بایگانی ماهانه: تیر ۱۳۹۵

تعداد بازدید: 305

تشکیل جلسه کانون مداحان وشعرای آئینی شهرستان اشکذر

تشکیل جلسه کانون مداحان وشعرای آئینی شهرستان اشکذر

به همت واحدامور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذروبا کانون مداحان و شعرای آیینی این شهرستان سومین جلسه کانون در سال جاری با حضور اعضای کانون و تعدادی از مداحان اهل بیت (ع)در محل مهدیه اشکذربرگزار شد.

در ابتدای  حجت‌الاسلام سعیدذاکری نیا کارشناس فرهنگی اداره ضمن خیرمقدم و آرزوی توفیقات روزافزون برای همه اعضاء وبا قدردانی از زحمات اعضای کانون مداحان گفت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری فعالیتهای ما باید با اخلاص وتوام با طرح و برنامه و نیز روحیه جهادی باشد،وی خاطر نشان کردکانون مداحان درابتدانیزطبق توصیه وامر مقام معظم رهبری شکل گرفته است.در ادامه رییس کانون مداحان جناب اقای محمود فتوحی با تشکر وقدر دانی از حاضرین ، کلیه مداحان را به تشکیل وتکمیل پرونده خود درمحل کانون شهرستان جهت ثبت در سامانه کشوری طوبی دعوت نمود.در پایان مصوب شد جلسه مداحان شهرستان با عنوان مجمع الذاکرین اهل بیت (ع) هر هفته یک شنبه شب ها بعد از نماز مغرب و عشا در محل حسینیه دو شهید اشکذر برقرار گردد.

تشکیل کلاس احکام فقه دربازار ویژه اصناف شهرستان اشکذر

با همکاری اداره تبلیغات اسلامی ، بسیج اصناف واتاق اصناف شهرستان اشکذر سلسله جلسات آموزشی احکام کسب وکار وتجارت در اسلام جهت تعدادی از کسبه وبازاریان این شهرستان درمحل مسجد مهدیه برگزارشد.

 حجت الاسلام پورقیومی دراین کلاس ضمن بیان فرمایشی نورانی از پیامبر اعظم (ص) دررابطه با این که هرکس مسلمان هست خیانت وتقلب نمی کند پیرامون احکام شرعی وشرایط عقد اسلامی مضاربه  و افرادی که از نظر شرعی محجور هستند واجازه تصرف درمعامله را ندارند نکاتی را مطرح کرد .

مسئول اداره تبلیغات اسلامی اشکذر درادامه به سوالات تعدادی از حاضرین پیرامون موضوع پاسخ گفت . این جلسه همراه با زیارت عاشورا وصبحانه خاتمه یافت .

گزارش فرهنگی تبلیغی مسئول اداره درجمع مدیران شهرستان اشکذر

 

 

حجت الاسلام پورقیومی مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در جلسه شورای اداری این شهرستان که درمحل دفتر امام جمعه برگزار گردید گفت : همزمان با ایام ماه مبارک رمضان درتمام مساجد شهرستان روحانیون ومبلغین گرامی اعزام شدند وعلاوه بر اقامه نماز جماعت سه وعده وبیان احکام شرعی ومعارف اسلامی به تشکیل کلاس های مختلف قرآن ، اعتقادات ، احکام ، پاسخ به سوالات ، برگزاری سفره های افطار جمعی ، اجرای مسابقات مختلف مذهبی وقرآنی ودیگر فعالیت های تبلیغی پرداخته اند.

 ایشان افزود : بیشترین مشکلاتی که مناطق روستایی به خصوص دربخش خضرآباد  از آن رنج می برند مسئله کم آبی وخشکسالی است والبته آسیب های اجتماعی نیز دربرخی نقاط احساس می شود .

 مسئول اداره تبلیغات اسلامی ادامه داد درطول  این ایام مبارک دومرتبه از اکثر روستاها بازدید به عمل آمد .

