بایگانی ماهانه: آبان ۱۳۹۶

تعداد بازدید: 172

افتتاح نمایشگاه محصولات اقتصاد مقاومتی در اولین روز هفته بسیج

در اولین روز از هفته بسیج نمایشگاه محصولات اقتصادمقاومتی در اشکذر با حضور مسئولان شهرستان افتتاح شد و این نمایشگاه تا ۳ آذر ماه برای بازدید عموم دایر است.

به گزارش اشکذر خبر، در اولین روز از هفته بسیج نمایشگاه محصولات اقتصادمقاومتی در اشکذر با حضور امام جمعه اشکذر، فرماندار و مسئولان سپاه و بسیج و ادارات اشکذر افتتاح شد.

این نمایشگاه از تاریخ ۲۹ آبان لغایت ۳ آذر از ساعت ۱۸ تا ۲۲ در محل اشکذر ابتدای خیابان آزادگان جنب حسینیه شهدا برای بازدید عموم دایر است.
در این نمایشگاه محصولاتی ازقبیل نان خشک محلی، عرقیجات، ترشیجات، انواع فرآورده های شترمرغ، محصولات زراعی و باغی، گیاهان دارویی و صناع دستی می باشد.

بسیج همواره با پشتیبانی مردم، مددکار محرومین جامعه است

امام جمعه اشکذر در هفته بسیج :

امام جمعه اشکذر در صبحگاه مشترک نیروهای نظامی، انتظامی و دانش‌آموزشی به مناسبت هفته بسیج گفت: بسیج همواره با پشتیبانی مردم، یار و مددکار محرومین جامعه بوده است.

به گزارش اشکذر خبر، در اولین روز از هفته بسیج؛ صبحگاه مشترک نیروهای نظامی، انتظامی و دانش‌آموزشی در دبیرستان شهید باهنر اشکذر برگزار شد.

همزمان با فرارسیدن هفته بسیج؛ صبحگاه مشترک نیروهای نظامی، انتظامی و دانش آموزش در دبیرستان شهید باهنر اشکذر با اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران و خواندن سوگندنامه پرچم برگزار شد.

حجت‌الاسلام “محمدرضا طالبیان” امام‌جمعه اشکذر در این مراسم در صحبت‌های خود با اشاره به نام‌گذاری سالروز تشکیل بسیج مستضعفین توسط امام خمینی (ره) اظهار داشت: امام با نگاه ژرف‌اندیش خود میراث گران‌بهایی را به یادگار گذاشت که همواره با پشتیبانی مردم یار و مددکار محرومین جامعه بوده است.

در این مراسم که فرماندار و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان حضور داشتند حاضران ضمن قرائت فاتحه به روح شهیدان سرافراز و نثار شاخه گل یک‌بار دیگر با آرمان‌های انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

همدردی مردم نوع‌دوست ایران برای کمک به زلزله‌زدگان تجلی عشق به کشور است

امام جمعه بخش خضرآباد:

نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بخش خضرآباد هم‌زمان با سالروز ارتحال نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) و امام حسن مجتبی (ع) در مصلای بزرگ روستای هامانه و با حضور بخشدار خضرآباد و هیئت‌های عزادار به امامت حجت‌الاسلام غالبی اقامه شد.

به گزارش خبرنگار اشکذر خبر از خضرآباد، امام‌جمعه بخش خضرآباد با تسلیت حادثه ناگوار زلزله استان کرمانشاه و جان باختن جمعی از هم‌وطنانمان ضمن قدردانی از ارسال کمک‌های مردمی و دولتی افزود: همدردی مردم بزرگ و نوع‌دوست ایران اسلامی برای کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور تجلی عشق و علاقه مردم ایران است که باید این کمک‌رسانی تا رفع نیازهای حادثه دیدگان همچنان ادامه داشته باشد.

حجت‌الاسلام غالبی با گرامیداشت هفته وقف و با اشاره به اهمیت وقف در جامعه و فرارسیدن این هفته گفت: در جامعه امروزی ما وقف یک کار خیر و ماندگار است.

امام‌جمعه بخش خضرآباد گفت: وقف از جایگاه بالائی در اسلام برخورداراست که باید به آن توجه بیشتری شود.

وی با بیان اینکه وقف سرمایه اجتماعی بزرگی برای باقی ماندن نام نیک از انسان مؤمن است گفت: اگر انسان وقفی انجام دهد اثرات آن را به نام خودش ثبت می‌کنند که همان باقیات‌الصالحات است.

همچنین نمازگزاران جمعه این هفته بخش خضرآباد مبلغ یک میلیون و۱۱۴ هزار تومان وجه نقد برای کمک به زلزله زدگان استان کرمانشاه اهدا کردند.

