بایگانی ماهانه: شهریور ۱۳۹۵

تعداد بازدید: 339

اشکذر در عید غدیر خم غرق در شادی و سرور شد

جشن عیدبزرگ غدیر همانند هر سال در مهدیه اشکذر با حضور اقشار مخطلف مردم برگزار شد.

به گزارش اشکذرخبر، جشن عیدبزرگ غدیر همانند هر سال در مهدیه اشکذر با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.

روایت تصویری از برگزاری جشن عید شعید غدیر خم در اشکذر

جشن غدیر با اجرای زیبای ورزشکاران باستانی و ژیمناستیک اشکذر شب عید غدیر خم در محل پارک بزرگ شهر برگزار شد.

به گزارش اشکذر خبر، جشن غدیر با اجرای زیبای ورزشکاران باستانی و ژیمناستیک اشکذر شب عید غدیر خم در محل پارک بزرگ شهر برگزار شد.

روایت تصویری از بازسازی واقعه غدیر در اشکذر

عصر امروز همزمان با عید سعید غدیر خم صحنه بازسازی واقعه غدیر در محل پارک بزرگ شهر اشکذر با حضور گسترده و پرشور مردم برگزار شد.

به گزارش اشکذر خبر،عصر امروز همزمان با عید سعید غدیر خم صحنه بازسازی واقعه غدیر در محل پارک بزرگ شهر اشکذر با حضور گسترده و پرشور مردم برگزار شد.

بیانیه  مشترک اداره تبلیغات اسلامی ، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ، جامعه روحانیت  ، کانون مداحان وشعرای آئینی و شورای هیئات مذهبی شهرستان اشکذر

 

 

اداره تبلیغات اسلامی ، شورای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ، جامعه روحانیت  ، کانون مداحان وشوعرای آئینی و شورای هیئات مذهبی شهرستان اشکذر با صدور بیانیه مشترکی ضمن گرامی داشت ایام ولایت ونیز فرارسیدن هفته دفاع مقدس  برلزوم زنده نگهداشتن فرهنگ ایثار وجهاد ومقاومت تاکید کردند.

درقسمتی از این بیانیه آمده است تمام دنیا درمدت هشت سال با به کار گرفتن  تمام تجهیزات مدرن خود جنگ نابرابری را با هدف براندازی نظام مقدس ونوپای جمهوری اسلامی به راه انداختند ولی قدرت ایمان ، فرهنگ جهادی وروحیه شهادت طلبانه همراه با ولایت پذیری مردم فهیم ، انقلابی ومتدین جمهوری اسلامی در برابر آنها ایستاد ودرس فراموش نشدنی به ابرقدرت های جهان داد. امروزه که  این جنگ به تهاجم تبدیل شده وابزار آن نیز از سخت افزاری به نرم افزاری تبدیل شده است لازم است  با تلاشی مضاعف روحیه دینی وانقلابی خود ، خانواده وجامعه را حفظ وتقویت کنند وبه مصداق آیه شریفه « واعدوا لهم ما استطعتم من قوه »  همواره آمادگی خود را درراستای توطئه های دشمنان حفظ نمایند .

 درفراز دیگری از این بیانیه  از اقشار مختلف مردم برای شرکت در آئین ومراسم ویژه ای که  هم زمان با ایام هفته دفاع مقدس  در سراسر شهرستان اشکذر برگزار می شود شرکت نمایند .

برگزاری کلاس آموزش فقه واحکام کسب وکار

 

باهمکاری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر یک دوره فشرده کلاس آموزش احکام کسب وتجارت .جهت  ۲۵ نفر از کسبه برادر وخواهر این شهرستان درمحل این اداره برگزارشد .