آقای پورقیومی از همکاری ومساعدت مسئولین به خصوص ائمه محترم جمعه اشکذر وخضرآباد ، بخشداران وفرماندار شهرستان تقدیر کرد

دیدار رئیس شورای اسلامی شهرستان با مسئول اداره تبلیغات اسلامی اشکذر

 

رئیس شورای اسلامی شهرستان اشکذر با حضور درمحل اداره تبلیغات اسلامی با حجت الاسلام پورقیومی دیدار وگفتگو کرد .

 کاظمی دراین دیدار به ارائه گزارشی از فعالیت های عمرانی ، اجتماعی وفرهنگی شهرداری وشورای اسلامی اشکذر درسطح محلات مختلف گفت : این شورا آمادگی پاسخگویی به همشریان عزیز درزمینه عملکرد خود را دارد.

 درادامه این جلسه مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نیز ضمن تقدیراز عملکرد مسئولین ونیز شهرداری وشورای اسلامی شهر گفت : باید طعم شیرین خدمت به مردم  با اطلاع رسانی مناسب وبه موقع درمذاق آنها نیز خوش بیاید ورضایت نسبی آنها به دست آید .

پورقیومی نیز با بیان بخشی از فعالیت های اداره تبلیغات اسلامی درسطح شهرستان آمادگی خود را برای همکاری درزمینه طرح های فرهنگی ودینی منطقه اعلام کرد.

ایشان هم چنین چرخشی بودن برخی از برنامه های ملی ، مذهبی ومناسبتی را باهمکاری مردم ومسئولین خواستار شد .

جلسه توجیهی فرهنگی روحانیون شهرستان اشکذر برگزار شد

 

به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر جلسه توجیهی وفرهنگی روحانیون ومبلغی ارجمند شهرستان درمحل دفتر امام جمعه اشکذر وبا حضور ایشان برگزارگردید .

 دراین جلسه حجت الاسلام پورقیومی ضمن تقدیر از نقش ارزشمند حاضرین در برنامه های فصل نیایش به خصوص ماه مبارک رمضان گفت : برای اولین بار از سوی این اداره وبا همکاری مبلغین ارجمند طرح تشکیل پرونده تبلیغی روستاها ومناطق سطح شهرستان درحال انجام شدن است .

مسئول اداره تبلیغات اسلامی اشکذر افزود : باتوجه به بررسی های فرهنگی – تبلیغی این اداره ونیاز سنجی های به عمل آمده لازم است پیرامون مباحث مختف قرآنی ، اعتقادی ، آموزش احکام و سبک زنگی اسلامی به مردم برنامه ریزی بیشتری صورت گیرد .

 ایشان هم چنین از روحانیون خواست تا درمباحث سخنرانی ها ، جلسات وکلاس های آموزشی خود مباحث مورد نیاز جوانان وخانواده ها ونیز برخی اسیب های اجتماعی واخلاقی  را مطرح کنند .

 دراین جلسه حجت الاسلام طالبیان امام جمعه اشکذر نیز با تشکرازتلاش های تبلغی روحانیون گفت : بهترین موقعیت برای تبلغی معارف ناب اسلامی در زمان کنونی به برکت انقلاب ، خون شهدا ورهبر معظم انقلاب فراهم شده است که باید آن را قدر دانست .

درادامه تعدادی از حاضرین به ارائه دیدگاه های خود پرداختند

جلسه اخلاق مدیران ادارات اشکذر برگزار شد

جلسه اخلاق مدیران ادارات اشکذر برگزار شد

به منظور ارتقای سطح بینش مذهبی واخلاقی مدیران ورؤسای ادارات شهرستان اشکذر جلسه هفتگی اخلاق وآداب زندگی وکاری با همکاری بسیج ادارات ، فرمانداری ودیگر ادارات به صورت نوبتی برگزار می شود .