راه اندازی کتابخانه جامع در یکی از مدارس غیرانتفاعی اشکذر

به مناسبت هفته کتاب وکتاب خوانی

کتابخانه 2 کتابخانه 3 کتابخانه 4

با حضور جمعی از مسئولان شهر اشکذر، کتابخانه جامع مدرسه غیردولتی فرزانگان کوشا اشکذر با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی ایجاد و راه اندازی شد.

به گزارش اشکذر خبر، این مراسم با حضور خانواده خیّر نیک اندیش دکتر سیدولی علوی نسب، شهردار اشکذر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اشکذر و جمعی از مدیران، معلمان و دانش آموزان در مدرسه غیر دولتی کوشا برگزار شد.

در این مراسم مهدی جعفری پور شهردار اشکذر با اشاره به جایگاه آموزش و کتابخوانی، گفت: امروزه ما میتوانیم با فرهنگ سازی در مقاطع مختلف سنی و فرهنگی کشور، همزیستی مسالمت آمیزی را در بین اقوام و مردم جامعه داشته باشیم.

وی افزود: حفاظت از اموال عمومی جامعه و شهر ریشه های فرهنگی و اجتماعی دارد که می توان ترویج و ترزیق کتابخوانی و فرهنگ آن به جامعه به زیبایی هر چه تمام ساخته و پرداخته شود.

همچنین در این مراسم فرزانه فرازمند از کارشناسان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یزد با بیان به این که سرانه مطالعه در کشور نسبت به استانداردهای جهانی بسیار پایین و از دو تا ۷۵ دقیقه برآورد شده است، گفت: هدف از راه اندازی این کتابخانه اشاعه فرهنگ کتاب خوانی در بین نونهالان واموزش رسمی و کلاسیک کتابخوانی به صورت روزانه و مستمر است.

وی با اشاره به این که برای رسیدن به هدف اصلی و پررنگ شدن فرهنگ کتابخوانی باید به اهل فن مراجعه شود، اظهار داشت: امروزه اگاهی و حکمت وجه تمایز انسان از سایر موجودات بوده که در این عصر؛ آفریدن دانایی از مهمترین امانت های انسانی به شمار می رود.

وی تصریح کرد: در این عصر هر که داناتر ؛ تواناتر و قدرتمندتر است و اینکه والدین دانش آموزان می توانند با شروع از خود و خواندن کتاب ؛ فرزندان خود را تشویق به خواندن کتاب نمایند چرا که ارضاء روح آدمی در حیطه دانایی و حکمت اندیشه است و کتاب و کتابخانه میتواند مامن خاصی برای فرزندان و اینده سازان این مرز و بوم باشد.

در پایان این مراسم از خانواده خیّر و دیگر مسئولان که در ایجاد این کتابخانه همکاری داشتند، قدردانی شد.

سهم هر ۴۶۵۲نفر در شهرستان اشکذر یک کتابخانه است

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اشکذر در مصاحبه با اشکذر خبر:

سهم هر ۴۶۵۲نفر در شهرستان اشکذر یک کتابخانه است

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اشکذر عنوان کرد: شهرستان اشکذر از نظر دارا بودنِ سرانه ی تعداد کتابخانه، با توجه به جمعیت شهرستان در استان یزد در مقام سوم قرار دارد.

ریس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اشکذر

ر

در مصاحبه با خبرنگار اشکذر خبر به مناسبت ۲۴آبان ماه روز کتاب و کتابخوانی، ضمن عرض تبریک به مناسبت روز کتاب گفت: کتاب وسیله ای است که دانش بشری به مدد آن از تباه شدن مصون می ماند و به آیندگان منتقل می شود.

ولی الله حفیظی مدت ریاست خود بر مجموعه کتابخانه های شهرستان اشکذر را ۱۴سال عنوان کرد و عنوان کرد: شهرستان اشکذر داری ۷باب کتابخانه است که ۶ باب از این کتابخانه ها زیر نظر نهاد کتابخانه های عمومی کشور و یک باب دیگر به صورت مشارکتی اداره میشود.

وی به رتبه سوم شهرستان اشکذر در استان یزد از لحاظ تعداد کتابخانه ها به نسبت جمعیت شهرستان اشاره کرد افزود: شهرستان اشکذر به ازای هر ۴۶۵۲ نفر یک کتابخانه دارد که میتواند این آمار با همت خیرین محترم شهرستان بهتر نیز شود.