حجت الاسلام پورقیومی در دوره آموزشی مذکور پس از بیان اهمیت کسب وکار واستفاده از حاصل دسترنج وزحمات خود پیرامون درآمد حلال ، آثار درامد نامشروع، ربا ، اهمیت ، اقسام تجارت ، شرایط خرید وفروش ، ربا وانواع آن ، تقلب ، تدلیس ، احتکار ، گرانفروشی ، انضاف ، اخلاق خوش ، مستحبات ومکروهات کسب وکار ، وفای به عهد ، خمس و زکات ، فرمایشات قرآن و معصومین (ع) پیرامون موضوع ، قرض الحسنه ونیز احکام شرعی مربوط به ای مباحث  به تفصیل سخن گفت .

 درادامه به سوالات تعدادی از حاضرین توسط مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پاسخ گفته شد و در پایان از مباحث آزمون به عمل آمد

تحقق آرزوی یک معلول ذهنی برای سفر به کربلا

 

آرزوی یک معلول ذهنی برای سفر به کربلا به همت یک خیر تحقق یافت.

گزارش خبرنگاراشکذرخبر(نیوز)، چندی پیش ایسنا گزارشی تحت عنوان حافظه‌ استثنایی یک کم‌توان ذهنی منتشر کرد که در آن جوانی به اسم “ابوالفضل ابوالحسنی” با وجود آن که از معلولیت ذهنی رنج می‌برد اما قادر به حفظ کردن پلاک تمام خودروهای روستایشان براساس نام مالک آن‌هاست.

این نابغه تنها آرزوی خود را سفر به کربلای معلا اعلام کرده بود که به دلایل مختلف قادر به برآورده کردن آن نبود، ولی اخیراً خیری برآورده کردن آرزوی ابوالفضل را تقبل کرده است، اما بازهم مانعی دیگر بر سر راه تحقق این آرزو قد علم کرده و آن نیز موضوع خدمت سربازی است که این خیر می‌گوید که آن نیز در حال برطرف شدن است.

این فرد نیکوکار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا -‌ از آشنایی‌اش با توانایی منحصر به‌فرد ابوالفضل به دلیل هم محله بودن با وی می‌گوید و اضافه می‌کند: با این وجود از آرزوی وی که رفتن به کربلای معلی است، اطلاعی نداشتم و از طریق رسانه‌ها متوجه آرزوی خالصانه وی شدم و لذا تصمیم گرفتم تمام هزینه‌های این سفر را تقبل کنم.

وی می‌گوید: قرار بود با این پول به همراه خانواده‌ام به سفر زیارتی مشهد مقدس بروم ولی با اطلاع از آرزوی ابوالفضل و این که قبلا به مشهد سفر کرده بودم، این مبلغ را در اختیار وی برای تامین هزینه‌های سفر معنوی‌اش قرار دادم و معتقد هستم که از ثواب سفر ابوالفضل به کربلا، من نیز بی‌نصیب نخواهم بود.

این فرد خیر در پایان نیز می‌گوید: قطعاً افراد خیر زیادی برای انجام چنین کارهای داوطلبانه‌ای در جامعه وجود دارند ولی یا نیازمندان واقعی را نمی‌شناسند یا این که روش ارائه این کمک‌ها را نمی‌دانند و رسانه‌ها در این رابطه می‌توانند بسیار موثر باشند و به تحقق این اقدامات خیرانه کمک کنند.

منبع:خبرگزاری ایسنا منطقه یزد

برگزاری گردهمایی مسئولین هیات های مذهبی اشکذرورضوانشهر

 

به دعوت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر گردهمایی مسئولین هیات های مذهبی مرکز شهرستان  شامل اشکذر ، رضوانشهر و فیروز آباد در محل حسینه  حضرت علی اصغر (ع) رضوانشهر برگزارشد .

 

دراین جلسه پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید ، حجت الاسلام پورقیومی  طی سخنانی با تقدیر از فعالیت های هیات های مذهبی در طول سال گفت :امسال بابرنامه ریزی های صورت گرفته ان شا الله برنامه عزاداری ایام ماه محرم با کمترین آسیب  وبهترین کیفیت انجام خواهد گرفت .

