وسوسه مذاکره با آمریکا باید از ذهن مسئولین ما بیرون رود

خطیب نماز جمعه اشکذر به آخرین جمعه ماه شریف شعبان و فرا رسیدن ماه سراسر خیر رمضان اشاره و از عموم مردم درخواست کرد تا ضمن بهره مندی از آخرین روزهای ماه شعبان با آمادگی کامل به استقبال ماه خدا یعنی رمضان بروند و حداکثر بهره و استفاده از این فرصت که خداوند برای مغفرت و آمرزش بندگان خود قرار داده است نمایند.

حجت الاسلام طالبیان ازمتولیان و کانون فرهنگی و هنری مساجد سطح شهرستان اشکذر درخواست کرد تا ضمن غبار روبی ،مساجد را برای استفاده مومنین در ماه مبارک رمضان آماده نمایند.

امام جمعه اشکذر به سخنان رئیس جمهور نادان آمریکا در خروج از برجام و عدم پای بندی به پیمانی که بین ایران و کشورهای ۱+۵ منعقد شده بود اشاره و گفت: از اول هم مشخص ومعین بود که آمریکایی ها اگر چه در گفتار صحبت از باقی ماندن در برجام می زنند ولی به آن عمل نخواهند کرد.

وی پیمان شکنی امریکا در قضیه برجام را موید چندین عبرت برای دولتمردان ما دانست و افزود: دولتمردان ما باید بدانند و باور کنند که آمریکا دشمن انقلاب،نظام و ملت ما است و اگر زمانی اعتقاد داشتند که اگر با کد خدا مراورده کنیم مسائل و مشکلات حل خواهد شد حالا روشن شد که این چنین نیست و دشمنی دشمن باقی خواهد ماند و نباید به دشمن اعتماد کنیم.

خطیب نماز جمعه اشکذراظهار داشت: همواره آمریکا و غربی ها به عهد و پیمان و تعهدات خود عمل نخواهند کرد و این در فرمایشات رهبری مورد تاکید بود ولی دولتمردان غفلت کردند چرا که شناخت ناقصی از دشمن داشتند تا اینکه امروز به فرمایشات مقام معظم رهبری که برگرفته از قرآن و سنت بود رسیدند و این موید این نکته است که در همه امور باید فرمایشات رهبر انقلاب را سر لوحه کار خود قرار دهیم و این دومین عبرتی بود که دولتمردان ما باید از این قضیه بگیرند.

حجت الاسلام محمد رضا طالبیان خاطر نشان کرد: وسوسه مذاکره با آمریکا باید از ذهن مسئولین ما بیرون رود و این سومین درسی است که باید از این قضیه گرفت.

امام جمعه اشکذر در ادامه با بیان اینکه انقلاب اسلامی از همان بدو تاسیس و در دوران جنگ تحمیلی و دوران فعلی همواره با تحریم های مختلفی روبه رو بوده است گفت: حرف زدن از تحریم حرف تازه ای نبوده و مطرح کردن تحریم در شرایط فعلی از سوی دشمنان نباید باعث ایجاد رعب و وحشت در بین مردم شود چرا که وحشت باعث وسوس کردن دشمنان در برداشتن قدم های بلند تری در تحریم ها شود.

وی استفاده حداکثری از ظرفیت های داخلی کشور و رجوع به نخبگان و دانشمندان داخلی به ویژه در زمینه مسائل و مشکلات اقتصادی را عامل موفقیت کشور در برون رفت از مشکلات دانست.

خطیب نماز جمعه اشکذر در پایان صحبت های خود از دولتمردان درخواست کرد تا ضمن بهره مندی از فرمایشات مقام معظم رهبری که بر گرفته از قرآن و حدیث است ، واردات به کشوررا مهار کنند ، با قاچاق کالا مبارزه کنند و استفاده از کالاهی داخلی را ترویج دهند تا کشور را از بن بست مسائل و مشکلات اقتصادی نجات دهند.

تعداد بازدید: 71

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد


9 * = 81

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>