بایگانی ماهانه: آبان ۱۳۹۵

تعداد بازدید: 247

نشست هماهنگی برنامه های هفته گرامی داشت بسیج برگزار شد

نشست هماهنگی برنامه های هفته گرامی داشت بسیج با معاون فرماندار و جمعی از مدیران دستگاه های مربوطه برگزار شد.

به گزارش اشکذر خبر، معاون فرماندار اشکذر در این نشست با بیان اینکه هفته بسیج ، هفته بزرگداشت ارزش های انقلابی و اسلامی است و نیز یادآور رشادت ها و دلاوری های مردان خداست بر برگزاری پر شور برنامه های هفته بسیج با مشارکت احاد مردم تاکید نمود.

ابوالحسنی هفته بسیج را یک حرکت فرهنگی برگرفته از ایمان عمیق و تلاش مخلصانه جوانان این مرزوبوم عنوان کرد اظهار داشت: ایران اسلامی در سایه درایت های مقام معظم رهبری ، امنیت پایدار خود را مرهون هوشیاری ، گذشت و ایثار این مجاهدان می داند.
سید اسدالله امامی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اشکذر نیز با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در مورد بسیج از تجمع بزرگ بسیجیان شهرستان به‌عنوان یکی از برنامه‌های شاخص هفته بسیج در جمعه پنجم آذرماه در مصلای بزرگ اشکذر خبر داد.
پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج به فرمان تاریخی بنیان گذار انقلاب اسلامی و آغاز هفته بسیج است.

راهپیمایی اربعین حسینی وحدت امت اسلام را به دنبال دارد

امام جمعه خضرآباد با اشاره به فرارسیدن اربعین حسینی و تسلیت این ایام گفت:اربعین حسینی حرکت عشق و ایمان است.

یه گزارش خبرنگار اشکذر خبر از خضرآباد امام جمعه بخش خضرآباد درجمع نمازگزاران جمعه در مسجدجامع روستای شرب العین بااشاره به توصیه های رهبرمعظم انقلاب درجمع مردم اصفهان از جمله غافل نبودن از توطئه دشمنان، حفظ و تقویت روحیه انقلابی، اقدام و عمل برای تحقق اقتصاد مقاومتی و حفظ اتحاد و انسجام ملی نیز اشاره کرد و حرکت در مسیر تحقق منویات معظم له را از سوی همه مسئولان و مردم خواستار شد.
حجت الاسلام غالبی با اشاره به فرارسیدن اربعین حسینی و تسلیت این ایام، گفت:اربعین حسینی که حرکت عشق و ایمان است، دستاوردها و پیام های زیادی دارد که مهمترین آن وحدت امت اسلام و نمایش قدرت و اقتدار مسلمانان به دنیای کفر است.

تفکر بسیجی سدی مستحکم در برابر تجاوز دشمنان است

حجت الاسلام طالبیان با اشاره به نقش وتأثیرگذاری بسیج درعرصه های مختلف جامعه ، گفت: اشاعه و ترویج تفکر بسیجی، به عنوان سدی مستحکم در برابر تجاوزات دشمنان و بیگانگان عمل می کند.

به گزارش اشکذر خبر،خطیب نماز جمعه اشکذر با اشاره به فرمان امام خمینی مبنی بر تشکیل بسیج گفت: امام راحل با نوارنیت قلبی که داشت این حقیقت را به ما نشان داد که تا زمانی که تفکر بسیجی بر مردم این کشور حاکم و پرچم بسیج برافراشته باشد این کشور در امنیت خواهد بود و دشمنان نظام نمی توانند به استقلال کشور و عظمت این مردم ضربه ای وارد نمایند و هر گاه تفکر بسیجی کم فروغ شد و دشمن توانست با تبلیغات خود روحیه بسیجی را از مردم بگیرد آن زمان است که باید منتظر حوادث بود.

