برگزاری کارگروه اجتماعی شهرستان اشکذر با موضوع فقر و تبعیض

دومین جلسه کارگروه اجتماعی اشکذر با موضوع بررسی فقر و تبعیض در جامعه و نیز ارائه راهکارهای لازم برای تصمیم سازی به میزبانی اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد.

در آغاز جلسه ، پس از تلاوت آیاتی از کلام آسمانی قرآن ، حجت الاسلام محمد پورقیومی با بیان فرازی از فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون موضوع ، گفت: از دیدگاه کارشناسان اقتصادی و جامعه شناسی ، انواع فقر، شامل : فقر مطلق ، فقر نسبی ، فقر اجتماعی ، فقر جسمانی ، فقر فرهنگی ، فقر روحی و ذهنی ، فقر مالی ، فقر سلامت ، فقر خوراک ، فقر آموزش ، فقر مسکن و … می شود .
رئیس اداره تبلیغات اسلامی اشکذر در ادامه سخنانش به بررسی آثار فقر اقتصادی پرداخت و افزود: این معظل ، آسیب های فراوانی را به دنبال دارد که بخشی از آنها عبارت است از : آثار علمی ، اضطراب و ناراحتی های روحی ، ضعف شخصیت ، از بین رفتن صفات پسندیده مثل کرامت انسانی یا عزت نفس ، ضعف اعتقادات ، آثار سوء فرهنگی در فرد و جامعه ، آسیب های سیاسی و جرم های مختلف .
حجت الاسلام پورقیومی عضو کارگروه اجتماعی شهرستان ادامه داد : دین اسلام که جامع نگر و کامل می باشد و در همه مسائل و نیاز های بشریت نسخه ارزشمند و گره گشا دارد ، در زمینه مبارزه با فقر و نیز تعدیل اقتصاد هم راه کارهایی چون : وضع صدقه ، خمس ، زکات ، انفاق ، اطعام ، امداد ، افطاری دادن ، عقیقه و نیز مبارزه با ربا ، مبارزه با تجملات ، اختلافات طبقاتی و نیز مبارزه با ثروت اندوزی را در نظر گرفته است .
پایان بخش سخنان رئیس اداره تبلیغات اسلامی تعریف تبعیض ، انواع آن و تفاوت تبعیض با تفاوت همراه با ذکر مثال بود.
ایشان از اعضای کارگروه خواست تا دید گاه های خود را با بومی سازی مشکلات مربوط به فقر ارائه کرده و درراستای تصمیم سازی درمسیر رفع فقر وتبعیض درجامعه گام های موثری را در این زمینه بردارند.
در ادامه هر یک از حاضرین دید گاهای خود را پیرامون موضوع جلسه ارائه کردند.

تعداد بازدید: 723

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد


9 * = 72