بایگانی ماهانه: مرداد ۱۳۹۶

تعداد بازدید: 188

بهره مندی از نخبگان و اساتید به عنوان الگو در راه تبلیغ و ترویج فرهنگ نمازخوانی

معاون فرماندار اشکذر با اشاره به اینکه خیلی از افراد جامعه نخبگان و اساتید را الگوی خود قرار داده اند افزود: توجه به بهره مندی از نخبگان و اساتید در راستا تبلیغ و ترویج فرهنگ نماز خوانی می تواند عاملی اثر گذار باشد.

به گزارش اشکذر خبر ، علیرضا ابوالحسنی ، در نشست ستاد اقامه نماز شهرستان اشکذر ضمن اشاره به اینکه نماز یک وظیفه ثابت و الهی است اظهار کرد: حرکت درراستای تبلیغ و ترویج نماز یک وظیفه ذاتی است که باید مد نظر تک تک مسلمانان قرار گیرد.

وی افزود: دستور انضباطی نماز یکی از بعدهای اصلی نماز است که باید در راستای تبلیغ و ترویج فرهنگ نماز خوانی  به این بعد توجه ویژه شود.

معاون فرماندار اشکذر خاطر نشان کرد: استفاده از شیوه تبلیغ گروهی و نیز ابتکار و نو آوری در بحث تبلیغ و ترویج می تواند در راه  فرهنگ سازی نماز موثر واقع شود.

 وی اظهار کرد: در راستای ترویج و تبلیغ فرهنگ نماز خوانی در بین جوانان باید از شعار زدگی  پرهیز کرد چرا که شعارزدگی خود می تواند لطمه زیادی را به این امر وارد نماید.

حجت الاسلام علی حبیبیان هم بر ضرورت برگزاری مستمر نماز در مدارس  تاکید کرد و خواستار همراهی و همکاری بیشتر خیرین شهرستان در راستا رفع موانع موجود شد .

وی برگزاری کارگاه های آموزشی در راستا شیوه های دعوت به نماز برای خانواده ها را موثر عنوان نمود و اظهار کرد:برگزاری  کار گاه های تخصصی ویژه مادران با این مضمون در سطح شهرستان نیز می تواند موثر واقع شود  که اساتید آن از سوی ستاد تامین خواهد شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد خاطر نشان کرد: نصب تابلوی دیجیتالی تبلیغ نماز در فلکه ورودی این شهرستان از سوی شهرداری می تواند گامی موثر در زمینه تبلیغ و ترویج فرهنگ نماز خوانی باشد.

وی یاد آور شد: برگزاری نشست ها و همایش هایی تحت عنوان تشویق و تجلیل از خدمت گزاران  عرصه نماز اقدامی دیگر است که می تواند در زمینه ترویج فرهنگ نماز خوانی موثر واقع شود.

امام جمعه اشکذر هم با بیان اینکه تبلیغ و ترویج نماز دستور قرآن است گفت: کسانی که می خواهند در زمینه تبلیغ و ترویج نماز فعالیت نمایند خود نیز باید مقید به نماز باشند.

وی بهره مندی از شیوه بزرگان و متخصصین در حوزه تبلیغ و ترویج فرهنگ نماز را مهم دانست و افزود: تمام مروجان باید در این راستا شیوه هایی را که ائمه معصومین و بزرگان دین استفاده نموده اند به کار گیرند.

حجت الاسلام محمد رضا طالبیان اظهار کرد: یکی از وظایف اصلی که تمام مدیران و مسوولان نظام و دولت بر عهده دارند ، بحث نماز است که برای ترویج و تبلیغ آن  باید برنامه ریزی های خاصی  از سوی آنها صورت گیرد.

همایش آموزشی اصناف شهرستان اشکذر درمسجد ریگ رضوانشهر

همایش آموزشی اصناف شهرستان اشکذر درمسجد ریگ رضوانشهر

 

به همّت اصناف ، بسیج اصناف شهرستان اشکذر وباهمکاری اداره تبلیغات اسلامی منطقه جلسه هفتگی آموزش احکام وآداب کسب وکاردراسلام  درمحل مسجد ریگ رضوانشهر برگزارگردید .