ریس کتابخانه های اشکذر کمترین کتب موجود در شهرستان را کتب مربوط به رشته های پزشکی و هنر دانست و خاطر نشان کرد: ساختمان کتابخانه های شهرستان اشکذر چند ده سال از زمان ساختشان گذشته است و بعضا فضای ظاهری کتابخانه ها را مستهلک کرده است کخ میطلبد تا با کمک خیرین محترم یک سری از نواقص را بر طرف نموده و محیطی در خور و هم شان کتاب و کتابخانه فراهم آورد.

وی ادامه داد: مسلما اگر چنین اتفاقی بیافتد در ذهن جوانان و بویژه نوجوانان نیز جذابیت مضاعف پیدا میشود و متقابلا اشتیاق به کتاب و کتابخوانی نیز افزایش می یابد.

حفیظی افزود: به عنوان عضو کوچکی از اصحاب فرهنگ این مرزوبوم به خانواده ها توصیه میکنم که توجه بیشتری به خواندن کتاب داشته باشند، چون کتاب با سابقه ترین ودردسترس ترین عنصر فرهنگی در همه شهرها وروستاهاست وتنها رسانه ایی که همواره با پیشرفت تکنولوزی وصنعت جایگاه اصلی خودش را از دست نداده و همه ما باید دست بدست هم بدهیم تا ترویج وارتقاء فرهنگ مطالعه وکتابخوانی را گسترش بدهیم.

وی در پایان سخنان خود عنوان کرد: در پایان از مسولین شهرستان بخصوص فرماندار محترم شهرستان، امام جمعه ی محترم، بخشداران ودهیاران میخواهم تا در این امر بیشتر سهیم باشند و خود را درگیر این حوزه کنند، تا از نزدیک با مشکلات کتابخانه های شهرستان آشنا و در جهت رفع و رجوع آن  سعی تلاش خودشان را انجام بدهند.

همزمان با فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی کتاب گوهر با حضور جمعی از علاقمندان و اعضاء در کتابخانه عمومی مرحوم ذاکری نقد و بررسی شد.

به مناسبت هفته کتاب وکتاب خوانی

به همت کتابخانه عمومی مرحوم ذاکری اشکذر

همزمان با فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی کتاب گوهر با حضور جمعی از علاقمندان و اعضاء در کتابخانه عمومی مرحوم ذاکری نقد و بررسی شد.

به گزارش اشکذرخبر به نقل  روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اشکذر, ولی الله حفیظی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان از برگزاری جلسه نقد و بررسی کتاب گوهر نوشته مهدی جعفری نسب  هم‌زمان با فرا رسیدن  هفته کتاب و کتابخوانی با حضور جمعی ازعلاقمندان و اعضاء کتابخانه خبر داد.از

حفیظی افزود: کتاب گوهر خاطرات خودنوشت مهدی جعفری نسب اشکذری در سه فصل با عناوین تا آغاز انقلاب اسلامی ، تا آغاز دفاع مقدس و همچنین دفاع مقدس است . نویسنده در مقدمه کتاب خود بیان می کند که فاصله تولد تا مرگ ، مسیری ست که با زندگی می پیماییم ، زندگی انسان خواه ناخواه با حوادث و وقایعی پیوند خورده که همان خاطرات اوست . هر کس خاطراتش را نوشته ، تومار زندگی خود را باز کرده و جلوی چشم دیگران گذاشته است. جعفری نسب ادامه می دهد که آنچه پیش روی خوانندگان است خاطراتش از گفته ها و شنیده ها و دیده های یک عمر است و وی این ها را بدون این که هنری در نویسندگی داشته باشد و بدون نظم و نسق خاصی نوشته است ، بی آنکه به فکر خوش نامی و بدنامی خودش و بد و خوب نوشتن باشد بی ریا بر روی صفحات پیش روی خوانندگان ریخته است .

در بخشی از کتاب «گوهر» می‌خوانیم: بعدها یکی از دوستانم که در این عملیات مجروح شده بود ، برایم گفت که در عملیات چه اتفاقی افتاده بود . با  شنیدن حرفهایش ، دلم یک جوری شد و تا چند روز همه اش این صحنه در فکرم بود و خیال می کردم من آنجا هستم . گفت : ما رفته بودیم جلو و خیلی تشنه بودیم . قمقمه ها آب نداشت . یک تانکر بود که در دید دشمن بود . مثل آبکش شده بود و از سوراخ هایش آب بیرون می ریخت . پای تانکر حدود پانزده نفر شهید شده بودند . از فرط تشنگی می رفتند آب بخورند ؛ چون در دید دشمن بودند ، ترکش می خوردند و همان پای تانکر می افتادند و شهید می شدند . بقیه از فشار تشنگی اصلا ً فکرشان کار نمی کرد . انگار فقط تانکر آب را می دیدند و جنازه های افتاده کنار تانکر و جوی آب و خونی را که از زیر تانکر به پایین شیار راه افتاده بود ، نمی دیدند . فقط می خواستند به تانکر آب برسند . آنان به سرعت خودشان را می‌رساندند آنجا ؛ دهانشان که نزدیک آب می رسید ، تیر می خورد به سرشان یا گردنشان ، و می افتادند کنار تانکر …

درپایان این مراسم با حضور حجت الاسلام پورقیومی مسئول اداره تبلیغات اسلامی اشکذر و پس ازبیان نقطه نظرات ایشان درمورد کتاب گوهر از جعفری نسب با اهداء لوح و هدیه تقدیر و تشکر شد.

