بایگانی ماهانه: بهمن ۱۳۹۴

تعداد بازدید: 472

برگزاری مراسم انس با قرآن در شهرستان اشکذر

مراسم انس با قرآن کریم در شهرستان اشکذر برگزار شد

اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر با همکاری خانه قرآنی امام سجاد (ع) ابراهیم آباد مراسم با شکوه انس با قرآن کریم را به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در محل حسینیه المهدی (عج) روستای ابراهیم آباد رستاق برگزار کرد.

  به گفته حجت الاسلام اسماعیلی کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی اشکذر در این مراسم معنوی  تعدادی از قاریان استان و شهرستان به تلاوت  آیاتی از کلام وحی پرداختند وهم چنین  گروه تواشیح ثقلین استان یزد نیز برنامه خودرا اجرا کردند .

دراین برنامه مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان وروحانیون منطقه حضورداشتند

رعایت اصول اخلاقی در تبلیغات نامزدها یک اصل مهم/ مردم اصلح ترین را انتخاب کنند

امام‌جمعه اشکذر اظهار داشت: هر چه به زمان برگزاری انتخابات نزدیک می‌شویم، رعایت اصول اخلاقی در تبلیغات و جلوگیری از تخریب و تضعیف دیگران بیش از گذشته به‌عنوان یک اصل مهم و ضروری به نظر می‌رسد.

به گزارش اشکذر خبر (اشکذر نیوز)، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا طالبیان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اشکذر با اشاره به فرازی از زیارت جامعه کبیره، گفت: هر چه در عالم هست، تمام مخلوقات و موجودات در پوشش رحمت خدا قرار گرفته‌اند و همه‌ی کائنات تجلّی ‌گاه رحمت خدا هستند و اساساً ایجاد کردن و وجود دادن به چیزی، خودش رحمت است.

امام‌جمعه اشکذر، رعایت اصول اخلاقی در انتخابات را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: هر چه به زمان برگزاری انتخابات نزدیک می‌شویم، رعایت اصول اخلاقی در تبلیغات و جلوگیری از تخریب و تضعیف دیگران بیش از گذشته به‌عنوان یک اصل مهم و ضروری به نظر می‌رسد.

وی تصریح کرد: ملت ولایتمدار و مومن کشورمان، با حماسه‌آفرینی در ۲۲ بهمن، حماسه‌ای دیگر در هفتم اسفندماه پای صندوق‌های رای با یاد و نام امام و شهدا خواهند آفرید و با حضور خود در پای صندوق‌های رای، پیام همدلی و هم‌زبانی را در عرصه بین‌المللی به نمایش خواهند گذاشت.

خطیب نماز جمعه اشکذر با بیان اینکه انسان در عرصه‌های مختلف زندگی نیازمند شناخت صحیح است، گفت: مهم‌ترین وظیفه مردم در انتخابات پیش رو انتخاب فرد اصلح باصلاحیت واقعی است و فردی باید انتخاب شود که متدین، متعهد، انقلابی و همراه مردم باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین طالبیان با گرامیداشت فرارسیدن شهادت بانوی مکرمه اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) بر ضرورت بهره‌گیری همگان از سیره‌ی زندگانی آن بانوی مکرمه تاکید کرد.

حضور مردم در راهپیمایی۲۲ بهمن نشانگر وفاداری به انقلاب است

امام جمعه اشکذر حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را نشانه ولایتمداری و بصیرت بالای مردم دانست و از آنها قدردانی کرد .

امام جمعه اشکذر محمد رضا طالبیان

به گزارش اشکذر خبر (اشکذر نیوز)، امام‌جمعه اشکذر ضمن قدردانی از حضور گسترده مردم بصیر و آگاه ایران اسلامی در راهپیمای روز ۲۲ بهمن گفت: ملت ایران در روز جشن انقلاب بار دیگر وفاداری خود را به‌نظام و انقلاب نشان دادند و حماسه بزرگی را خلق کردند و این حماسه اتحاد، یکپارچگی و همدلی ملت ایران را به دشمنان نظام اسلامی نشان داد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین طالبیان با تاکید براهمیت و ضرورت انتخابات و اینکه حضور مردم در پای صندوق‌های رای، ادای تکلیف دینی و وظیفه شرعی است، افزود: دشمنان نظام اسلامی سعی می‌کنند تا در آستانه انتخابات با توطئه و تبلیغات گسترده مردم را از حضور در پای صندوق‌های رای منع و با کم‌رنگ جلو دادن حضور مردم، انتخابات را به چالش بکشند.

وی به توطئه‌های دشمنان نظام اسلامی اشاره کرد و گفت: ایجاد بدبینی در بین مردم در مورد نهادهای اجرایی که مسئولیت قانون دارند، نزاع و درگیری در انتخابات و فرستادن افراد برای نفوذ ازجمله این موارد است که با هوشیاری مردم و حمایت رهبری خنثی می‌شود.

