بایگانی ماهانه: فروردین ۱۳۹۶

تعداد بازدید: 270

اجرای طرح با قرآن در زلال اعتکاف در شهرستان اشکذر

طرح با قرآن در زلال اعتکاف در 11 مسجد که به مناسبت ایام البیض ماه رجب مراسم معنوی اعتکاف در آنها برگزار شد اجرا گردید.

 در این طرح شرکت کنندگان در مراسم معنوی اعتکاف با برنامه های متنوع قرآنی از قبیل اصلاح قرائت نماز ، اجرای زنده تلاوت قرآن و اذان ، اجرای تلاوت ترتیل عمومی یک صفحه از قرآن هر روز پس از نماز صبح و مابین نماز ظهر و عصر یک صفحه از سوره های مبارکه دهر و حجرات ، برگزاری مسابقه فرهنگ قرآنی با عنوان با قرآن در زلال اعتکاف مشتمل بر 40 سؤال چهار گزینه ای از ترجمه و مفاهیم سوره های مبارکه دهر و حجرات و متن و ترجمه خطبه متقین معروف به خطبه حمام ، ختم کل قرآن و تلاوت قرآن روز آخر مراسم و اعمال ام داوود برگزار گردید.

اجرای اوّلین مرحله از طرح تغذیه فکری ائمه جماعات مساجد شهرستان اشکذر

اجرای اوّلین مرحله از طرح تغذیه فکری ائمه جماعات مساجد شهرستان اشکذر

با هدف تقویت علمی وپژوهشی روحانیون وائمّه محترم جماعات شهرستان اشکذر اوّلین مرحله از طرح تغدیه فکری مبلّغین ومبلّغات این شهرستان توسّط اداره تبلیغات اسلامی برگزارشد.

 به گفته حجت الاسلام پورقیومی دراین مرحله از اجرای طرح کتاب های « دمی با علی (ع) » و « بازار اسلامی و بازاری مسلمان » به ایشان اهداگردید تا درمجالس مختلف تبلیغی وکلاس های آموزشی خود مورد بهره برداری قرار دهند.

ارتباط درست با امور و عوامل معنوی کاهش افسردگی را در پی خواهد داشت

امام جمعه اشکذر:

ارتباط درست با امور و عوامل معنوی کاهش افسردگی را در پی خواهد داشت

امام جمعه اشکذر با بیان اینکه در مورد تقویت روحیه و مبارزه با افسردی در دین اسلام روایات زیادی وجود دارد گفت: ارتباط درست با امور و عوامل معنوی کاهش افسردی را در پی خواهد داشت.

به گزارش اشکذر خبر، حجت الاسلام محمد رضا طالبیان طی دیدار خود با پرسنل مرکز بهداشت شهرستان اشکذر در آستانه فرا رسیدن هفته سلامت اظهار داشت: افرادی که بتوانند با خداوند ارتباط بهتری برقرار نمایند و نیز دنیا را خوب بشناسند و بدانند که این دنیا سرای جاودان نیست بلکه دنیای ابدیت در پیش است کمتر دچار افسردی و بیماری های روحی می شوند بنابراین اگر نگاه های مردم  به این سمت و سوی پیش رود افسردگی ها و مشکلات روحی که دچار آن شده اند کاهش  می یابد.

وی ضمن قدردانی از خدمات ارزنده پرسنل مرکز بهداشت در راستای تامین بهداشت و سلامت مردم شهرستان تصریح نمود: خدمت کردن به مردم یکی از نعمت های است که خداوند به بندگان خود ارایه می دهد.

امام جمعه اشکذرر با  اشاره به پروژه های خیری حوزه بهداشت و درمان در حال ساخت شهرستان ضمن قدردانی از خیرین بر پیگیری مسوولان تا اتمام پروژه ها و بهره برداری از آن تاکید نمود.

احمد مختاری سرپرست مرکز بهداشت اشکذر نیز در خصوص شعار هفته سلامت ” زندگی سالم با نشاط و امید” و نیز برنامه های قابل اجرا در این هفته توضیحاتی ارایه نمود و اظهار داشت: روحانیان به عنوان اقشار مذهبی جامعه می توانند نقش پر رنگی در زمینه  تشویق مردم به تحرک ، تغذیه سالم و در نهایت خود مراقبتی ، ایفا نمایند.