حجت الاسلام طالبیان شاخص های تفکر بسیجی را سدی مستحکم در برابر تجاوز دشمنان دانست و افزود: ایمان و تقوا، ایثار و فداکاری، اطاعت از رهبری، داشتن بصیرت سیاسی، زمان شناس بودن، داشتن هوشیاری در مقابل دشمنان، حضور مستمر در صحنه ،حفظ نشاط و شور روحیه انقلابی ،پایداری و ترک نکردن صحنه جهاد کبیر و استفاده از ظرفیت و فرصت ها برای آبادانی کشور در زمینه های فرهنگی،اقتصادی و … از جمله شاخص های برتر تفکر بسیجی هستند که همواره بسیجیان ما باید به آنها توجه داشته باشند.

وی به اعزام بیش از دو میلیون نفر از مردم ایران به کشور عراق جهت حضور در مراسم اربعین حسینی اشاره و ادامه داد: به برکت انقلاب و  هدایت عالمان دینی این مراسم هر ساله با حضور شیعیان و اهل تسنن از کشورههای مختلف باشکوه تر از قبل برگزار می شود.

امام جمعه اشکذر در پایان بر حضور گسترده مردم شهرستان در مجالس سوگواری و خواندن زیارت اربعین برای کسب معارف دینی و فرهنگ اهل بیت(ع) تاکید کرد.

گزارش خبرنگار اشکذر خبر از پیاده روی اربعین ۱۳۹۵ (۳)/

مردم شهرستان اشکذر برای اولین سال با برپایی موکب‌ چایخانه سیدالشهدا در مسیر زائرین اربعین حسینی عشق و ارادت خود را به امام حسین (ع) نشان دادند.

اقامه نمازجمعه بخش خضرآباد در روستای خمسیان

ماهرگز سرنوشت کشورخودمان را با جناح های سیاسی و دعواهای داخلی آمریکایی ها گره نخواهیم زد

حجت الاسلام غالبی بااشاره به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ایران را کشوری آزاد،مستقل و مقتدر دانست و گفت ماهرگز سرنوشت کشورخودمان را با جناح های سیاسی و دعواهای داخلی آمریکایی ها گره نخواهیم زد.

به گزارش اشکذر خبر،نمازعبادی سیاسی جمعه این هفته بخش خضرآباد به منظورگرامیداشت سومین روزیکی ازجان باختگان زوارکربلادرمسجدجامع روستای خمسیان اقامه شد.
حجت الاسلام غالبی بااشاره به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت :ایران کشوری آزاد،مستقل ومقتدراست و ماهرگز سرنوشت کشورخودمان را با جناح های سیاسی و دعواهای داخلی آمریکایی ها گره نخواهیم زد و رفت و آمدها و جابجایی افراد در این کشور را مهم ندانسته ودولت مردان آمریکایی رابه لحاظ بدعهدی ها وخصومت هایشان باجمهوری اسلامی قابل اعتمادنمی دانیم.

امام جمعه خضرآباد با گرامی داشت یاد و خاطره زائرانی که در مسیر زیارت حرم حضرت ابا عبداله الحسین (ع) دچار سانحه شدند گفت: بازماندگان خانواده های این زائران بدانند خود سید الشهدا (ع) به استقبال این زائران خواهد آمد.

روح الله اسدی خمسیان یک ازجان باختگان اتوبوس زوارکربلا بود که مجلس بزرگداشت آن مرحوم امروز همراه بااقامه نمازجمعه درمسجدجامع خمسیان برگزارشد.

پیاده روی اربعین حماسه ای برای زنده نگه داشتن عاشورا است

امام جمعه اشکذر:

پیاده روی اربعین حماسه ای برای زنده نگه داشتن عاشورا است

حجت الاسلام طالبیان زیارت اربعین را یکی از شعائر بزرگ مذهب شیعه برشمرد و حماسه ای برای زنده نگه داشتن عاشورا و جهان را متوجه این واقعه بزرگ نمودن دانست.

به گزارش اشکذر خبر،خطیب نماز جمعه اشکذر با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی گفت: نعمت قلم و بیان از بزرگ ترین نعمت های الهی است که انسان با گفتن می تواند آنچه را که در درون خود دارد به دیگران انتقال دهد و با نوشتن خود علوم زمان خود را به نسل های بعد انتقال دهد.