 دراین مراسم پس از قرائت زیارت عاشورا حجت الاسلام پورقیومی به بیان آیات قرآن کریم دررابطه با نعمت های الاهی ، تعریف نعمت وانواع آن ونیز برخی از نعمت های الاهی که درقرآن از آنها نام برده شده است پرداخت وهمگان را به استفاده صحیح از آنها سفارش کرد .

ایشان هم چنین بخشی از احکام شرعی مربوط به قرض دادن وقرض گرفتن پرداخت وسوالات تعدادی از حاضرین را نیز پاسخ داد.

برگزاری مراسم یادبود شهید مدافع حرم محسن حججی در رستاق

در مراسمی در ابراهیم آباد رستاق و با حضور آحاد مردم شهید پرور و انقلابی رستاق یاد و خاطره شهید مدافع حرم محسن حججی گرامی داشته شد.

به گزارش خبرنگار اشکذر خبر از رستاق، در مراسمی در ابراهیم آباد رستاق و با حضور آحاد مردم شهید پرور و انقلابی رستاق یاد و خاطره شهید مدافع حرم محسن حججی گرامی داشته شد.
حجت الاسلام دلاوری امام جمعه رستاق در این مراسم ضمن تجلیل از مقام شامخ شهدای مدافع حرم گفت: شهید حججی ثمره ی مکتب و مذهبی است که مرگ سرخ و شهادت در راه خدا را از همه لذتهای دنیا بالاتر می داند.
امام جمعه رستاق همچنین بااشاره به نقش همسران ومادران شهدا تصریح کرد: نقش مادر و همسران شهدا مخصوصا همسر و مادر شهید بزرگوار محسن حججی همانند نقش همسر و مادر وهب در حادثه کربلاست و شهید حججی نیز در عصر ما نمونه ای است از حنظله و وهب است.

پخش کلیپ و مداحی وسینه زنی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

یادواره شهدای روستای شرب العین برگزار شد

عکس 1شرب العین عکس 2شرب العین عکس 3شرب العین عکس 4شرب العین عکس 5شرب العین عکس 6شرب العین عکس 7شرب العین عکس 8 شرب العین

همزمان با سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی یادواره شهدای روستای شرب العین برگزارشد.

به گزارش اشکذر خبر،  همزمان با سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی یادواره شهدای روستای شرب العین با حضور امام جمعه بخش خضرآباد خانواده های معظم شاهد و مردم ولایت مدار و قدرشناس روستای شرب العین برگزارشد.
حجت الاسلام محبوبی سخنران این مراسم به تجلیل از مقام والای شهدای انقلاب و هشت سال دوران دفاع مقدس پرداخت و خانواده‌های معظم شهدا را یکی از افتخارات بزرگ و سرمایه‌های ملی برای کشورمان دانست و تصریح کرد:‌ این خانواده‌ها با تقدیم فرزندانشان در راه انقلاب درس بزرگی را به ما دادند که باید در تمام زندگی خود این الگو را سرلوحه کار خود قرار دهیم.
روستای شرب العین دردوران دفاع مقدس
۹ شهیدتقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
تجلیل از خانواده های معظم شاهد و برپایی نمایشگاه عکس و پوسترشهدا و ایثارگری های رزمندگان
۸ سال دوران دفاع مقدس از دیگربرنامه های این مراسم بود.

نیکوکاران اشکذری ۵۹۱ میلیون ریال صدقه دادند

مدیر کمیته امداد شهرستان اشکذر:

نیکوکاران اشکذری ۵۹۱ میلیون ریال صدقه دادند

مدیر کمیته امداد شهرستان اشکذر گفت: بیش از یک میلیارد و ۴۰۵ میلیون ریال کمک معیشت به ۵۷۵ خانوار معیشت بگیر تحت حمایت کمیته امداد شهرستان اشکذر با جمعیت ۹۷۲ نفر در چهار ماهه نخست سال ۹۶ پرداخت شد.

