بایگانی ماهانه: آذر ۱۳۹۶

تعداد بازدید: 203

برگزاری گفتمان دینی با عنوان « دین و زندگی » درخضرآباد

 

به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر یک جلسه گفتمان دینی با موضوع « دین وزندگی » با اجرای حجت الاسلام پورقیومی جهت دانش آموزان دبیرستان شهید حسینی زاده شهر خضرآباد برگزار شد.

 وی دراین برنامه با توضیح معنا و محتوای دین ، آن رادر قالب اعتقادات ، اخلاق و عبادات دانست و گفت : با رعایت دستورات دینی است که سلامتی و سعادت انسانها در دنیا وآخرت تضمین شده است .

مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر تاکید کرد دین داری در این برهه از زمان با توجه به زرق و برق ها و ظاهر متعدد فریبنده سخت است اما کسی که همواره به خدا پناهنده شود وبراوتوکل کرده و از دستوراتش پیروی کند مسلما از خطرات وآسیب ها درامان می ماند.

پورقیومی در پایان سخنانش ضمن توصیه های اخلاقی ، آموزشی و تربیتی به سوالات متعدد و کتبی حاضرین پاسخ گفت و در پایان به تعدادی از دانش آموزان برتر دراین گفتمان جوایزی اهدا شد

بازدید رئیس اداره تبلیغات اسلامی از خانه عالم بندرآباد

مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر با حضور درروستای بندر آباد از توابع رستاق ضمن بازدید از ساختمان خانه عالم این منطقه با روحانی بندر اباد هم دیدار و پیرامون مباحث مربوطه بحث و گفتگو کرد و درپایان مقرر شد با حمایت این اداره  تعمیرات ضروری خانه عالم صورت پذیرد.

جلسه مسئولین هیئات مذهبی خواهران اشکذر برگزار شد

به دعوت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر اولین جلسه مسئولین هیئات مذهبی خواهران اشکذر درسال جاری با حضور حجت الاسلام پورقیومی مسئول اداره تبلیغات اسلامی و کارشناس امور هیئات مذهبی شهرستان اشکذر در محل این اداره برگزار شد

مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر با تاکید برنقش مهم بانوان  و به خصوص هیات های مذهبی انها در فرهنگ سازی دینی سطح جامعه و تقویت اعتقادات مذهبی گفت : وجود هیئات مذهبی خواهران در شهرستان  ظرفیت بسیار مناسبی دراین راستا محسوب می شود و انتظار است که با تعامل بیشتر با این اداره  مسائل فرهنگی ، اجتماعی و آسیب های اجتماعی جامعه تدابیر و راهکارهای مناسبی انجام گیرد.آقای پورقیومی  برگزاری این جلسات به صورتمستمر را مفید دانست  و تبادل نظرات و انتقال تجربیات را ازجمله آثار آن دانست ایشان هم چنین  نقش هیئات مذهبی در پیروزی انقلاب اسلامی و وظایف سنگین مسئولین هیئتها در حفظ و بقاء این نظام مقدسرا خاطر نشان ساخت، پرهیز از خرافات و برگزاری مجالس خرافی ، استفاده از مداحان آموزش دیده ،عدم مزاحمت صدای بلندگوها و شنید نشدن صدا توسط نامحرم ، استفاده از کلاس نهج البلاغه ، ارائه گزارش فعالیتها و درج و تبلیغ در سایت ، شرکت در راهپیمائیها و تجمعات دینی و ارتباط با سازمان و مشکلات مهاجرین و … از دیگرمطالبی بود که مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر آنها را بیان کرددر ادامه جلسه حضار نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمودند.

برگزاری دوره آموزش تجوید ویژه خواهران

اطلاعیه موسسه قرآنی امین

 

مؤسسه قرآنی امین رفیع رضوانشهر در اطلاعیه ای اعلام کرد درنظردارد دوره آموزش و تثبیت تجوید را ویژه خواهران با استفاده ای استاد مجرب استانی در آخرین فصل از سال جاری برگزار نماید .

 از جمله شرایط فراگیران در این دوره دارابودن حداقل ۱۸ سال و حداکثر ۴۵ سال و مدرک تحصیلی دیپلم اعلام گردیده است .

علاقه مندان می توانندبرای ثبت نام همه  روزه صبح به محل این موسسه واقع دررضوانشهر خیابان گلستان ۹ مراجعه نمایند .

 موسسه مذکور با مجوز ونظارت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر به فعالیت های قرآنی مشغول می باشد.

آموزش تجوید

همایش اعضای هیات مذهبی شرف آباد

به همت هیات امنای هیات مذهبی شرف ایاد همایش اعضای این هیات با حضور روحانی منطقه وحجت الاسلام شعبانزاده روحانی شرف اباد درمحل امامزداه  سید میرحسن(ع) روستای حاجی آباد از توابع رستاق شهرستان اشکذر برگزار شد .

دراین برنامه صمیمی که اکثرین آنان را جوانان وتعدادی از پیشکسوتان تشکیل می دادند مسئول هیات به تشریح عملکرد وبرخی از برنامه های آتی پرداخت و درادامه  تعدادی از حاضرین دیدگاهها وسوالات خود را در مورد مسائل مطرح شده و برنامه های هیات بیان کردند.