حجت الاسلام طالبیان با بیان اینکه باید فرهنگ کتابخوانی در جامعه ترویج داده شود افزود: آرامش روحی و روانی انسان از طریق انس و مانوس شدن با کتاب و اهل مطالعه بودن تحقق می یابد و این همان است که از دستورات دینی به ما رسیده است.

امام جمعه اشکذر با بیان اینکه مطالعه کردن نباید به معنای عدم گزینش و مطالعه نمودن هر نوع کتابی باشد خاطر نشان کرد: باید کتاب خواندن را ارزشمند دانست و به عنوان یک امر ضروری در زندگی به آن نگاه نمود و از کتبی که موجب گمراهی و تشویش افکار در جامعه می شود پرهیز کنیم و بدانیم که مطالعه هر کتاب نه تنها سودمند نیست بلکه مضر خواهد بود.

وی نشر کتاب و گسترش مراکز کتاب خوانی را از سوی خیرین امری پسندیده برشمرد و ادامه داد: کار خیر طبخ غذا و پر کردن شکم مردم و ساخت مسجد و حسینیه بیش از حد در یک منطقه نیست بلکه خیرین می توانند با وارد نمودن کتب مفید و ارزشمند به خانه های مردم در گسترش فرهنگ کتابخوانی نقش مهمی ایفا نمایند.

خطیب نماز جمعه اشکذر با بیان اینکه دین اسلام مخالف آزادی بیان و قلم نیست گفت: در نشر کتب قائل به آزادی هستیم نه اینکه هرکس هر چه به ذهنش امد در بین عامه مردم مطرح کند و چون مردم قادر به جواب گویی نباشند جامعه را گمراه کند بلکه افراد باید با مطرح نمودن افکار ذهنی خود در مجامع مربوطه نظیر حوزههای علمیه به رشد و بالندگی در علوم مختلف کمک نمایند.

حجت الاسلام طالبیان پیاده روی هزاران نفر از مسلمانان شیعه و سنی جهت حضور در مراسم اربعین امام حسین را ستودنی برشمرد و افزود: زیارت اربعین یکی از شعائر بزرگ مذهب شیعه می باشد و حماسه ای برای زنده نگه داشتن عاشورا و جهان را متوجه این واقعه بزرگ نمودن است.

امام جمعه اشکذر در پایان صحبت های خود ضمن عرض تسلیت به خانوادههای داغدار واژگونی اتوبوس محور اقلید،یاسوج  که قصد حضور در مراسم اربعین حسینی را داشتند گفت: استان یزد عزادار شد و ۳ نفر از جانباختگان این حادثه متعلق به روستای شمسی و صدرآباد رستاق از توابع شهرستان ما بودند که شایسته است مردم با حضور خود در مراسم ترحیم این عزیزان از دست رفته به بازماندگان آنها تسلی و ارادت خود را به سیدالشهدا ابراز نمایند.

دعوت به همکاری

دعوت به همکاری

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در نظر دارد به منظور برگزاری هرچه بهتر مراسم و مناسبت های ملی ، انقلابی و نیز راهپیمایی ها ، تعدادی از برادران و خواهران علاقه مند را جذب و به صورت افتخاری به همکاری دعوت نماید .

از واجدین شرایط دعوت می شود حداکثر تاپایان وقت اداری روز پنج شنبه مورخ ۱۱/۹/۹۵ با در دست داشتن ۲ قطعه عکس و تصویر کارت ملی و شناسنامه خود به دفتر این شورا مستقر در اداره تبلیغات اسلامی مراجعه نمایند .

شرایط :

  • التزام عملی به اسلام ، انقلاب اسلامی و ولایت فقیه .
  • حداقل سن ۲۵ سال .

 

 

 

 

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی         – تلفن ۳۲۷۲۴۴۳۵

امروزه نظام فکری وعملیاتی استکبار درحال فروپاشی است

امروزه نظام  فکری وعملیاتی استکبار درحال فروپاشی است

حجت الاسلام سبحانیان با بیان مطلب فوق در جلسه هفتگی اخلاق مدیران شهرستان اشکذر افزود: : درکربلا  دو جریان مستکبر واستکبار ستیز رو به روی هم ایستادند وسران بنی امیه جنون قدرت واستکباری داشتند.