به گزارش اشکذر خبر به نقل از  قدس آنلاین، علیرضا خلیلی با بیان اینکه نیکوکاران اشکذری در چهار ماهه ابتدای سال جاری ۵۹۱ میلیون ریال صدقه دادند، اظهارداشت: مردم خیر شهرستان اشکذر همکاری خوبی در اجرای طرح های مشارکتی این نهاد دارند، در خصوص مشارکت در طرح «اکرام ایتام»، هم اکنون ۸۴۶ حامی نیکوکار حمایت مادی و معنوی ۸۵ یتیم تحت حمایت کمیته امداد را برعهده دارند و در چهار ماهه نخست سال ۹۶ بیش از ۳۵۲ میلیون ریال به حساب ایتام واریز کردند.

وی با بیان اینکه ۱۳۵ خیر اشکذری نیز حمایت ۲۸۹ فرزند نیازمند غیر یتیم را در قالب طرح محسنین عهده دار هستند، افزود: خیران اشکذری بیش از ۷۸ میلیون ریال به فرزندان نیازمند غیر یتیم تحت حمایت کمیته امداد کمک کردند، مردم نیکوکار می توانند حمایت یک یا چند یتیم و یا فرزندان نیازمند غیر یتیم را در قالب طرح های «اکرام ایتام» و «محسنین» عهده دار شوند و به عنوان پدر معنوی ماهیانه حداقل ۳۰۰ هزار ریال به حساب آنان واریز کنند.

خلیلی به مشارکت نیکوکاران اشکذری در طرح های ماه مبارک رمضان سال جاری اشاره کرد و گفت: مردم نوعدوست  شهرستان اشکذر در ماه مبارک رمضان به منظور اطعام و افطار مددجویان تحت حمایت کمیته امداد بیش از ۳۵۰ میلیون ریال به صورت نقد، سبد کالا و غذای گرم به نیازمندان کمک کردند، همچنین ۳۲ میلیون ریال به عنوان فطریه عام و سادات و ۲۷ میلیون ریال کفاره عمد و غیر عمد در روز عید سعید فطر به پایگاه های کمیته امداد اهداء شد و در روز قدس نیز بیش از هشت میلیون ریال به مردم مظلوم فلسطین کمک شد.

این مسئول در بخش دیگری از گزارش خود به عملکرد این نهاد در بخش اشتغال و خودکفایی پرداخت و گفت: یک هزار و ۸۴ طرح خودکفایی فعال مددجویی در شهرستان اشکذر مشغول فعالیت هستند، طی چهار ماهه نخست سال ۹۶ نیز بیش از پنج میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی از محل منابع بانکی و امدادی به ۴۰ مددجوی متقاضی تحت حمایت اعطاء شد.

وی با بیان اینکه یک میلیارد ریال نیز به عنوان وام تکمیلی اشتغال به هفت مددجوی تحت حمایت پرداخت شد، افزود: ۱۲ نفر از مددجویان تحت حمایت در چهارماهه ابتدای سال جاری در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای شرکت کردند و برای تعدادی از مددجویان نیر کاریابی انجام شد.

مدیر کمیته امداد شهرستان اشکذر در ادامه با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۲ نفر از مددجویان تحت حمایت به اردوی زیارتی عتبات عالیات و مشهد مقدس اعزام شده اند، گفت: هم اکنون ۲۴۵ دانش آموز و ۱۰ دانشجو از خدمات مختلف این نهاد در بخش فرهنگی استفاده می کنند.

 

کودتای بیست وهشتم مرداد نقطه عطفی در تاریخ ایران است

امام جمعه رستاق:

آئین وحدت بخش نماز جمعه این هفته رستاق در مسجد شهدای شمسی رستاق برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار اشکذر خبر از رستاق، آئین وحدت بخش نماز جمعه این هفته رستاق در مسجد شهدای شمسی رستاق برگزار گردید.
حجت الاسلام دلاوری امام جمعه رستاق با اشاره به داستان کودتای آمریکایی انگلیسسی
۲۸مرداد برای برگرداندنه محمدرضا پهلوی به ایران گفت: کودتای بیست وهشتم مرداد نقطه عطفی درتاریخ میهن اسلامی ایران است وماباید از قضایای این کودتا درس بگیریم.
امام جمعه رستاق در ادامه باگرامیداشت سی ام مرداد روز جهانی مساجد تصریح کرد: ماباید نقش مساجد دراسلام را مهم بدانیم،همانگونه که پیامبر اسلام تمام مسائل سیاسی،اجتماعی و حتی قضاوتها را در مسجد انجام می دادند.وامام راحل(ره) نیز همین گونه عمل کرد و پایه های انقلاب در مساجد شکل گرفت.
حجت الاسلام دلاوری همچنین با گرامیداشت سالروز شهادت حضرت جوادالائمه (ع) به ذکر فضائل و مناقب آن حضرت پرداخت و به همین مناسبت یاد و خاطره شهدای جوان مخصوصا شهید مدافع حرم اهل بیت محسن حججی را گرامی داشتند.