گزارش تصویری از برگزاری دومین همایش نکوداشت مهاجرین الی الله نیروهای مسلح

به مناسب فرارسیدن هفته بسیج

دومین همایش نکو داشت مهاجرین الی الله با حضور خانواده های شهدا و جمعی از مسئولان لشکری استان و شهرستان در حسینیه شهدا شهرستان اشکذر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اشکذر خبر همایش مهاجرین الی الله با حضور فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اشکذر، رئیس عقیدتی سیاسی  تامین اجتماعی نیروهای مسلح، رئیس کانون بازنشستگان استان یزد، رییس اداره بازنشستگی نیروهای مسلح ، فرمانده گروه پدافند اجا استان یزد و نماینده نیرو دریایی استان یزد  در حسینیه شهدا اشکذر برگزار شد.

اجتماع عزاداران در مصلای بزرگ روستای هامانه به مناسبت سالروز ارتحال پیامبر اسلام (ص)

اجتماع عظیم عزاداران حسینی با حضور امام‌جمعه بخش خضرآباد و بخشدار منطقه در مصلای بزرگ روستای هامانه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اشکذر خبر از خضرآباد، هم‌زمان با ۲۸ صفر سالروز ارتحال نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) و امام حسن مجتبی (ع) مردم روستاهای دهستان کذاب با به راه انداختن هیئت‌های عزادار سینه‌زن و زنجیرزن و اجتماع در مصلای بزرگ روستای هامانه به سروسینه زدند و اشک ماتم ریختند.

میثاق کتابداران اشکذری با شهداء در هفته کتاب

همزمان با فرا رسیدن هفته کتاب وکتابخوانی

همزمان با فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی مزار شهداء در روضه الشهداء شهرستان اشکذر با حضور کتابداران غبار روبی شد

به گزارش اشکذرخبر به نقل از روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اشکذر، کتابداران در این آیین با نثار شاخه های گل و خواندن سوره فاتحه یاد و خاطره شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس بویژه شهید گمنام را گرامی داشته و با آرمان های شهدا تجدید پیمان کردند.

ولی الله حفیظی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان, ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: شهدا و ایثارگران سرمایه های گرانقدر جامعه اسلامی هستند.

حفیظی  هدف از برگزاری این آیین را تجدید بیعت و میثاق با شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و تداوم راه شهیدان اعلام کرد.

دیدار جمعی از کتابداران با فرماندار شهرستان اشکذر به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اشکذر به همراه جمعی از کتابداران به مناسبت فرا رسیدن هفته کتاب با فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کردند

به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اشکذر ، محمد علی شاه حسینی فرماندار شهرستان در این دیدار ضمن گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی عنوان کرد : عرصه کتاب و کتابخوانی عرصه مهمی است و از فعالان این عرصه انتظار داریم با برنامه ریزی در جهت اعتلای فرهنگ مطالعه بیش از گذشته به این حوزه توجه کنند .

وی افزود: با توجه به مشکلات مختلف، مردم کمتر به کتاب و کتابخوانی توجه می کنند و اگر بتوانیم فرهنگ مطالعه را درجامعه ترویج و تقویت کنیم ، شاهد کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه خواهیم بود.

در ادامه این جلسه ولی الله حفیظی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ضمن گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی به تشریح برنامه های این هفته پرداخت و گفت:فرهنگ کتاب و کتابخوانی نیاز همیشگی جامعه به ویژه جوان و نوجوانان است و می توان با برنامه ریزی های جامع و کلان، زمینه را برای پیوند ناگسستنی افراد با کتاب فراهم آورد و این فرهنگ اصیل را، که مصون بخش جامعه در برابر تهاجم های گوناگون فرهنگ های بیگانه است، ترویج کرد.

گفتنی است در این دیدار کتابداران به نقطه و نظرات خود درمورد مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان پرداختند .

در پایان این دیدارشاه حسینی با اهداء لوح تقدیر و هدیه کارت از کتابداران تقدیر و تشکر نمود