناس امور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذرو نماینده مبلغات شهرستان تشکیل شد حجت الاسلام پورقیومی گفت: یکی از رسالت های این نهاد تبیین مباحث اعتقادی و معارف اسلامی متناسب با نیازهای دانش آموزان واولیای آنهامی باشد ودر این راستا طرح هایی مانند گفتمان های دینی ،اعزام مبلغ وسخنران به مدارس ومراکزآموزشی ،تشکیل جلسات پرسش و پاسخ وارائه مشاوره فرهنگی در دستور کار قرار دارد .
به گفته مسئول اداره تبلیغات اسلامی اشکذر با همکاری آموزش وپرورش همزمان با آذر ماه سالجاری تحصیلی موضوع گفتمانهای دینی با نیاز سنجی از طرف مدارس و کارشناسان مربوطه اجرا خواهد شد.
دراین جلسه آقایان ذاکری و دهقان نیز مباحث وطرحهای مورد نظرخود را مطرح کردند.

آزمون کتبی هنر تلاوت ویژه ثبت نام کنندگان دوره تربیت معلم تجوید قرآن کریم برگزار خواهد شد

آقای اسماعیلی کارشناس امورقرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر با اعلام خبر فوق افزود با هدف آموزش و ترویج فرهنگ قرآنی ،آزمون کتبی هنر تلاوت ویژه ثبت نام کنندگان دوره تربیت معلم تجوید قرآن کریم ویژه خواهران همزمان با روز جمعه مورخ ۲۹/۸/۹۴ توسط این اداره ودرمحل سالن اجتماعات برگزار خواهد شد.
یاد آوری میشود تعداد ۳۹ نفر از خواهران برای شرکت دراین دوره ثبت نام کرده اند که درنهایت قبول شدگان در آزمون ورودی به دوره آموزش تربیت معلم تجوید قرآن کریم راه می یابند.

همدلی ، اخلاص و ولایتمداری مردم اشکذر در مراسم عزاداری ماه محرم به خصوص عصر عاشورا تجلی کرد

امام جمعه شهر اشکذر در گردهمایی مسئولان هیئات مذهبی گفت: همدلی ، اخلاص و ولایتمداری مردم اشکذر در مراسم عزاداری ماه محرم به خصوص عصر عاشورا تجلی کرد

امام جمعه اشکذر در جلسه گردهمائی مسئولین هیئتهای مذهبی این شهر گفت: به خاطر اجرای برنامه بسیار خوبی که با همکاری و رفاقت همه هیئتها همزمان با عصر عاشورا در محل حسینیه سفید جلوه گر شد تقدیر ویژه دارم و همدلی ، اخلاص و ولایتمداری مردم اشکذر در مراسم عزاداری ماه محرم به خصوص عصر عاشورا تجلی کرد
حجت الاسلام طالبیان افزود: آموزش مداحان یک ضرورت است چون مداحی یک هنر دینی است که قرنهاست در شیعه ریشه دارد و لازم است در کنار آموزش مداحی ، پایه های اعتقادی این قشر به خصوص در زمینه امام شناسی هم تقویت کرد.
وی با تأکید بر لزوم تناسب متن اشعار و مرثیه انتخابی مداحان با شأن و جایگاه معصومین (ع) گفت: در این زمینه لازم است تمام هیئتها با اهداف و برنامه های اعلام شده از سوی اداره تبلیغات اسلامی همکاری و همراهی داشته باشند.
امام جمعه اشکذر در پایان سخنانش پیشنهاد اجرای مراسم مقتل خوانی در هیئتها و نیز استفاده از خواهران طلبه برای مجالس بانوان را ارائه کرد.

شرکت کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در همایش هم نوائی با حضرت رقیه (س)

به مناسبت فرا رسیدن سالروز وفات شهادت گونه حضرت رقیه (س) همایش هم نوائی با آن حضرت در محل دبستان دخترانه مهدیه اشکذر همراه با مداحی و مرثیه سرائی برگزار گردید.
حجت الاسلام اسماعیلی کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر نیز در همایش مذکور شرکت کرد و در پایان از فعالیت های مختلف این آموزشگاه تقدیرکرد .

تقدیر فرماندار از مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر

فرماندار شهرستان اشکذر با اهدای لوح ، از مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر تقدیر بعمل آورد
درجلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اشکذر ، لوح تقدیر با امضای شاه حسینی فرماندارو رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان به حجت الاسلام محمد پورقیومی مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اهداء گردید.
در قسمتی از این تقدیرنامه آورده شده است :
بدون شک کتاب سبزترین برگی است که معرفت رابه ارمغان می آورد و دلها را به فروغ دانایی فروزان می سازد امید داریم برگهای سبز کتاب ، همیشه طراوت بخش زندگی شما باشد . هفته کتاب فرصتی را فراهم آورد تا از زحمات و تلاش صادقانه شما در ترویج و گسترش کتاب و کتابخوانی صمیمانه تقدیر و تشکر نمائیم .
گفتنی است اداره تبلیغات اسلامی عضو انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان می باشد.

حضور نماینده ولی فقیه و مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد در مراسم سالگرد امام جمعه رستاق اشکذر

نماینده ولی فقیه وامام جمعه و مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزددر مراسم سالگرد ارتحال امام جمعه رستاق شرکت کردند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد آیت ا… ناصری و حجت الاسلام حسینی کوهستانی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد با حضور در مسجد محل روستای عزآباد از توابع دهستان رستاق اشکذر در مراسم سالگرد ارتحال حجت الاسلام رکن الدینی امام جمعه این منطقه شرکت کردند.
به گفته مسئول روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر همه ساله همزمان با ایام ماه صفر و سالگرد ارتحال امام جمعه فقید رستاق مراسم گرامیداشتی با حضور با شکوه اقشار مختلف مردم منطقه برگزار می شود.

کتابخانه تخصصی مداحان و شعرای آئینی در اشکذر

کتابخانه تخصصی مداحان و شعرای آیینی در شهرستان اشکذر راه اندازی میشود
مسئول اداره تبلیغات اسلامی اشکذربه مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی با اعلام این خبر افزود: با توجه به لزوم ارتقاء سطح دانش وبینش جامعه مداحان و شعرای آیینی شهرستان اشکذر این اداره در نظر دارد با همکاری کانون مداحان شهرستان یک باب کتابخانه در این زمینه راه اندازی کند .
حجت الاسلام پور قیومی افزود: به توفیق الهی تا پایان هفته آخر آبان ماه طرح مذکورعملیاتی می شود وعلاقمندان واجدشرایط می توانند جهت استفاده از این منابع به کانون مداحان وشعرای آئینی شهرستان مستقردرطبقه فوقانی اداره تبلیغات اسلامی مراجعه کنند.