بایگانی ماهانه: مهر ۱۳۹۵

تعداد بازدید: 303

برگزاری دوره آموزش تخصصی روحانیون ومبلغات با موضوع « تحلیل تکنیک سازی غرب علیه مهدویت و موعود گرایی »

 

برگزاری دوره آموزش تخصصی روحانیون ومبلغات با موضوع « تحلیل تکنیک سازی غرب علیه مهدویت و موعود گرایی »

 با هدف تغدیه فکری روحانیون آ ائمه جماعات ، مبلغین ومبلغات شهرستان اشکذر ازسوی اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان دوره آموزشی وتخصصی با عنوان « تحلیل تکنیک  سازی غرب  علیه مهدویت و موعود گرایی » آغاز شد .

به گفته حجت الاسلام پورقیومی ، فراگیران دراین دوره می توانند متن آموزشی آن را تهیه ودرآزمون پایان دوره نیزشرکت نمایند .

اعزام تعدادی از روحانیون شهرستان اشکذر به کارگاه آموزشی فرقه های انحرافی

 

اعزام تعدادی از روحانیون شهرستان اشکذر به کارگاه آموزشی فرقه های انحرافی

 

به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر تعداد هفت نفر از روحانیون شاخص شهرستان در کارگاه آموزشی با عنوان « فرقه های انحرافی » که درمحل اداره کل تبیلغات اسلامی استان یزد تشکیل شده بود شرکت کردند .

 به گفته حجت الاسلام پورقیومی فراگیران دراین دوره آموزشی از مباحث استاد متخصص دوره حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر آیتی بهره مند شدند وبا سوالات وشبهات پیرامون آن اشنا گردیدند.

آغاز دوره آموزش غیر حضوری مداحان با عنوان « شیوه های ستایشگری »

آغاز دوره آموزش غیر حضوری مداحان با عنوان « شیوه های ستایشگری »

باهدف آموزش مداحان ونوحه خوانان  پیرامون روش های مداحی ، از سوی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذریک دوره آموزشی با عنوان « شیوه های ستایشگری » با محتوای توصیه های مقام معظم رهبری ونیز پیشکسوتان این عرصه مهم  برای عموم مداحان این هرستان درحال برگزاری است وعلاقه مندان می توانند با مراجعه به این اداره  نسبت به تهیه متن آموزشی مذکور اقدام کنند . این دوره  آزمون پایانی نیز دارد.

برگزاری کلاس تفسیر قرآن کریم در اشکذر

 

با همکاری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر ، موسسه قرآنی آل یاسین و مهدقرآن  دوره جدید تفسیر قرآن کریم توسط استاد گرامی حجت الاسلام والمسلمین دکتر فهیم نیا در محل مهد قرآن اشکذر آغاز شد .

 در این کلاس که به صورت هفتگی شنبه شب ها برگزارمی شود استاد فهیم نیا موضوعات وسوره های مختلفی را تفسیر کرده وبه تناسب  مباحث به سوالات مخاطبین پاسخ می دهد .

 این جلسه با استقبال خوبی از سوی خواهران و برادران  علاقه مند برخوردار شده است .

 برگزاری گفتمان دینی با موضوع عفاف وحجاب در مدرسه زینبیه اشکذر

به گفته کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر، سخنران این گفتمان حجت الاسلام نصراللهی در مورد خود باوری و اعتماد به نفس مطالبی بیان کرد

استادنصراللهی در مورد نقش خودباوری، راهکارهای رسیدن به آن و همچنین آموزش مهارتهایی که در زندگی سبب پر رنگ تر شدن خودباوری واثرمستقیم آن در رعایت حجاب وعفاف در بین افراد مخصوصاً جوانان می شود توضیحاتی بیان کرد.

وی افزود: متاسفانه عدم خودباوری و اعتماد به نفس در مردم استان ما شایع است در صورتی که اکثراً توانمند هستند.

در پایان، به سوالات دانش آموزان  پیرامون خودباوری توسط استاد این گفتمان دینی پاسخ گفته شد.

گفتنی است، این گفتمان درمهرماه  سال جاری در محل مدرسه زینبیه اشکذر برگزار شد.

سخنان مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در شورای مبارزه با مواد مخدر

 

حجت الاسلام پورقیومی در جلسه شورای مبارزه با سوء مصرف مواد مخدر گفت : رویکرد جدید تبلیغات اسلامی ساماندهی تشکل های دینی از جمله هیات های مذهبی و جامعه مداحان وذاکرین اهلبیت (ع) از طریق سامانه کشوری « طوبی» می باشد که زمینه خوبی برای شناسایی ، آموزش  ونظارت برفعالیت آنها را فراهم می آورد وهمه آنها در سطح کشور دارای کدشناسایی می شوند .

وی افزود در این راستا حمایت تعدادی از اعضای شورای مبارزه با مواد مخدر در راستای حفط جایگاه ومنزلت این قشر جامعه مورد نیاز است تا مسیر استعلام ها روان تر طی شود

دوره آموزشی « فاطمه (س) شناسی » ویژه دانش آموزان اشکذری

با همکاری اداره تبلیغات اسلامی واداره آموزش وپرورش شهرستان اشکذر یک جلسه از همایش « فاطمه  (س) شناسی  » جهت دانش آموزان آموزشگاه معصومیه  اشکذر برگزار گردید .