ایشان با تشریح آیه ای از قرآن کریم پیرامون روحیه برتری جویی واستکبار قوم عاد گفت : عاقبت این روحیه غیر الهی محکوم به شکست وزوال است .

استاد سبحانیان خاطر نشان ساخت که امروزه جایگاه اسلام ، تشیّع ونظام مقدس جمهورس اسلامی چون بر مبنای حقانیت است رو به رشد وقوت می باشد وجایگاه دشمنان نیز در حال فروپاشی است چون پایه قدرت آنها براساس فکری و عملی است واین دو نیز با آگاهی وبیداری جوامع  متزلزل شده است ایشان در پایان سخنان خود تاکید کرد اگر مشکلات سیاسی درونی و مسائل اقتصادی وفرهنگی به خصوص در عرصه فضاها وشبکه های مجازی را ابتکار  به دست گیریم وآنها را حل کنیم  و در همه سیاست ها ی مملکت گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب باشیم  قطعا مملکت ما شکست ناپذیر است .

کلاس آموزش اخلاق و آداب کسب وکار دراشکذر با موضوع آسان گیری برگزار گردید

کلاس آموزش اخلاق و آداب کسب وکار دراشکذر با موضوع آسان گیری برگزار گردید

با همکاری اتاق بازرگانی ، اداره صنعت ومعدن وتجارت ، بسیج اصناف واداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر جلسه هفتگی آموزش کسبه و بازاریان شهرستان همراه با قرائت زیارت عاشورا در محل مسجد مهدیه اشکذرتشکیل گردید.

دراین برنامه که با استقبال خوب اصناف وبازاریان همراه بود حجت الاسلام پورقیومی با استناد به آیات وروایات مربوط به اسنان گیری خداوند نسبت به بندگانش در تکالیفشان گفت : سیره عملی معصومین (ع) و بزرگان نیز برهمین اساس بوده است .

 ایشان افزود : انسان مسلمان لازم است که نسبت به خانواده ، بستگان ، همسایگان ، مشتری ، شاگرد وهم کیش خود سخت گیر نباسد و با برخورد مناسب ، اخلاق نیکو وخداپسندانه موجبات آرامش خود ومخاطبین ومشتریانش را فراهم آورد .

مسئول اداره تبلیغات اسلامی اشکذر در ادامه برخی از مصادیق و آداب مربوط به سهل گیری را برشمرد و تاکید کرد : البته  درهرزمان ومکانی  که  با آسان گیری انسان ، دین زیر پا قرارمی گیرد هرگز مسامحه و اسان گیری روا وجایز نیست .

پورقیومی هم چنین یکی دیگر از این موارد را مقابله باگنه کاران ، منافقین ، ظالمین ، مستکبرین ودشمنان دانست وگفت : به دستور صریح قرآن باید با دشمنان تا زمانی که فته شان خاموش شود مبارزه کرد .

تئاترعاشورایی زیارت خورشید

 

به نقل از نسیم صادق، تئاترعاشورایی زیارت خورشید کاری از گروه نمایش طلوع مهر اشکذر به نویسندگی «مهدی متوسلی» و کارگردانی «حمید غلامزاده»، از ۲۵ آبان ماه به مدت ۳ شب در سالن خاتم الانبیاء (ص)  اشکذر به روی صحنه می رود.

نمایش زیارت خورشید روایتی است از حرکت کاروان اسرای کربلا به سمت شام وتوقف آن ها در دیر راهب مسیحی و تداعی گر صحنه هایی از اسارت فرزندان مظلوم حضرت امام حسین(ع) است که ایستادگی و مقاومت را از سالار و سرور شهیدان آموخته بودند.

گفتنی این نمایش طی دو سال گذشته در شهرستان های یزد، اشکذر و میبد به روی صحنه رفته که با استقبال عمومی مردم مواجه بوده است.