بایگانی ماهانه: آذر ۱۳۹۴

تعداد بازدید: 541

تشریح صفت رزاقیت خداوند در جمع بازاریان اشکذر

مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در جمع بازاریان به تشریح صفت رزاقیت خداوند پرداخت

حجت الاسلام پورقیومی مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در جلسه هفتگی آموزش اصناف وبازاریان  با تشریح صفت رزاقیت خداوند گفت : قرآن کریم فرموده است «ومامن دابه الا علی الله رزقها» هیچ جنبنده ای نیست مگراینکه خداوند رزق اورا تضمین کرده است

پور قیومی افزود :انسان موظف است در راه به دست آوردن روزی حلال تلاش کندودچار طمع نشود وروحیه توکل و اعتماد به خدا را نیز در این راستا تقویت کند.

وی در ادامه سخنان خود بخشی از احکام شرعی مربوط به حرمت فروختن یا اجاره دادن خانه و مغازه برای استفاده حرام ونیزغش در معامله را با ذکر مصادیقی جهت مخاطبین بیان کرد.

این برنامه در مسجدمهدیه اشکذر برگزار شد.

اقدام وحشیانه ارتش نیجریه اقدامی صهیونیستی، وهابی است

امام جمعه خضرآباد ضمن محکوم کردن اقدام وحشيانه ارتش نيجريه در به خاک و خون کشيدن صدها تن از شيعيان اين کشور، اين حرکت را اقدامي صهيونيستي، وهابي و آمريکايي دانست.

به گزارش خبرنگار اشکذر نیوز از خضرآباد، امام‌جمعه بخش خضرآباد در جمع نمازگزاران جمعه در مسجد روستای شرب العین با اشاره به آغاز هفته وحدت گفت: برای خنثی کردن نقشه‌های استکبار جهانی و حفظ نظام تبعیت از مقام عظمای ولایت و پایبندی به وحدت همه‌جانبه ضروری است.

وی گفت: وحدت مسلمین در سطح جهان و نیز انسجام ملی دو نیاز اصلی روز است که در صورت تحقق آن‌ها پیروزی‌های بزرگی به دست خواهد آمد.

حجت‌الاسلام غالبی ضمن محکوم کردن اقدام وحشیانه ارتش نیجریه در به خاک و خون کشیدن صدها تن از شیعیان این کشور، این حرکت را اقدامی صهیونیستی، وهابی و آمریکایی دانست که باهدف ایجاد تفرقه در صفوف شیعه و سنی صورت گرفته است.

وی با اظهار تاسف از سکوت مجامع بین‌المللی مدعی حقوق بشر، از آنان خواست که سکوت خود را شکسته و نسبت به این حرکت غیرانسانی و پایمال شدن خون شیعیان مظلوم نیجریه واکنشی از خود نشان دهند.

سرکشی از روحانی مستقر در شهرستان اشکذر

 

ازروحانی مستقر روستای شمسی شهرستان اشکذر سرکشی به عمل آمد

حجت الاسلام پورقیومی مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر با حضور درمحل خانه عالم روستای شمسی ازتوابع رستاق اشکذر با حجت الاسلام دهقانی روحانی مستقر این منطقه دیدار کرد

وی ضمن تشکر ازنقش آفرینی این روحانی در ابعاد مختلف فرهنگی وتبلیغی گفت: هرجا که روحانیت نقش خود را به درستی ودرموقع مناسب انجام دهد مسلما آسیبهای مختلف نیز کاهش یافته و اعتقادات مذهبی مردم نیز تقویت می شود

در حال حاضر 5نفر روحانی مستقر وطرح هجرت درسطح شهرستان اشکذردرحال انجام وظائف تبلیغی می باشند.

برنامه های کمیته قرآن و نهج البلاغه شهرستان اشکذر اعلام شد

 

برنامه های کمیته قرآن و نهج البلاغه شهرستان اشکذر به مناسبت ایام الله سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.

