بایگانی ماهانه: دی ۱۳۹۴

تعداد بازدید: 490

آل سعود از سرنوشت شاه مخلوع ایران درس عبرت بگیرد

 

امام‌جمعه بخش خضرآباد در جمع نمازگزاران جمعه در مسجد جامع روستای شرب العین، گفت: آل سعود از سرنوشت شاه مخلوع ایران که ۳۷ سال در خدمت آمریکا بود درس عبرت بگیرد.

به گزارش خبرنگار اشکذر نیوز از خضرآباد، امام‌جمعه بخش خضرآباد در جمع نمازگزاران جمعه در مسجد جامع روستای شرب العین با اشاره به ۲۶ دی‌ماه سالروز فرار خفت‌بار شاه خائن که با چشم گریان از مملکت رفت و هیچ کشوری در دنیا او را نپذیرفت خطاب به رژیم پادشاهی عربستان گفت: آل سعود از سرنوشت شاه مخلوع ایران که ۳۷ سال در خدمت آمریکا بود درس عبرت بگیرد.
حجت‌الاسلام غالبی با در پیش بودن انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی گفت برگزاری انتخابات پرشور و باشکوه در ناکام ماندن دشمنان برای ضربه زدن به‌نظام اسلامی و حضور مردم درصحنه‌های حساس انقلاب بسیار موثر است.

ما باید برای نجات از برخی مشکلات اجتماعی و نیز درمان آنها به سراغ دین برویم

 

امام جمعه اشکذر در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان گفت : ما باید برای نجات از برخی مشکلات اجتماعی و نیز درمان آنها به سراغ دین برویم

حجت الاسلام طالبیان در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اشکذر که در محل فرمانداری تشکیل گردید گفت : ما باید برای نجات از برخی مشکلات اجتماعی و نیز درمان آنها به سراغ دین برویم  و باید از مجموعه قرآن و سنت ، را ه مبارزه با مفاسد را پیدا و به آن عمل کرد .

امام جمعه اشکذر گفت : در صورتی طرح حجاب و عفاف در جامعه موثر و موفق خواهد بود که ابتدا در بدنه نظام و دولت عملیاتی شود .

از دیگر سخنرانان این جلسه مسئول اداره تبلیغات اسلامی بود که گفت : باید الگوهای عفاف و حجاب را بهتر به جامعه معرفی کنیم و نیز شبکه های اجتماعی فرصت مناسبی در این زمینه می باشند

سخنرانی حجت الاسلام ذاکری نیا در مراسم بزرگداشت آیت الله شهید شیخ نمرباقر النمر

 

کارشناس فرهنگی و امور اعزام مبلغ اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در مراسم بزرگداشت عالم مجاهد شیعه شهید شیخ نمر که در محل بقعه متبرکه امامزاده مراد (ع) اشکذر برگزار شد به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت به چه جرم و گناهی شیخ باقر النمر را کشتند ؟؟؟

آیا جز احقاق حق شیعیان وامربه معروف ونهی از منکر جرم دیگری را میتوان برای این بزرگ مرد نام برد.

ذاکری نیا بیان کردحکام عربستان با این اقدام شوم برگ دیگری به دفتر قطورجنایات خود افزودند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر فرزانه حضرت آیت الله خامنه ای گفت :دنیا ومدعیان ازادی وحقوق بشر نباید در مقابل این جنایت هولناک ساکت بنشیند وباید احساس مسئولیت کند.

لازم به ذکر است دراین جلسه امام جمعه اشکذر وتعدادی ازمسئولین شهرستان و مردم شهید پرور حضور داشتند.

سخنرانی دبیر ستاد دهه فجر استان یزد در جلسه شهرستان اشکذر

سخنرانی دبیر ستاد دهه فجر استان یزد در جلسه شهرستان اشکذر

زارع دبیر ستاد دهه فجر استان یزد در جلسه برتامه ریزی کمیته های ۱۵ گانه ستاد دهه فجر شهرستان اشکذر گفت : مردمی ترین حرکت ها برای گرامی داشت سالگرد انقلاب و استقلال کشور در ایران اسلامی است که با حرکت خودخواسته و آگاهانه و دارای ارزش در ۲۲ بهمن شکل می گیرد .

وی خاطرنشان ساخت مسئولان برگزار کننده آئین گرامی داشت ایام دهه فجر مخاطبان ویژه آیه «فذکرهم بایام الله » هستند .

زارع با بیان این که دهه فجر، دهه شکرکزاری به خاطر نعمت های بزرگ و ارزشمندی که به این ملت ارزانی شده است تاکید کرد: به دنبال دهه فجری هستیم که متفاوت و شورآفرین باشد و همه گروه ها را به میدان آورد و کام مردم را شیرین کند .