زوج اشکذری منزل دو طبقه خود را برای نیات جدید وقف کردند

رییس اداره اوقاف و امور خیریه اشکذر:

 

زوج اشکذری منزل مسکونی خود را به نام موقوفه «بقیه الله» با نیت هزینه‌های ضروری ازدواج، درمان، تحصیل و ساخت مسکن نیازمندان و همچنین هزینه‌های برگزاری مراسم اربعین حسینی وقف کردند.

به گزارش اشکذر خبر، رمضانعلی خادمی، رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اشکذر اظهار کرد: حسن جعفری نسب و همسر محترمشان در اقدامی خداپسندانه و خیرخواهانه ‏ششدانگ منزل مسکونی دو طبقه را بنام موقوفه بقیه الله در اشکذر وقف نمودند.‏

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اشکذر افزود: این موقوفه بنام حضرت بقیه الله الاعظم(عج) با مساحت عرصه و اعیان  ۲۷۷ متر مربع و ارزش افزون بر  ۲ ‏میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال با نیت هزینه های ضروری ازدواج، درمان، تحصیل و ساخت مسکن نیازمندان و همچنین هزینه های برگزاری مراسم اربعین حسینی همراه با قرائت زیارت اربعین حضرت سیدالشهداء (ع) وقف شده است.‏
وی ضمن تقدیر و تشکر از این زوج اشکذری بابت وقف خداپسندانه، به نیات موقوفه بقیه الله اشاره و تصریح کرد: نیات موقوفه برگرفته از عمق ایمان و درک نیازهای روز جامعه این زوج اشکذری نشات گرفته است.

برگزاری همایش پیش از ازدواج در شهرستان اشکذر

در راستای اجرای طرح جامع آموزش شهرستان اشکذر سومین همایش با موضوع آموزش پیش از ازدواج با محوریت بهزیستی این شهرستان برگزار شد .

به گزارش اشکذر خبر، بهزیستی این شهرستان  صبح امروز بنابر اهمیت موضوع ازدواج و  آگاهی از مهارت های پیش ازدواج که می تواند خود عاملی تاثیر گذار در کاهش طلاق باشد با همکاری  دفتر بانوان فرمانداری ، کمیته امداد و حوزه مقاومت بسیج حضرت خدیجه ( س )  شهرستان اقدام به برگزاری همایشی تحت عنوان همایش پیش از ازدواج با حضور دهقان زاده مدرس کشوری در این حوزه و نیز جمعی از مادران نمود.

اعزام دومین کاروان راهیان نور از رستاق به مناطق عملیاتی غرب وشمال غرب

 

دومین کاروان عاشقان مکتب سرخ شهادت درقالب کاروان راهیان نور ازروستای شمسی رستاق بابدرقهفرمانده ناحیه بسیج اشکذر و رئیس دفتر امام جمعه رستاق عازم مناطق عملیاتی غرب وشمالغرب کشور شدند.

به گزارش اشکذرخبر سرهنگ امامی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اشکذر در مراسم بدرقه این کاروان اظهار

داشت: این کاروان سومین کاروان راهیان نور ا ست که از شهرستان اشکذر به مناطق عملیاتی غرب وشمالغرب اعزام میگردند.
وی همچنین ضمن تجلیل از مقام شامخ شهدا، تصریح کرد:
این حرکت ارزشمند بسیج مستضعفین که درسطح وسیع درکشور درحال انجام است باعث می شود تا ما فراموش نکنیم درسایه سار رشادتهای چه کسانی در امنیت به سر می بریم.

یادآوری می شود که حجت الاسلام دهقانی روحانی مستقر اداره تبلیغات اسلامی اشکذر این کاروان راهمراهی می کند