در جلسه ای که به منظور هماهنگی و برنامه ریزی پیرامون برنامه های اعضای کمیته قرآن و نهج البلاغه شهرستان اشکذر در محل اداره تبلیغات اسلامی تشکیل گردید اجرای تعداد قابل توجهی از برنامه های متناسب با ایام ا… سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به تصویب رسید که اهم آنها به این شرح میباشد: 1- برگزاری مسابقات قرآنی و نهج البلاغه 2- راه اندازی جلسه تفسیر نهج البلاغه 3- جشنواره فرهنگی قرآنی 4- نمایشگاه قرآن ، تفسیر و نهج البلاغه 5- همایش نهج البلاغه 6- آغاز دوره تربیت معلم  تخصصی تجوید قرآن کریم 7- مراسم انس با قرآن کریم8 مراسم وبرنامه های متعدد توسط موسسات وخانه های قرآنی درسراسرشهرستان و …

تشکیل کمیته قرآن و نهج البلاغه ستاد دهه فجر شهرستان اشکذر

بنا به دعوت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر که متولی کمیته قرآن و نهج البلاغه ستاد دهه فجر نیز میباشد اولین جلسه این کمیته تشکیل گردید

حجت الاسلام پورقیومی در این جلسه گفت :انقلاب اسلامی ریشه در اعتقادات مذهبی و قرآنی دارد و آیات فراوانی در رابطه با حفظ ارزشها و نیز مبارزه با ظلم و استبداد داریم .

وی تأکید کرد : امروزه بیشترین وظیفه ما انتقال آرمانها واهداف انقلاب اسلامی  به نسل جدید است که دراین راستا هیچ گونه عذری پذیرفته نیست .

مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذرنفوذ و تاثیرشگرف نظام مقدس جمهوری اسلامی درسراسر جهان را نشانه ی حقانیت ، پویایی وکارایی آن دانست .

تشریح دغدغه های فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی اشکذر درجمع مبلغین ومبلغات شهرستان

مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در جمع مبلغین و مبلغات شهرستان به تشریح دغدغه های فرهنگی این اداره پرداخت .

حجت الاسلام پور قیومی مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در گردهمایی مبلغین ومبلغات این شهرستان ضمن تقدیر از برنامه های ارزشمند تبلیغی حاضرین در طول سال به خصوص ماه محرم وصفر گفت : شناسایی مشکلات فرهنگی و نیازهای دینی اقشار مختلف جامعه از جمله وظائف این نهاد تبلیغی است که جز با همراهی و همکاری روحانیون ارجمند میسر نیست .

وی در ادامه سخنانش با تشریح دغدغه های فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی  از حاضرین خواست تا در سخنرانی ها و مجالسی که شرکت میکنند مخاطبان خود را نسبت به دغدغه های نظام و رهبر معظم انقلاب اسلامی آشنا تر کرده و آسیبهای موجود در این راستا را نیز گوشزد نمایند.

پایان بخش مباحث حجت الاسلام پور قیومی توضیح پیرامون برنامه های اداره تبلیغات اسلامی در خصوص ساماندهی امور هیئات مذهبی و مداحان بود

برگزاری دوره آموزشی شیعه شناسی در اشکذر

دوره آموزشی شیعه شناسی دردانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذربرگزار شد .

با همکاری اداره تبلیغات اسلامی  شهرستان اشکذر و واحد فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی یک دوره آموزشی با عنوان شیعه شناسی ویژه کارکنان این مرکز آموزشی برگزار شد

حجت الاسلام پورقیومی مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان  به عنوان مدرس این دوره مباحثی به این شرح برای حاضرین ارائه کرد: معنای شیعه درقرآن و روایات  بیان کننده ی تفاوت مسلمان و مومن ، مبانی تشیع ، اعتقادات و عبادات تشیع ، فرقه های اسلامی و….

