بسیج ملی تغذیه سال ۱۳۹۹

شعار بسیج ملی :

تغذیه سالم برای پیشگیری از کرونا

خبر

همزمان با سراسر کشور  از ۱۵ تا ۳۰ دی ماه همانند سال های گذشته، یازدهمین بسیج ملی تغذیه با شعار ” تغذیه سالم برای پیشگیری از کرونا ” با همکاری سایرادارات شهرستان : شبکه بهداشت و درمان، تبلیغات، آموزش و پرورش، شهرداری، بسیج ، ، نیروی انتظامی و بهزیستی و… در این شهرستان اجرا خواهد شد.

در شرایط فعلی بحران کرونا، رعایت اصول تغذیه سالم در کنار پیروی از پروتکل های بهداشتی، نقش مهمی را در تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری و کنترل بیماری کووید۱۹ دارد. دراین دوران، ضرورت ماندن در خانه موجب تغییراتی در الگوی غذایی خانواده از قبیل ریزه خواری و مصرف تنقلات کم ارزش غذایی، افزایش زمان تماشای تلویزیون، کار با کامپیوترو تبلت و شبکه های مجازی و در نتیجه کاهش تحرک بدنی شده است که در نهایت با بروز اضافه وزن و چاقی و برخی کمبودهای تغذیه ای می تواند موجب تحریک و تضعیف سیستم ایمنی بدن شده و شانس ابتلا به کرونا را افزایش دهد و در صورت ابتلا به بیماری روند بهبودی را با تاخیر مواجه سازد.

اهداف:

– ارتقاء آگاهی، نگرش و عملکرد مردم جامعه در خصوص نقش تغذیه سالم در تقویت سیستم ایمنی بدن

– استفاده از پتانسیل های آموزش و پرورش، شهرداری، سپاه، و ارتش، نیروی انتظامی و سایر ارگان ها جهت اطلاع رسانی

– جلب همکاری خیرین در اجرای برنامه های تغذیه ای اقشار آسیب پذیر و نیازمند

– جلب مشارکت ائمه جماعات به منظور اطلاع رسانی و آموزش جامعه در خصوص اهمیت تغذیه در شرایط کرونا

– افزایش آگاهی جامعه نسبت به نشانگرهای رنگی تغذیه ای و انتخاب درست محصولات غذایی اطلاع رسانی و ارائه پیام های آموزشی، استفاده از شبکه های مجازی، صدا و سیما، کانال های مجازی آموزش و پرورش، بیلبوردهای سطح شهر و پتانسیل سایر ارگان ها

تعداد بازدید: 14

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد


8 + 6 =