امام‌جمعه اشکذر انتخابات دوقطبی و چندقطبی را از دیگر توطئه‌های دشمنان نظام اسلامی دانست و تصریح کرد: امت اسلامی یک حزب بیشتر ندارد و آن حزب‌الله است و هر کس از زیر این چتر خارج شود حزب شیطان است.

طالبیان وظیفه مردم را در این برهه حساس، دشمن‌شناسی دانست و تصریح کرد: مردم باید بدانند که دشمنان ما دست از دشمنی خود برنداشتند و آن‌ها باید با تفکر و تعقل و مشاوره با انسان‌های پرهیزکار و شایسته اصلح‌ترین نامزد را که متدین، متعهد و انقلابی باشد انتخاب کنند.

شرکت با شکوه مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن امسال مقدمه انتخابات پرشور مجلس است

امام جمعه بخش خضرآباد درجمع نمازگزاران جمعه روستای کذاب گفت: مردم با شرکت با شکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن، نشان دادند که این راهپیمایی نوید و مقدمه انتخابات پرشور مجلس در هفتم اسفندماه است.

به گزارش اشکذر خبر، امام جمعه بخش خضرآباد درجمع نمازگزاران جمعه روستای کذاب با اشاره به جایگاه و اهمیت مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی گفت: مردم با شرکت با شکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن، نشان دادند که این راهپیمایی نوید و مقدمه انتخابات پرشور مجلس در هفتم اسفندماه است.

حجت الاسلام غالبی با بیان ویژگی های نمایندگی مجلس گفت: کفایت سیاسی، تعهد، اخلاص و دلسوزی به مردم و انقلاب لازمه نمایندگی مجلس است.
وی باگرامیداشت سالروز ولادت باسعادت حضرت زینب کبری(س) گفت: در این روز با سعادت که به روز پرستار نامگذاری شده، همه پرستاران باید با تاسی از زینب کبری(س) به بیماران خدمت کنند و سیره و روش این بانوی بزرگ اسلام را در زندگی و کار خود الگو قرار دهند.

ازجمله موارد لازم برای روحانیون ، أنس با نهج البلاغه است

امام جمعه شهر اشکذر درجلسه هفتگی تفسیر نهج البلاغه گفت : ازجمله موارد لازم برای روحانیون ، أنس با نهج البلاغه است

 

حجت الاسلام طالبیان درجلسه هفتگی تفسیر نهج البلاغه که به همت ودعوت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تشکیل می شود با بیان مطلب که ازجمله موارد لازم برای روحانیون ، أنس با نهج البلاغه است افزود : امیربیان حضرت علی علیه السلام درحکت ۱۵۰ نهج البلاغه خطاب به فردی که ازایشان درخواست موعظه کرده بود  فرمودند: ازکسانی نباش که امید به ثواب وپاداش الاهی وفرجام نیک دارند ولی عمل نیک ندارند .

امام جمعه اشکذر توضیح داد: ملاک برای سرانجام نیک داشتن عمل صالح است وباید مردم رابه این سمت گرایش بدهیم که عمل نیک داشته باشند . یکی دیگر از سفارشات اخلاقی حضرت این بود که ازجمله کسانی نباش که به خاطر داشتن آرزوهای زیاد ، توبه را به تاخیر می اندازند

 استاد طالبیان گفت باید به مردم بفهمانیم که آرزوهای زیاد موجب تاخیر درتوبه می شود.

فرمایش بعدی حضرت این بودکه ازکسانی نباش که نسبت به شکر گزاری درقبال آن چه که به آنها عطاشده عاجزند وهمیشه طلبکارانه به دنبال کسب بیشتر منافع دنیوی هستند .

وی خصوصیت بعدی را ازفرمایش امام علی علیه السلام این گونه بیان کرد : انسان نباید درزمره کسانی باشد که  دیگران را ازکارهای زشت نهی می کنند ولی خودشان نهی پذیر نیستند ونیز مردم را به انجام کارهایی امر می کنند که خودشان آنهارا انجام نمی دهند .

بحث وتبادل نظر ونیز ذکر مثال ومصادیق این فرمایشات نورانی حضرت  توسط تعدادی از حاضرین پایان بخش این جلسه بود

دیدار وگفتگوی دادستان شهرستان اشکذر با روحانیون شهرستان

درجلسه ای که  به دعوت اداره تبلیغات اسلامی و با هدف هم اندیشی پیرامون مشکلات فرهنگی وآسیب های اجتماعی سطح  شهرستان  درمحل دفترامام جمعه اشکذر برگزار شد آقای ملکی دادستان این شهرستان به بیان برخی از آسیب های موجود گفت : موضوع اتباع بیگانه ونیز برخی مهاجرین دیگر استانها که درشهرستان اشکذر سکونت اختیارکرده اند برخی مسائل ومشکلاتی درپی داشته است که  باید با برنامه ریزی مناسب ونیز همکاری روحانیون ومبلغین ارجمند نسبت به آنها اقداماتی صورت پذیرد وبهترین روش این است که مباحث فرهنگی ، قرآنی واخلاقی ترویج وتبیین گردد

ایشان هم چنین به  بیان برخی از آسیب های استفاده از شبکه های مجازی واجتماعی پرداخت وخطرات آن را گوشزد کرد واز حاضرین خواست تا مردم را بیشتر از قبل آگاهی ببخشند .