بیان مبانی نظری تاریخ انقلاب و بهره مندی از فضای مجازی از دیگر مباحث دبیر ستاد استان بود .

برگزاری کلاس تفسیر قرآن کریم در اشکذر

 

به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر و با همکاری مؤسسه قرآنی آل یاسین اشکذر یک دوره کلاس تفسیر قرآن کریم سوره مبارکه اسراء به صورت هفتگی شنبه شبها با حضور تعدادی از برادران و خواهران علاقمند برگزار می شود .

به گفته حجت الاسلام اسماعیلی کارشناس قرآنی این اداره ، حجت الاسلام والمسلمین دکتر فهیم نیا که از روحانیون بومی منطقه میباشد تدریس این کلاس را بر عهده دارد.

این کارشناس قرآنی افزود : همزمان با ایام ا… دهه فجر تفسیر آیات سوره مبارکه طه توسط این استاد آغاز خواهد شد.

همچنین جلسه ترجمه ، مفاهیم و تفسیر قرآن شنبه شبها در محل مؤسسه قرآنی امین رفیع رضوانشهر با حضور علاقمندان در حال برگزاری است. 

بیدار کردن وجدان افراد جامعه از طریق تقویت اعتقادات و خودمراقبتی نتایج ارزشمندی را در پاک نگهداشتن جامعه به دنبال دارد

حجت‌الاسلام پورقیومی در جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی گفت:بیدار کردن وجدان افراد جامعه از طریق تقویت اعتقادات و خودمراقبتی نتایج ارزشمندی را در پاک نگهداشتن جامعه به دنبال دارد

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذردر جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب با تأکید بر لزوم تبیین مفاسد و مضرات پایمال کردن حقوق شهروندی توسط انسانها گفت: شبکه های اجتماعی ظرفیت و ابزار مناسبی برای آگاهی دادن به جامعه به خصوص نسل جوان میباشد.
حجت‌الاسلام پورقیومی افزود:بیدار کردن وجدان افراد جامعه از طریق تقویت اعتقادات و خودمراقبتی نتایج ارزشمندی را در پاک نگهداشتن جامعه به دنبال دارد
وی افزود: متأسفانه تاکنون نسبت به معرفی الگوها در زمینه های اخلاقی، اجتماعی و خانوادگی موفق عمل نکرده ایم.

مسئول اداره تبلیغات اسلامی در راستای برگزاری جلسات آموزشی خانواده، همایشهای گفتمانی و کارگاهی پیرامون مباحث مورد نظر اعلام آمادگی کرد.

این جلسه با حضور مدیرکل امور اجتماعی استانداری در محل فرمانداری شهرستان اشکذر برگزار گردید.

شرکت پرشور مردم در انتخابات تضمین امنیت کشور است

امام جمعه اشکذر شرکت پرشور مردم در انتخابات را تضمین امنیت کشور اسلامی دانست و افزود: به لطف الهی مردم ایران بصیر آگاه هستند و با حزب و حزب بازی نیز کاری ندارند و فقط دنبال مصالح نظام و اسلام هستند و لذا هیچ کسی حق ندارد در گفتار و نوشتار خلاف قانون حرکت کند.

به گزارش خبرنگار نسیم صادق  خطیب نماز جمعه اشکذر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ، اظهار داشت: ۲۵ دی ماه سالروز ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی است که شخصیت بزرگوار، محدٍث، عالم و صاحب نفس زکیه است.

“حجت الاسلام و المسلمین طالبیان” در ادامه به سالروز وفات حضرت معصومه (س) اشاره کرد و افزود: قم همچون گوهری در مجموعه نفیس شهرهای مقدس و مذهبی می‌درخشد و شهری است با جلوه‌ای از فضیلت و فقاهت و ولایت و با نشانی از جهاد و شهامت و شهادت، شهر پاکی و نجابت و تشیع است که داغ عشق و محبت اهل بیت را قرن‌ها در سینه نهان داشته است.

امامجمعه اشکذر با بیان اینکه روز سه شنبه سالروز ولادت امام حسن عسگری (ع) است که امیدوارم زیارت با معرفت آن نصیب همه آرزومندان شود، افزود: این امام همام در ۲۸ سال زندگی خود خدمات شایسته‌‏ای را به اسلام ارائه کردند.