اوّلین جلسه آموزش احکام وآداب کسب وکار درسال جدید دراشکذر

اوّلین جلسه آموزش احکام وآداب  کسب وکار درسال جدید دراشکذر

باهمکاری اداره صنعت ، معدن  و تجارت شهرستان اشکذر و اداره تبلیغات اسلامی ، بسیج اصناف و اتاق اصناف این شهرستان اوّلین جلسه آموزشی اصناف و بازاریان درمحلّ مسجد مهدیه برگزار شد. حجت الاسلام پورقیومی مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر دراین جلسه به بیان احکام خیارات درمعاملات ، کسب طیب ، لقمه پاک ، تمیزی ظاهر و باطن کاسب ومحلّ کسبش پرداخت .  

برگزاری کلاس هفتگی احکام و آداب کسب وتجارت دراسلام

برگزاری کلاس هفتگی احکام و آداب کسب وتجارت دراسلام

به همت اداره تبلیغات اسلامی ، اداره صنعت ، معدن وتجارت ، بسیج اصناف واتاق اصناف شهرستان اشکذر جلسه هفتگی آموزش احکام کسب وکار درمحل مسجد مهدیه برگزارشد . دراین جلسه حجت الاسلام پورقیومی مسئول اداره تبلیغات اسلامی  پیرامون مطالبات امام علی علیه السلام از عموم مومنین درخصوص کسب حلال ، ملازم با حق بودن و نیز خوش خلقی تشریح کرد و درادامه سخنان خود بخشی از احکام مربوط به خیارات درمعامله و فسخ آن را بیان نمود . قرائت زیارت عاشورا همراه با صرف صبحانه از دیگر برنامه های این مراسم بود .

گفتمان دینی باموضوع اقتصاد مقاومتی در جمع طلاب برگزارگردید.

 


اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر باهمکاری حوزه علمیه خواهران این شهرستان درراستای عمل به منویات مقام عظمای ولایت ورهبری یک جلسه 

 کارشناس  امور فرهنگی ومسئول برگزاری گفتمانهای دینی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر،خبر داد در این گفتمان دینی که باسخنرانی دکتر غفوری استاد دانشگاه یزدبرگزار گردید ایشان گفت : در کشور ما اقتصاد مقاومتی به وجود آمد به خاطر تحریم هایی که کشورهای غربی بر ایران تحمیل کردند؛ این تحریم ها نه تنها برای بد نبود بلکه باعث پیشرفت ما در زمینه های مختلفی مانند علمی، پزشکی و نظامی و….شد، زیرا جوانان ما تلاش کردند آن چه را که ندارند با تلاش و پشت کار خود بسازند و این موجب تعالی کشور شد.

استادغفوری اظهارداشت :در این اقتصاد باید ایده پردازی کرد و بهترین ایده ها را انتخاب و به کار بگیریم، چرا که جوانان ما بسیار توانمند هستند که اگر از آنها استفاده شود، حتماً در این راه موفق خواهیم شد.

مسئول  اجرائی گفتمان های دینی تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر، با اشاره به حضورپرشورطلاب خواهران در این گفتمان، تصریح کرد: در ادامه، خواهران طلبه سوالات خود را درزمینه مباحث مطرح شده و موضوع گفتمان پرسیدند و دکتر غفوری نیزبه آنها پاسخ گفت . هم چنین درادامه این برنامه جوایز فرهنگی ارزنده ای به تعدادی  انها اهدا نمود

گفتنی است، این گفتمان دینی فروردین ماه جاری درحوزه علمیه فاطمیه سلام الله علیها اشکذر برگزار شد.

