تماس با ما

آدرس: یزد – شهرستان اشکذر – میدان بسیج – ابتدای خیابان شهید سید احمد پورحسینی

تلفن: ۳۲۷۲۸۳۷۰-۰۳۵  –  ۳۲۷۲۴۴۳۵ – ۰۳۵

ارتباط مستقیم با رئیس اداره:  ۳۲۷۲۸۸۸۹ – ۰۳۵

فکس: ۳۲۷۲۳۰۵۳ – ۰۳۵

پست الکترونیک:     ashkezar[at]tebyanyazd[dot]ir

همچنین در همین صفحه می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید تعداد بازدید: 1,957

یک نظر

 1. معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه¬های علمیه منتشر کرد

  روش شناسی سخنرانی دینی(1)
  سال¬های متمادی موضوع مهمی همچون چیستی، چرایی و چگونگی خطبه و خطبه خوانی به دلایل مختلف (ازجمله وجود شبهاتی که به آنها پاسخ گفته شده)، مورد غفلت مبلغان قرار گرفته و بسیاری از سخنرانان و خطبا به خواندن خطبه¬های تکراری عادت کرده¬اند. بی¬توجهی به خطبه آنقدر در میان بعضی سخنرانان شایع است که حتی گاهی خود سخنران هنگام قرائت خطبه آنچنان که باید توجهی به الفاظ و مضامینی که قرائت می¬کند ندارد چه رسد به مخاطب.
  کتاب روش¬های خطبه خوانی با ایجاد تنوع و جذّابیت در نوع خطبه¬خوانی و کنار گذاشتن خطبه¬های کلیشه¬ای و تکراری و ارائۀ نگاهی نو به بحث خطبه، به انواع، اجزاء، شرایط و شیو¬های قرائت خطبه و حس¬های مختلف هنگام قرائت خطبه می-پردازد.

  روش¬ شناسی سخنرانی دینی(2)
  یکی از دغدغه‌‌های مهم مبلغان و هادیان دین، یادگیری چگونگی ذکر مصیبت و یا همان روضه‌خوانی(نه مداحی) در پایان سخنرانی است و نیز انتظار عموم مردم از مبلغان، شنیدن روضه‌‌های دلنشین و زیبا بوده و هست. به تجربه ثابت شده است که مبلغان و سخنورانی می‌توانند در عرصۀ تبلیغ موفق‌ عمل کنند که بتوانند خوب روضه بخوانند، این در حالی است که ضعف روضه‏خوانی در میان برخی مبلغان، مسئلۀ قابل کتمانی نیست.
  کتاب روش¬های روضه خوانی در سه بخش چیستی، چرایی و چگونگی به انواع و اقسام، روش¬ها و شیوه¬ها، اصول و فنون روضه خوانی می¬پردازد. در این کتاب به بیش از 30 شیوه جذاب و متنوع پرورش روضه، به همراه نمونه¬های اجرایی آن به تفصیل پرداخته شده است.

  روش¬ شناسی سخنرانی دینی(3)
  بسیاری از مبلغان در رابطه با این که چگونه می¬توان محتوای سخنرانی را به شکلی تأثیرگذار چینش کرد سردرگم بوده و سؤالات متعددی را پیرامون چگونگی تقدم و تأخر مطالب مطرح می¬کنند.
  کتاب روش¬های چینش و پرورش محتوا روش¬های جامعی را برای تنظیم، چینش و پرورش و حتی تولید محتوا ارائه می¬دهد. چینش و پرورش محتوا یکی از مباحث مهم و ضروری در روش شناسی سخنرانی دینی به شمار می¬رود. کتاب مذکور از دو زاویه به چینش و پرورش محتوا توجه دارد: الف)چینش مقدماتی که شامل چینش بر اساس اجزاء سخن و جلسات سخنرانی است.
  ب) چینش تکمیلی که شامل چینش بر اساس قالب¬های سخن و مدل¬های مفهومی است.

  مرکز پخش: قم، جمکران، بلوار انتظار، مرکز مدیریت حوزه¬های علمیه، معاونت تبلیغ و امور فرهنگی تلفن: 37255890- 025(داخلی454)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد


3 * 4 =