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر افزود:برگزاری جلسات هیات امنای هیات ها درطول سال ، برگزاری جلسات مجمع الذاکرین ، تشکیل جلسات شورای هیئات مذهبی وکانون مداحان وشعرای آئینی شهرستان ، همایش های آموزشی وتوجیهی مداحان وروسای هیات های مذهبی ونیز سرکشی وشرکت درمجالس دینی طول سال هیات ها از اهم فعالیت ها وعملکرد این اداره بوده است .

  پورقیومی در پایان سخنان خود تاکید کرد: مسئولین هیات های حاضر در فرصت باقی مانده تا ایام ماه محرم برنامه ریزی های لازم را انجام بدهند وهیات متحدین در روز عاشورا وثبت نام هیات ها ومداحان در سامانه طوبی نیز مورد تاکید وانتظار می باشد .

وی هم چنین از حاضرین خواست درهمایش بزرگ خادمین عاشورایی که سه شنبه شب ششم مهرماه در محل مسجد حاج غلام اشکذر با حضور استاد پیش کسوت وشاعر اهلبیت (ع) حاج غلام رضا سازگار برگزار می شود حضور باشکوه داشته باشند .

 درادامه این جلسه سرهنگ ثقفی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان وحجت الاسلام فرقانی مسئول ستادبازسازی عتبات شهرستان به بیان مطالب خودپرداختند .

 درپایان هریک از مسئولین هیات ها نیز  دیدگاه های خود را ارائه کردند .

 این گردهمایی با همکاری هیات وحسینیه حضرت علی اصغر (ع) رضوانشهر برگزار شد

شرکت مسئول اداره درنماز جماعت مسجد امیر المومنین (ع) رضوانشهر وهم اندیشی با امام جماعت

شرکت مسئول اداره درنماز جماعت مسجد امیر المومنین (ع) رضوانشهر وهم اندیشی با امام جماعت

همزمان با ایام  دهه ولایت  وعید بزرگ غدیر خم حجت الاسلام پورقیومی مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر ضمن شرکت درنماز جماعت مسجد امیرالمومنین (ع) رضوانشهر با نماز گزاران و امام جماعت این مسجد حجت الاسلام مجتهد زاده دیدار و هم اندیشی کرد. درحال حاضر تعداد چهارمسجد درسطح رضوانشهر فعال می باشد .

کتابفروشی تبیان ( وابسته به اداره تبلیغات اسلامی )

 

«با تخفیف ۵ الی ۵۰ درصد»

انواع : قرآن ، مفاتیح ، کتب ادعیه ، رحل ، عطر، مهر، کتب آموزش مداحی ،                سی دی های مذهبی، کتاب داستان ، رساله ،لوازم التحریرمذهبی، هدایای فرهنگی و….

نشانی : میدان بسیج ابتدای خیابان شهید احمد پورحسینی

جنب اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر

تلفن : ۳۲۷۲۴۴۳۵ داخلی ۱۴

ساعت کار : صبح ها (همه روزه بجز ایام تعطیل) ساعت ۷ الی ۱۴IMG_7560 IMG_7561 IMG_7562 IMG_7563 IMG_7564 IMG_7565

 

 

 

فرهنگ ایثار و مجاهدت به نسل جوان انتقال یابد

نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بخش خضرآباد در مسجد جامع شهر خضرآباد اقامه شد.
امام‌جمعه بخش خضرآباد با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت امنیت، آسایش و اقتدار کشور حاصل مجاهدت و ایثارگری رزمندگان اسلام است که باید فرهنگ آن به نسل جوان انتقال یابد.
حجت‌الاسلام غالبی با تبریک فرارسیدن عید سعید غدیر خم از عید سعید غدیر به‌عنوان عید امامت، ولایت و عید اکمال دین یاد و گفت: امیدوارم همیشه از دوست داران و شیعیان واقعی امیرالمؤمنین علی (ع) باشیم.