پایان بخش این دوره آموزشی  پاسخ گویی به سئوالات تعدادی از شرکت کنندگان بود.

فاجعه تلخ نیجریه نشانه حقانیت ، مظلومیت و پویایی شیعه است

 

حجت الاسلام پورقیومی به مناسبت کشتار شیعیان در نیجریه گفت : فاجعه تلخ نیجریه نشانه حقانیت ، مظلومیت و پویایی شیعه است

 

مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر ضمن محکوم نمودن عاملان  به شهادت رساندن تعداد زیادی از شیعیان مظلوم نیجریه گفت :تفکر مکتب اهل بیت  (ع) در ظلم ستیزی ونشر معارف اسلام ناب است که منافع دشمنان اسلام را به خطر انداخته است ولذا به هرجنایتی دست میزنند واین فاجعه تلخ نشانه حقانیت ، مظلومیت و پویایی شیعه است

حجت الاسلام پورقیومی تاکید کرد: امروزه به لطف الهی مردم جهان در حال بیداری و تفکرند وپیام الهی گونه رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان غرب موجب رشد زمینه های اسلام گرایی آنها شده است وتفکراسلام هراسی وشیعه هراسی روبه افول است.

پرونده کسانی که جنایت نیجریه را رقم زده اند با پرونده صهیونیست‌ها گره خورده است

امام جمعه اشکذر ضمن محکوم کردن حملات ارتش نیجریه به شیعیان این کشور تصریح کرد: این اقدام خصمانه مورد اعتراض همه آزادگان و مسلمانان بوده و از سوی همگان محکوم است.

به گزارش خبرنگار نسیم صادق امام جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن اشاره به سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) گفت: همه ما باید با رعایت تقوا و انجام آنچه که اسلام فرموده است ادامه‌دهنده راه ائمه اطهار باشیم.

“حجت الاسلام والمسلمین طالبیان”ضمن محکوم کردن حملات ارتش نیجریه به شیعیان این کشور تصریح کرد: این اقدام خصمانه مورد اعتراض همه آزادگان و مسلمانان بوده و از سوی همگان محکوم است.

امام جمعه اشکذر یادآور شد: قتل عام بیش از هزار نفر از مردم مسلمان یک کشور آفریقایی با 170 میلیون نفر جمعیت و 10 درصد جمعیت شیعی قابل تامل است چرا که این قتل عام توسط ارتش نیجریه که خود باید مدافع مردم در برابر دشمن باشد، اتفاق افتاد و این نشان می‌دهد ارتش نیجریه از خارج مرزهای این کشور هدایت می‌شود.

وی شیخ ابراهیم زکزاکی را رهبر یک حرکت اسلامی در نیجریه عنوان کرد و افزود: سال گذشته در روز قدس، 3 پسر او را به شهادت رساندند و در این حادثه نیز تنها پسرش به شهادت رسید و خودش و همسرش هم مجروح شدند، پرونده کسانی که این جنایت را مرتکب شدند با پرونده صهیونیست‌ها گره خورده و خداوند عواقب وخیمی را برای آنها در نظر خواهد داشت.

همایش مروجین و مبلغین زکات در اشکذر برگزار خواهد شد

 

با همکاری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر و ستاد زکات این شهرستان همایش مبلغین و مروجین زکات برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام محمد پورقیومی مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر گفت : با همکاری اداره تبلیغات اسلامی  و ستاد زکات این شهرستان، همایش مبلغین و مروجین زکات همزمان با روز دوشنبه 30آذرماه در محل دفتر امام جمعه اشکذر برگزار خواهد شد .

این اداره از همه روحانیون ، ائمه جماعات و مبلغین گرامی سطح شهرستان جهت شرکت در این همایش دعوت به عمل آورده  است.

گفتنی است مسئول ستاد زکات استان یزد مهمان ویژه این همایش خواهد بود .