 دراین جلسات اساتید مختلف حوزه ودانشگاه ومدعو از مرکز استان وشهرستان با بهره گیری از متون دینی واخلاقی به ارائه راهکارهای اخلاقی ، مدیدریتی ونیز اخلاق دراداره وخانه می پردازند ودرپایان هر جلسه به سوالات حاضرین نیز پاسخ می دهند .

سخنرانی مسئول اداره به مناسبت سالگرد تخریب قبور ائمه بقیع

سخنرانی مسئول اداره به مناسبت سالگرد تخریب قبور ائمه بقیع

 

حجت الاسلام پورقیومی به مناسبت سالروز تخریب قبورمطهر ائمه بقیع(ع) به دست وهابیون درجمع کارکنان واساتید دانشگاه آزاداسلامی واحد اشکذر گفت : این تفکر زشت وغیراسلامی وهابیت که نباید برای بزرگان دینی بنایی ساخت از جمله مواردی است که برخلاف قرآن می باشد چون قران کریم درجریان اصحاب کهف  زمانی که بدن مطهرشان در غار پیدا شد وگروهی از مردم آن زمان پیشنهاد دادند برای گرامی داشت وبزرگداشت یا د وخاطره آن راست مردان ، بنای یاد بود ومسجد وعبادت گاهی درکنار قبور مطهرشان بسازند مخالفتی به عمل نیاورده است .

 مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر درادامه سخنانش به تاریخچه تخریب بسیاری از آثار وقبور ،گنبد وبار گاه  معصومین (ع) شهدای صدر اسلام وبزرگان دینی توسط فرقه ضاله وهابیت پرداخت وگفت : جنایت های زیادی براثر این تفکر غلط به بشریت رواداشته شده ومتاسفانه به اسم اسلام هنوز ادامه دارد وامروزه اماکن مقدس در سوریه ، عراق وعربستان مورد تهدید این جنایت کاران می باشد .

در دهه کرامت از دختران برتر و نمونه شهرستان تجلیل می‌شود

 

معاون فرماندار اشکذر در جلسه کمیته بانوان از برگزاری مراسم تجلیل از دختران برتر و نمونه شهرستان در دهه کرامت خبر داد و افزود: دولت تدبیر و امید از حضور بانوان در قالب سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکل‌های فرهنگی حمایت می‌کند

معاون فرماندار اشکذر در این جلسه با اشاره به هفته عفاف و حجاب گفت: بانوان جامعه با سرلوحه قرار دادن زندگی حضرت زهرا (س) و نهادینه کردن الگوی رفتاری و تربیتی و رعایت شئونات اسلامی می‌توانند نقشی ویژه در فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی ایفا کنند. 

 

“علیرضا ابوالحسنی ” نقش چشم‌گیر بانوان در عرصه‌های سرنوشت‌ساز کشور را یادآور شد و خاطرنشان کرد: مسئولین دولت تدبیر و امید از مشاوره بانوان فعال شهرستان استفاده و از حضور بانوان در قالب سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکل‌های فرهنگی حمایت می‌کنند.

 

در ادامه این جلسه اعضا برنامه‌های خود را برای برگزاری مطلوب همایش روز دختر اعلام و مقرر شد با همکاری اداره ورزش و جوانان و به‌منظور ایجاد نشاط و شادی در محله‌های مختلف شهرستان مسابقات درون محله‌ای با عنوان “طرح نشاط ” برنامه‌ریزی و اجرا گردد.

خانم دست افشان نماینده اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دراموربانوان نیز دراین جلسه با تقدیر از تشکیل این جلسه گفت : اداره تبلیغات اسلامی اشکذر نیز درراستای گرامی داشت ایام دهه کرامت برنامه های متنوعی از جمله برگزاری مسابقه اینترنتی ، تشکیل گفتمان های دینی وجلسات پاسخ به سوالات وشبهات را اجراخواهد کرد .

آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی علنی خود به ملت ایران را ثابت کرد

 

»

امام جمعه اشكذر:

آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی علنی خود به ملت ایران را ثابت کرد

حجت الاسلام طالبيان تاكيد كرد: آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی علنی خود به ملت ایران را ثابت کرد و نشان داد که به هیچ عنوان قابل اعتماد نبوده و به تعهدات خود پایبند نیست و دولتمردان ما بايد طرف را ملزم به رعایت تعهدنامه کنند كه در غیر این صورت بايد نسبت به اعاده حيثيت و آبرو ملت ایران اقدام شود.

به گزارش اشکذر خبر، خطیب نمازجمعه اشکذر با بیان اینکه همه احکام دینی در قرآن کریم وجود دارد گفت: نیاز است تا یک مفسر این احکام را تبیین کند و مخلوقات طبق عمل به آموزه های دینی که توسط مفسران که همان پیامبران و ائمه هستند هدایت و به رستگاری برسند.
حجت الاسلام طالبیان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب نسبت به انتشار فیش های میلیونی برخی از مسئولین اظهار گله مندی داشتند افزود:شایسته نیست که در نظام جمهوری اسلامی ایران عده ای در فقر و فلاکت به سر ببرند و عده ای چنین حقوق های نجومی داشته باشند.
امام جمعه اشکذر توجه به این که پرداخت های نامتعارف بسیاری از مردم را آزرده کرده و در زمان حاضر آن ها منتظر برخورد قاطع مسئولان امر و دستگاه های نظارتی کشور با این پدیده شوم هستند تصریح کرد: خوشبختانه رئیس جمهور با ورود به این مسئله ، صدور بیانیه و برکناری مدیران متخلف بر رسیدگی این امر تاکید کرد.
وی نقض برجام توسط دولت های غربی را محکوم و تاکید کرد: آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی علنی خود به ملت ایران را ثابت کرد و نشان داد که به هیچ عنوان قابل اعتماد نبوده و به تعهدات خود پایبند نیست و دولتمردان ما باید طرف را ملزم به رعایت تعهدنامه کنند که در غیر این صورت باید نسبت به اعاده حیثیت و آبرو ملت ایران اقدام شود.
خطیب نماز جمعه اشکذر با محکوم کردن حمله یک کامیون به جمعیت حاضر در جشن های استقلال فرانسه که به کشته شدن ۸۵ نفر از مردم منجر شد خاطرنشان کرد:کسانی که داعش را حمایت کرده و به جان کشورهای اسلامی انداختند این را بدانند که سگ هار ارباب خود را نمی شناسد و اگر فرصت را مناسب ببیند به ارباب خود هم حمله خواهد کرد.
حجت الاسلام طالبیان ورود بیش از هزاران نفر با تفکر تکفیری به کشورهای اسلامی را یکی از اقدامات کشورهای غربی در راستای دشمنی با کشورهای اسلامی دانست و یادآور شد: ظلم پابرجا نخواهد ماند و قطعا ریشه آنها از بین خواهد رفت و ملت ایران هرجا که ظلمی علیه مظلوم صورت بگیرد را محکوم و تماما به مقابله با آن می پردازد

اجرای چهار دوره حفظ و مفاهیم سوره مبارکه حجرات درسطح شهرستان اشکذر

اجرای چهار دوره حفظ  و مفاهیم سوره مبارکه حجرات درسطح شهرستان اشکذر

به گفته حجت الاسلام اسماعیلی کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر با هدف گسترش فرهنگ قرآنی تعداد چهار کلاس آموزشی حفظ و مفاهیم سوره مبارکه حجرات توسط 4 مؤسسه و خانه قرآنی وابسته به این اداره در سطح این شهرستان در حال برگزاری است .

 ایشان افزود: دوره های مذکور از دهم تیرماه  شروع و تا اوایل شهریور ماه ادامه  خواهد داشت .

آقای اسماعیلی هم چنین گفت : آزمون پایانی  دوره در تاریخ 5شهریورماه سال جاری  برگزار میگردد