بایگانی ماهانه: اردیبهشت ۱۳۹۶

تعداد بازدید: 220

سخنرانی مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر دردانشگاه ازاداسلامی پیرامون حجاب وعفاف

سخنرانی مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر دردانشگاه ازاداسلامی پیرامون حجاب وعفاف

حجت الاسلام پورقیومی درجمع کارکنان ، اساتید ودانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اشکذر در چندین جلسه پیرامون آیات وروایات مربوط به حجاب وعفاف ونیز آثار وفواید آن درجامعه وخانواده سخنرانی کرد .

مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر هم چنین شبهات مربوطه را همراه با پاسخ مربوطه مطرح کرد ایشان نهیم چنین  نقشه های دشمنان درزمینه غیرت زدایی ومبارزه با مظاهر دینی از جمله حجاب اسلامی راجهت حاضرین تشریح کرد وگفت : یکی از عوامل سست شدن بنیان برخی از خانواده ها نادیده گرفتن یا سهل انگاری درزمینه این واجب شرعی است وبسیاری از مفاسد اخلاقی وتربیتی نیز دراین موضوع ریشه دارد. 

تشکیل کلاس آداب واحکام کسب وکار دراشکذر

تشکیل کلاس آداب واحکام کسب وکار دراشکذر

مطابق پنج شنبه هرهفته جلسه آموزش احکام واخلاق کسب وکار توسط حجت الاسلام پورقیومی درمحل مسجد مهدیه اشکذر برگزار شد.

 ایشان دراین جلسه پیرامون ادب در گفتار و رعایت عغّت کلامی در ارتباط با مشتری ، گناهان زبان وبخشی از مصادیق ودلایل تقلّب سخن گفت .

این برنامه همراه با قرائت زیارت عاشورا و صبحانه باهمکاری اداره تبلیغات اسلامی ، بسیج اصناف ، اداره صنعت ، معدن وتجارت واتاق اصناف برگزار می گردد.

دیدار مسئول اداره تبلیغات اسلامی اشکذر با امام جمعه و فرماندار

دیدار مسئول اداره تبلیغات اسلامی اشکذر با امام جمعه و فرماندار

حجت الاسلام پورقیومی با حضور درمحل دفتر امام جمعه اشکذر با آقای شاه حسینی فرماندار و حجت الاسلام والمسلمین طالبیان امام جمعه اشکذر به صورت جداگانه دیدار و ضمن ارائه گزارشی از فعالیت ها ی اداره تبلیغات اسلامی و نیز موانع ومشکلات موجود خواستار حمایت بیشتر از سوی مسئولین شهرستانی شد .

آقای شاه حسینی در این دیدار ضمن تقدیر از فعالیت های اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر برای پی گیری مشکلات این اداره از جمله خودوری اداری قول مساعد داد.

مشارکت ۸۳ درصدی مردم شهرستان اشکذر در انتخابات ۹۶

فرماندار اشکذر:

فرماندار اشکذر از مشارکت ۸۳ درصدی مردم شهرستان اشکذر در انتخابات ریاست جموری و شورای شهر و روستا خبر داد.

به گزارش اشکذر خبر، محمدعلی شاه حسینی فرماندار اشکذر اظهار داشت: مشارکت مردم شهرستان اشکذر در حماسه سیاسی ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۸۳ درصد است.
رئیس هیئت اجرایی شهرستان اشکذر در پیامی از عموم مردم و دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات در خلق حماسه سیاسی دیگر تقدیر کرد و از مشارکت ۸۳ درصدی شهروندان این شهرستان در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۹ اردیبهشت خبر داد.

روستای شمسی رستاق به عنوان برگزیده جشنواره ملی روستاهای دوستدار کتاب در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور یافت .

روستای شمسی رستاق به عنوان برگزیده جشنواره ملی روستاهای دوستدار کتاب در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور یافت .

به گزارش اشکذر خبر ، روستای شمسی رستاق از توابع شهرستان اشکذر به عنوان برگزیده جشنواره ملی روستاهای دوستدار کتاب در نمایشگاه کتاب امسال حضور دارد که از ۲۰ الی ۲۳ اردیبهشت ماه در غرفه روستاهای دوستدار کتاب در این نمایشگاه به معرفی فعالیتهای فرهنگی روستای شمسی می پردازد.
از دیگر برنامه های فرهنگی دیگر که در این غرفه  به نمایش گذاشته می شود  را می توان  به درخت مهربانی،  میثاق نامه یک کتاب بیشتر بخوانیم ، آخرین کتابی که خواندم و اجرای زنده خوشنویسی اشاره کرد.
گفتنی است روستای شمسی رستاق در سال گذشته موفق شده است در  سومین دوره جشنواره روستاهاو عشایر دوستدار کتاب عنوان برگزیده روستای دوستدار کتاب در کشور را کسب نماید

همایش ازدواج مهدوی در اشکذر برگزار شد

مراسم جشن میلاد حضرت مهدی موعود (عج) و همایش ازدواج مهدوی در مهدیه اشکذر در مهدیه اشکذر برگزار شد.

به گزارش اشکذر خبر، مراسم جشن میلاد حضرت مهدی موعود (عج) و همایش ازدواج مهدوی در مهدیه اشکذر برگزار شد.

در این مراسم معنوی که شهردار اشکذر و جمع زیادی از شهروندان اشکذری حضور داشتند؛ ۱۸ زوج جوان اشکذری آغاز زندگی خود را جشن گرفتند.