درادامه این جلسه به سوالات تعدادی از مبلغین توسط آقای ملکی پاسخ گفته شد . مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر نیز درسخنان کوتاهی بخشی از راهکارهای موجود دراین زمینه را تشریح کرد

تقدیر از رئیس شورای اسلامی روستای بندرآباد رستاق

 

حجت الاسلام پورقیومی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر و اسماعیلی کارشناس امور قرآنی این اداره ضمن اقامه نماز جماعت در مسجد صاحب الزمان (عج) روستای بندرآباد رستاق از آقای محمدحسین پورشمسی بندرآبادی رئیس شورای اسلامی این روستا   با اهدای لوح سپاس مدیر کل محترم وبسته فرهنگی قرآنی تقدیر به عمل آوردند آقای پورشمسی با مساعدت مالی وپشتوانه معنوی وپیگیری های خود  گام های ارزشمندی را درراستای تجهیز خانه قرآنی این روستابر داشته است به گفته کارشناس امورقرآنی اداره تبلیغات اسلامی اشکذر  هم چنین از خانم بیکی مسئول خانه قرآنی گل نرجس بندرآباد و یکی از نوجوانان این محل که به صورت مستمر  در نماز جماعت صبح شرکت میکند با اهدای جوایزی تقدیر شد.

حجت الاسلام پورقیومی دراین مراسم  طی سخنانی با تشکر از مردم برای شرکت در مراسم راهپیمائی ۲۲ بهمن و برنامه های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و  ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام (ره) و شهداء برلزوم  تبعیت از مقام معظم رهبری تاکید کرد مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان هم چنین استمرار وتقویت برنامه های قرآنی منطقه را خواستار شده وگفت : امیداست درآینده نزدیک روستای بندرآباد به عنوای روستای نمونه قرآنی معرّفی شود

دیدار اعضای کانون مداحان و شعرای آئینی شهرستان اشکذر با مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یزد

اعضای کانون مداحان و شعرای آئینی اشکذر به اتفاق مسئول اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان با حجت الاسلام حسینی کوهستانی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یزد دیدار وگفتگو کردند .

در این برنامه پس از تلاوت آیاتی از کلام الله وحی، حجت الاسلام پورقیومی مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر به ارائه گزارش از فعالیت های این کانون پرداخت و از اعضای کانون تقدیرکرد .

در ادامه فتوحی رئیس کانون مداحان شهرستان نیز بخشی از مشکلات و نیازمندی های شهرستان در این زمینه پرداخت .

سپس مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یزد با تبیین جایگاه ویژه کانون مداحان و شعرای آئینی ، مسئولیت و خدمت در آن را توفیق بسیار بزرگی دانست و گفت : اهل بیت (ع)  طهارت ذاتی دارند و هر فردی که می خواهد در مورد آن بزرگان بگوید باید شباهتی با آنها داشته باشد .

حسینی کوهستانی افزود : در خصوص حفظ اهلبیت (ع) خصوصاً قیام عاشورا چند عامل دخیل است  و شعرا و مداحان در قبال آفات ئ آسیب های موجود در این زمینه وظیفه سنگینی دارند .

وی تاکید کرد:  دشمنان ما فهمیده اند که اهلبیت (ع) مرکز اتحاد مردم و جهان اسلام هستند که بخشی از این مسئله برمیگردد به کار مداحان لذا باید توجه کنند تا مطالب غیر حقیقی را وارد وقایع عاشورا و شعر و شاعری نکنند .

مدیر کل تبلیغات اسلامی ،همفکری و هم اندیشی حاضرین را پیرامون امور مداحی  را خواستار شد  و حضور گسترده و باشکوه مردم پای صندوق های رای در انتخابات آینده و تجدید بیعت با رهبری در این زمینه  و اجرای برنامه های مناسب در ایام فاطمیه از دیگر سفارشات وی بود

مراسم چهلم شهید طلبه محمد حسین مختاری

زمان : سه شنبه مورخ ۲۷ بهمن وچهارشنبه ۲۸ بهمن بعد از نماز مغرب و عشاء

پنج شنبه ۲۹ بهمن از ساعت ۱۵ الی ۱۷

مکان : حسینیه دارالشفاء حضرت علی اکبر (ع)حسن آباد رستاق