 دراین برنامه حجت الاسلام پورقیومی ضمن طرح سوالاتی پیرامون دوستی ها ومحبت به افراد ومعیار های آن گفت : دراین دنیا خداوند متعال برای هدایت وکمک به ما انسانها که مسیر انسانیت را درست طی کنیم الگوهای مناسبی را معرفی کرده است ویکی از آنها حضرت فاطمه (س) می باشد .

رئیس ادره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر درادامه مباحثش پیرامون برخی آداب ورسوم خرافی زمان جاهلیت از جمله این که برای دختر ارزشی قائل نمی شدند سخن گفت و افزود: دراین شرایط بود که خداوند یک دختر بسیار ارزشمند و باتقوا ودارای احترام خاص را به پیامبر اسلام (ص) هدیه کرد .

تبیین معنای نام های حضرت زهرا (س) وبخشی از سیره عملی زندگانی آن حضرت ونیز  فرمایشات پیامبر (ص) ، امام صادق (ع) و امام زمان (عج) درمورد شخصیت آن بانوی بزرگ از دیگر مباحث پورقیومی بود .

برگزاری مسابقه واهدای جایزه به ممتازین ، اجرای سرود وشعر خوانی از دیگر برنامه های این مراسم بود .

یک دوره گفتمان دینی با موضوع دین وزندگی درمحلدبیرستان نرگس  برگزار شد

 

به گفته کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی اشکذر به همت این اداره :حجت الاسلام نصرالهی استاد این گفتمان گفت  بر اساس نص قرآن کریم دین اسلام کاملترین ادیان می باشد و لذا هر کس به غیر از این دین انتخاب کند خداوند متعال از او نخواهد پذیرفت.

وی افزود: از آنجا که این دین شریف، تمام نیازهای دنیوی و اخروی انسان ها را تضمین کرده، لذا هر مسلمانی موظف است به این دستورات عمل نمایدو روحیه اطاعت پذیری و عبودیت خود را تقویت کند  درادامه به سوالات متعدد دانش آموزان توسط استاد پاسخ گفته شد وبه ممتازین وفعالین گفتمان نیز جوایزی ا اهدا گردید

این گفتمان درتاریخ ۱۸مهرماه۹۵در جمع دانش آموزان دبیرستان دخترانه نرگس بخش خضرآباداشکذربرگزار شد..

برگزاری گفتمان دینی با موضوع دین وزندگی درمحل دبیرستان شهید بهشتی

با همکاری اداره تبلیغات اسلامی اشکذر و اداره آموزش وپرورش این شهرستان یک دوره گفتمان دینی با موضوع دین وزندگی درمحل دبیرستان شهید بهشتی اشکذر  برگزار شد.

به گزارش کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر ، در این گفتمان پس از تلاوت قرآن کریم، حجت الاسلام شیخ علی اکبر دهقانی از اساتید گفتمان های دینی  طی سخنانی گفت: دین اسلام برترین و کامل ترین دین آسمانی است که تمام دستورات آن بر اساس مصالح و مفاسد زندگی انسان می باشد که اگر مورد توجه عملی قرار گیرد، به طور قطع برکات مؤثر دنیا و آخرتی آن نصیب مسلمانان می شود.

این استاد گفتمان دینی در ادامه سخنانش بخشی از آیات قرآن کریم و روایات معصومین (ع) را پیرامون فلسفه قیام ابا عبدالله الحسین (ع) جهت مخاطبین تشریح کرد درادامه ضمن پاسخ گویی به سوالات تعدادی از دانش آموزان ممتازین نیز با اهدای جوایزی از سوی اداره تبلیغات اسلامی مورد تشویق قرار گرفتند .

گفتمان دینی با موضوع آسیبهای اجتماعی در شهرستان اشکذربرگزار شد

 

به گزارش کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر به منظور آشنایی بیشتر دانش آموزان با موضوع آسیبهای موجود در جامعه از سوی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر یک دوره گفتمان دینی با موضوع آسیب های اجتماعی در محل مدرسه راهنمایی دخترانه سمیه  برگزار شد.

حجت الاسلام نصرالهی استاد این گفتمان با تشریح انواع آسیبهای اجتماعی از جمله ماهواره، مواد مخدر، دوستان ناباب، بی حجابی و بد حجابی، عرفانهای نوظهور و انواع موسیقی افزود: مسائل اجتماعی بستر مناسبی جهت آسیب های اجتماعی هستند بنابراین باید هنجار های اجتماعی را مورد توجه قرارداد و بهترین راه غلبه بر آسیبهای اجتماعی استفاده از آموزه های دینی است.

گفتنی است، این گفتمان درتاریخ ۱۸مهرماه سالجاری برگزار شدپ پاسخ گویی استاد جلسه به سوالات متعدد دانش آموزان و اهدای جایزه به ممتازین این برنامه از دیگر برنامه های آن بود