سخنران این مراسم اشکذر استاد آبایی بود.

شایان ذکر است، یک دست جهیزیه کامل به یک زوج بی بضاعت اهدا شد.

تجلیل از مربیان قرآن و مداحان و شعرای آئینی شهرستان اشکذر

از مربیان قرآن و مداحان و شعرای آئینی شهرستان اشکذر تجلی شد

به مناسبت گرامیداشت هفته معلم و اعیاد شعبانیه جمعی از مربیان قرآن و مداحان و شعرای آئینی شهرستان اشکذر در محل دفتر امام جمعه محترم اشکذر و با حضور جمعی از مسئولین مورد تجلیل قرار گرفتند و هدایائی به ایشان تقدیم گردید

.دراین برنامه حجت الاسلام طالبیان ، حجت الاسلام پورقیومی ، آقایان فقیه وآبیار نیز سخنرانی کرده وتوصیه ها ونکات مربوطه را بیان کردند.

ارائه ی گزارش مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر عملکرد کانون مداحان و تشکلهای قرآنی

حجت الاسلام پورقیومی مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر درجمع تعدادی از کارشناسان وفعالان امورقرآنی ونیز مداحان وشعرای آئینی شهرستان اشکذر ضمن ارائه گزارشی از عملکرد کانون مداحان و تشکلهای قرآنی گفت: تشکیل جلسات کانون ، فعال سازی سامانه طوبی و پیگیری ثبت اطلاعات تشکلهای دینی در آن ، آئین نامه پیشنهادی سطح بندی مداحان و منابع آموزشی مداحی ، انتخاب اعضای کانون ، آموزش مداحی و تجلیل از نخبه ها ، و بحث نهضت قرآن آموزی و تأسیس خانه ها و مؤسسات قرآنی  از جمله فعالیت های اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر می باشد.

 سپس هر یک از شرکت کنندگان و اعضای جلسه نقطه نظرات و پیشنهاداتی را مطرح کردند.

سخنرانی آقای آبیار در جمع مداحان و شعرای آئینی شهرستان  اشکذر

مسئول کانون مداحان و شعرای آئینی استان یزد در جمع مداحان و شعرای آئینی جوان شهرستان اشکذر که در محل دفتر امام جمعه اشکذر گردهم آمده بودند با تشکر از تلاش مسئولین در مورد سامانه کشوری طوبی ، سطح بندی مداحان ، کمک و مساعدت مادی و معنوی امام جمعه محترم به کانون ، همکاری دستگاههای فرهنگی و عدم موازی کاری را خواستار شد. ایشان هم چنین عدم احساس مطلوبیت کار ، وقت گذاشتن یک روز رهبری برای مداحان و شعرای کشور برای هر کدام ، برگزاری انتخابات کانون مداحان را یاد آورشدو تهیه  منابع و بسته های فرهنگی برای  در اختیار مداحان  گذاشتن را ضروری دانست .آقای آبیاردرپایان سخنانش پیرامون رفع نواقص ، آموزش احکام برای مداحان و بحث کمیته بانوان در استان مطالبی را بیان کرد.

سخنان امام جمعه اشکذر در جمع مربیان قرآن و مداحان جوان

IMG_7887

 

به مناسبت هفته جوان جلسه ای به دعوت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر با حضور جمعی از مربیان قرآن مؤسسات و خانه های قرآنی و همچنین مداحان جوان درمحل دفتر امام جمعه اشکذر برگزار گردید حجت الاسلام والمسلمین طالبیان دراین برنامه باگرامی داشت ایام ولادت امام زمان (عج) با تاکید بر سیر و سلوک پیرامون رضایت امام زمان (عج) ، نشر و گسترش مذهب تشیع و اهلبیت (ع) گفت : دین شناسی و ارشاد مردم و هدایت آنها به سوی سعادت ابدی نیاز کنونی جامعه است  ایشان هم چنین  انذار با هنر مداحی ، سرودن اشعار و مدیحه سرائی ، محتوا داشتن اشعار و ذوق سرودن شعر همراه با معرفت را درامر امام و پیغمبر شناسی مهم توصیف کرد وخاطر نشان ساخت : ائمه علیهم السلام  ناظر و عالم به اعمال ما میباشند و بالا بردن معرفت و اشعار زیبا و انتقال معارف دین از طریق مداحی و مرثیه سرائی  امری شایسته وبایسته است ، امام جمعه اشکذر درپایان سخنان خود بابرشمردن بخشی از آسیب های کنونی در برگزاری جشن ها ومراسم مذهبی آسیبهای متوجه مجالس مذهبی و کمک نکردن به دشمن و اینکه جنبه های کار خلاف شرع و آزار به دیگران نباشد را مورد تاکید قرارداد  . نقش خواهران در مقوله خدمت و زحمت برای دین ، شأن و منزلت زن و اجرای برنامه های مناسب ، تهیه کتاب و سی دی های مناسب برای مداحان ، برگزاری کلاسهای آموزشی ، تذکر مداحان در مجالس به افراد ، تأکید حضور در انتخابات و … نیز ازدیگر مطالبی بود که حجت الاسلام والمسلمین طالبیان به بیان آنها پرداخت.دراین جلسه مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر نیز دراین جلسه به شرح وظایف و اختیارات کانون مداحان وشعرای آئینی پرداخت.