جلسه کانون مداحان و شعرای آئینی شهرستان اشکذربرگزار شد

جلسه کانون مداحان و شعرای آئینی شهرستان اشکذر با حضور اعضاء در محل اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام پورقیومی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر ضمن گرامیداشت فصل نیایش در رابطه با تشکیل جلسات ماهیانه کانون ، جلسات هفتگی یکشنبه شبهای مجمع الذاکرین در محل حسینیه دوشهید اشکذر ، سامانه طوبی و پیگیری ثبت اطلاعات تشکلهای دینی در آن  ، برگزاری جلسات توجیهی و هم اندیشی با مسئولین هیئتهای مذهبی در مناطق مختلف شهرستان و برگزاری انتخابات هیئت امنای برخی از هیئتهای مذهبی، کاستن از آسیبها ، حضور مستمر اعضا در جلسات کانون مداحان و ارسال نامه ها و یا صورتجلسات مرکز به اتوماسیون اداری آنها، تشرّف دو نفر از مداحان شهرستان محضر مقام معظّم رهبری ، آئین نامه پیشنهادی سطح بندی مداحان و منابع آموزشی مداحی ، جدا شدن حساب بانکی کانون مداحان و شورای هیئات مذهبی ، شناسائی مداحان مسئله دار ، عضویت کانون مداحان و شورای هیئات مذهبی در شورای اداری و شورای فرهنگ عمومی شهرستان مطالبی را بیان کرد.

ایشان هم چنین اجرایی شدن مصوبات قبلی را خواستار شد.

سپس هر یک از شرکت کنندگان و اعضای جلسه نقطه نظرات و پیشنهاداتی را مطرح نمودند.

در این جلسه تصمیماتی از قبیل افتتاح حساب بانکی ، پیگیری شماره تلگرامی مداحان و شعرای آئینی ، تجلیل از پیشکسوتان طبق معیارهائی و بر اساس سامانه طوبی و تشکیل کمیته های کمیسیون سطح بندی مداحان از قبیل کمیته های ارزیابی ، آموزش و بانوان اتخاذ گردید

تمدید مسابقه اینترنتی «فاطمی و مهدوی »تا پایان فروردین ماه

ضمن تشکر از کلیه افرادی که در مسابقه اینترنتی فاطمی و مهدوی شرکت کرده اند

نظر به در خواست تعدادی از شهروندان جهت تمدید مسابقه ،  مهلت پاسخ به مسابقه اینترنتی فاطمی و مهدوی تا پایان فروردین ماه 96 تمدید شده است

لحظات ناب با خدا بودن در مراسم معنوی اعتکاف روستای کافی آباد

مراسم معنوی اعتکاف با استقبال خوب معتکفین روستاهای بخش خضرآباد در مسجد امامزاده سید کافی (ع) روستای کافی آباد برگزار شد.

 به گفته پورقیومی تعداد  115  نفر از براداران وخواهران علاقه مند دراین مراسم شرکت کردند واز برنامه های متنوّع فرهنگی ، قرنی وفرهنگی آن بهره مند شدند.

 هم چنین تعدادی از مسئولین شهرستان از جمله امام جمعه خضراباد ومسئول اداره تبلیغات اسلامی از این مراسم بازدید به عمل آوردند.

حضور حداکثری و انتخاب اصلح، دو وظیفه مهم مردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت

امام جمعه خضرآباد تاکید کرد:

حضور حداکثری و انتخاب اصلح، دو وظیفه مهم مردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت

امام جمعه خضرآباد درجمع نمازگزاران جمعه در مسجدامام زاده سیدکافی حضور حداکثری و انتخاب اصلح را دو وظیفه مهم مردم در انتخابات 29 اردیبهشت دانست.

امام جمعه بخش خضرآباد در جمع نمازگزاران جمعه در مسجد امام زاده سیدکافی کافی آباد استقبال خوب مردم در مراسم معنوی اعتکاف در امام زاده سید کافی (ع) و مساجدب خش خضرآباد را خوب ارزیابی کرد و از دست اندرکاران این مراسم معنوی تشکر نمود.
حجت الاسلام غالبی با اشاره به انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در
۲۹ اردیبهشت ماه سال جاری گفت: ریاست جمهوری دوازدهم و پنجمین دوره انتخابات شوراهاست.
امام جمعه بخش خضرآباد با اشاره به
۲۹ فروردین روز ارتش گفت: نیروهای مسلح مایه افتخار، عزت و سرافرازی نظام جمهوری اسلام است.