وی با اشاره به اینکه مجاهد خستگی ناپذیر و عالم متعهد  شهید نواب صفوی از عالمان نادری است که در تاریک‌ترین و پر خفقان ترین دوران کشور ایران و غربت جهان تشیع، مثل ستاره‌ای درخشید و به جهاد و مبارزه و جان فشانی در راه حق همت گماشت، تصریح کرد: آن عالم وارسته برای از بین بردن آلودگی‌ها، فساد و بی‌بند و باری از جامعه اسلامی، به همراه عده‌ای از بندگان مخلص حرکتی را آغاز کرد که  نخستین جرقه‌های قیام امام و انقلاب اسلامی از حرکت انقلابی شهید نواب صفوی و فدائیان اسلام آغاز و خون این شهید و شهدای فدائیان اسلام بود که به نهضت انقلاب اسلامی منتهی شد.

امام جمعه اشکذرنشان دادن وحدت را سعی و پشتکار مردم در عرصه انتخابات دانست و گفت: مردم ایران باید با ورود به عرصه انتخابات دشمنان این نظام را مأیوس کنند.

وی شرکت پرشور مردم در انتخابات را تضمین امنیت کشور اسلامی دانست و افزود: به لطف الهی مردم ایران بصیر آگاه هستند و با حزب و حزب بازی نیز کاری ندارند و فقط دنبال مصالح نظام و اسلام هستند و لذا هیچ کسی حق ندارد در گفتار و نوشتار خلاف قانون حرکت کند.

دیدار هم اندیشی با شهردا ورئیس شورای اسلامی خضرآباد

IMG_4912

حجت الاسلام پورقیومی مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر با حضور در شهر خضرآباد با حسینی شهردار و آخوندی رئیس شورای اسلامی منطقه دیدار و پیرامون مسائل فرهنگی خضرآباد گفتگو کرد

پورقیومی در این برنتامه با اشاره به نیازمندی های فرهنگی و تبلیغی این منطقه گفت : اداره تبلیغات اسلامی آمادگی همکاری دارد.

در ادامه پیرامون احداث خانه عالم و نیز جذب و استقرار روحانی بحث وتبادل نظر شد و تصمیماتی اتخاذ گردید.

مسئولان محلی در این زمینه قول مساعدت و همکاری دادند .

طاهری زاده کارشناس امور عمومی و پشتیبانی فرهنگی در این برنامه حضور داشت .

باید استعدادها را شناسائی و تربیت کنیم تا نسل جدید در آینده دچار انحراف و خرافات نشوند

روحانی مستقر روستای شمسی شهرستان اشکذر در گردهمائی مسئولین هیئتهای مذهبی منطقه رستاق گفت: باید استعدادها را شناسائی و تربیت کنیم تا نسل جدید در آینده دچار انحراف و خرافات نشوند

حجت الاسلام دهقانی روحانی مستقر روستای شمسی از توابع شهرستان اشکذر در گردهمائی مسئولین هیئتهای مذهبی منطقه رستاق گفت: اگر تلاشها و برنامه ریزیها همراه با سلیقه باشد مطمئنا جواب میدهد و همه ماها به عنوان دست اندرکاران مراسم و مجالس دینی وظیفه ویژه ای در این راستا داریم و باید استعدادها را شناسائی و تربیت کنیم تا نسل جدید در آینده دچار انحراف و خرافات نشوند

گردهمائی مسئولین هیئتهای مذهبی رستاق با هدف ارزیابی از برنامه های ماه محرم و صفر و نیز برنامه ریزی پیرامون مناسبتهای آینده در محل مسجد این منطقه برگزار شد و بخشدار مرکزی ، مسئول اداره تبلیغات اسلامی ، کارشناس امور تشکلهای دینی ، رئیس شورای هیئات مذهبی و رئیس شورای اسلامی محل نیز در این برنامه حضور داشتند و به ارائه دیدگاههای خود پرداختند. 

بازدید از کلاس آموزش صحیح خوانی قرآن مؤسسه قرآنی امین رفیع رضوانشهر

 

کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر از کلاس آموزش صحیح خوانی قرآن کریم در محل مؤسسه قرآنی امین رفیع رضوانشهر بازدید کرد.

حجت الاسلام اسماعیلی در این بازدید گفت: از جمله حقوق فرزندنسبت به والدینش این است که به  او قرآن بیاموزندو انسان باید پس از یادگیری قرآن پیوسته آنرا تلاوت و قرائت نماید.

وی افزود امام حسین (ع)  شب عاشورا را به خاطر ۴ چیز مهلت گرفتند:۱- انی احب الصلاه من نماز را دوست دارم ۲- و تلاوت القرآن ۳- والدعا ۴- والاستغفار.

اسماعیلی درپایان سخنانش تاکیدکرد که باید همراه با تلاوت قرآن در آیات آن نیز تدبر کرده و به آن عمل نماییم.