این مراسم با پذیرایی خاتمه یافت

اطلاعیه

اطلاعیه

 

پرداخت ۶ ماه حق الزحمه توسط دولت و ۲ سال معافیت بیمه ای برای بنگاه های فعال ( تولیدی ، صنعتی ، کشاورزی و خدماتی ) با ثبت نام در سامانه کارورزی https://karvarzi.mcls.gov.irبا مهارت ورزی  دانش آموختگان دانشگاهی اقدام نمایند.

نشست اعضای شورای تأمین و مدیران ادارات با ائمه جمعه شهرستان اشکذر

پیش از ظهر شنبه ۲۵ آذرماه فرماندار اشکذر، اعضای شورای تأمین و مدیران برخی از ادارات شهرستان گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام‌شده دستگاه متبوع خود را به اطلاع ائمه جمعه اشکذر، رستاق و خضرآباد رساندند.

به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ امام‌جمعه اشکذر هدف از برگزاری این نشست را رصد و ارزیابی فعالیت‌های انجام‌شده کارگزاران دولت و ارائه آن به مردم دانست و افزود: ضروری است با انعکاس صحیح دستاوردهای فرهنگی و اجتماعی زمینه برای رشد و پیشرفت افزون‌تر فراهم گردد.

حجت‌الاسلام “محمدرضا طالبیان”بهره‌مندی از نظرات مردم و نیز استفاده از پیشنهاد‌های کارشناسان را از رویکردهای لازم به‌منظور رفع موانع موجود دانست و بر ضرورت اطلاع‌رسانی دستاوردهای دولت و نیز پذیرش انتقادهای مردم در جهت تسریع اهداف عالی شهرستان تأکید نمود.

فرماندار و رئیس شورای تأمین شهرستان اشکذر نیز با اشاره به گسترگی فعالیت‌های دولت، تأمین و احساس امنیت را به‌عنوان یکی از محوری‌ترین این فعالیت‌ها برشمرد و مهم‌ترین علت دستیابی به این موفقیت را تفاهم و همکاری اعضای شورای تأمین با یکدیگر و مردم دانست.

“محمدعلی شاه‌حسینی” در بخش دیگر صحبت‌های خود مدیریت جهادی در بخش کشاورزی را منطبق بر شعار سال دانست و افزود: دولت نیز با پرداخت تسهیلات کم‌بهره به روستاییان زمینه را برای توسعه افزون‌تر به‌ویژه در حوزه‌های کشاورزی دانش بینان و دام‌پروری فراهم کرده است.

وی توسعه کمی و کیفی واحدهای صنعتی کوچک و بزرگ در شهرستان را از موفقیت‌های سال‌های اخیر این حوزه برشمرد و خاطرنشان کرد: مسئولین نیز در این مدت ضمن همیاری و همکاری با صنعتگران نظارت لازم را نسبت به انطباق این واحدها با شرایط زیست‌محیطی داشته‌اند.

فرماندار اشکذر بابیان اینکه دستاوردهای دولت در سایه همدلی دولت و مردم رقم خورده است تصریح نمود: دولت قانون حمایت از اشتغال روستاییان را ابلاغ نموده و اکنون فرصتی محیا شده تا با توجه به محیا بودن زیرساخت‌های لازم شاهد ایجاد اشتغال پایدار و کارآفرینی با در نظر گرفتن مباحث زیست‌محیطی در شهرستان باشیم.

ائمه جمعه رستاق و خضرآباد نیز در ادامه این نشست ضمن تشریح وضعیت اجتماعی و فرهنگی شهرستان بر ضرورت رفع مشکلات مناطق مختلف و همچنین پیگیری مطالبات مردم تأکید کردند.

اقدام جاهلانه طرح پایتختی قدس شریف از سوی ترامپ قطعا به ضررشان تمام میشود

امام جمعه خضرآباد:

امام جمعه بخش خضرآباد در جمع نمازگزاران جمعه مسجد امام زاده سید کافی گفت: اقدام عجولانه و جاهلانه طرح پایتختی قدس شریف از سوی ترامپ ثمرات زیبایی برای جهان اسلام به ارمغان آورد.

به گزارش اشکذر خبر، امام جمعه بخش خضرآباد در جمع نمازگزاران جمعه در مسجد امام زاده سید کافی با تشریح انواع توطعه های استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا علیه جمهوری اسلامی به فروپاشی گروه تکفیری داعش و شکست سیاستهای آمریکا در عراق، سوریه و یمن اشاره و گفت: اقدام عجولانه و جاهلانه طرح پایتختی قدس شریف از سوی ترامپ ثمرات زیبایی برای جهان اسلام به ارمغان آورد که علاوه بر تحکیم وحدت مسلمانان حقانیت جایگاه مقاومت اسلامی را نیز روشنتر کرد.
“حجت الاسلام غالبی” با اشاره به سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح و پیوند حوزه و دانشگاه، این پیوند را از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی دانست و با بیان اینکه این دو نهاد مغز متفکر جامعه هستند، گفت: پیوند آنها میتواند موجب حفظ اعتقادات و مردم و رهنمود کردن علم و دانش در مسیر الهی باشد.